Премини към съдържание

Затъмняване на стъклата


MiroPetrov

Препоръчано мнение

Тъй като още когато взех Каризмата затъмних задните стъкла, сега реших да затъмня и предните, но със най - светлото фолио. Задните ги затъмних по доста паянтова схема и въобще не ми харесва как стоят. Тогава ме беше страх да разглобявам кората за да не я счупя, но сега като вече имам опит в свалянето и реших че ще ги направя както трябва!

 

Въпросите ми са :

 

Какво фолио ще ми препоръчате, с което да го направя и от къде да го взема като се има предвид, че съм във Варна ?

 

По какъв начин се сваля стъклото от вратата и има ли някакви тънкости и мога ли да оплескам тотално нещата ?

 

На стъклата имам лепенки, че колата е маркирана (за автокаското) от вътрешната страна. От коя страна ще е по добре да ги затъмня, от вътрешната или външната ?!

 

 

Благодаря предварително!

 

 

П.С. Разгледах няколко такива теми в форума, но никъде не пишеше по какъв начин се свалят стъклата от вратата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха затъмнени с най-светлото американско фолио и четирите,но веднъж като ме спряха катаджии искаха да ме спират от движение.От тях знам,че може да караш със затъмнени стъкла(предни странични и цялото предно),но да не се заяждат органите.Препоръчаха ми някакви фото-соларни стъкла,каквото и да означава това.При слънце потъмнявали,а на сянка ставали отново прозрачни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А между другото, колко е максималното затъмнение на задните 3 стъкла? И също така какво се прави за да се предотврати надраскване на фолиото като се свалят прозорците, знам че то зависи и от фолиото, но какви са хубавите фолия тогава? Питам защото и аз ще затъмнявам скоро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А между другото, колко е максималното затъмнение на задните 3 стъкла? И също така какво се прави за да се предотврати надраскване на фолиото като се свалят прозорците, знам че то зависи и от фолиото, но какви са хубавите фолия тогава? Питам защото и аз ще затъмнявам скоро.

Задните стъкла няма значение колко са затъмнени,стига да имаш странични огледала.С марки фолиа не съм запознат.Моето го свалих от всички стъкла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип органите на реда не ме притесняват. Аз се разбирам много добре с тях :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ги е свалял стъклата нека да каже как става, а иначе някъде го имаше сниман закона за това кои стъкла можеш да затъмниш и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги свалял. Махаш кората, махаш и предпазния найлон, вадиш лайсните (черните), които са на вратата (където влиза стъклото във вратата), ако ме разбираш. Следва да отвиеш два болта са, на които се държи стъклото, захванато за машинката, която сваля и вдига стъклото, после ти остава да го извадиш. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре. Само че това фолио 3М ?!@

Ами 900лв е една ролка, достатъчна за 12 коли. С УВ защита и % колкото си изберем. По принцип взимат с такова фолио 250-300 за цяла кола. Може да се съберем хора и да си я разделим, само трябва да намерим човек за монтажа. Естествено срещу заплащане, някой с опит ще е хубаво, за да не го похабим само.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами 900лв е една ролка, достатъчна за 12 коли. С УВ защита и % колкото си изберем. По принцип взимат с такова фолио 250-300 за цяла кола. Може да се съберем хора и да си я разделим, само трябва да намерим човек за монтажа. Естествено срещу заплащане, някой с опит ще е хубаво, за да не го похабим само.

 

Т.е. колега сметката излиза към 75 лева на кола фолиото без монтажа... ако до 100 излиза и с монтаж, аз съм навит, но мен ми се иска само едно по-тъмно фолио да си сложа на страничните задни стъкла и на задното стъкло :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това е добре, но аз исках предните странични стъкла да са по-светли от задните, а за тази цел май трябва да са 2 различни фолиа?! :unsure:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това е добре, но аз исках предните странични стъкла да са по-светли от задните, а за тази цел май трябва да са 2 различни фолиа?! :unsure:

Не знам, ако се навият да ни продадат по-малко от цяла ролка, може и 2 различни да вземем. По принцип една ролка е 50м. Х 1.2м.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено разни такива неща ги разфасоват на по-малки количества, иначе няма продаване. Трябва да се намри от къде да се купи. Другия вариант е да правите комбина само за задните стъкла, предните да ги затъмните някъде, където се занимават с това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Варианти има . Така ни излиза 15лв квадрата със супер качествено фолио. Според мен и доста под 100лв на автомобил ще се падне, само да има желаещи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит.

Има ли от къде да го вземем на по малки разфасовки? А за слагането аз сам ще си го сложа на страничните прозорци (не че нещо ама ми е мерак!) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се опитах да сваля стъклото на задната дясна врата...но опитът беше напълно неуспешен! Дори сега в момента, когато цъкна копчето да се качи догоре стъклото, то се качва и после слиза надолу до половината и не мога да разбера от къде дойде този проблем?! Някой да има някакви идеи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото нещо е "прескочило" и продължава да се вдига, след като вече е вдигнато и отчита че има препядствие и се сваля. (например може да ти затисне ръката за това е направено). Трябва да се нагласи по някакъв начин малко по-надолу.

 

За слагането не може ли долната част на стъклото да се намаже с нещо (вода например) и фолиото да се подпъхне. Би трябвало да е без лепило, и да е с лепило пак ще стане. Някой пробвал ли е? Това да разглобиш вратата за такава глупост ми се вижда несериозно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се опитах да сваля стъклото на задната дясна врата...но опитът беше напълно неуспешен! Дори сега в момента, когато цъкна копчето да се качи догоре стъклото, то се качва и после слиза надолу до половината и не мога да разбера от къде дойде този проблем?! Някой да има някакви идеи ?

Колега,пробва ли със задържане на копчето на горно положение след затваряне и същото действие надолу-със задържане?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах но не стана...задържам и когато стигне най-горе и се затвори директно слиза след това до половината :icon_crying:

 

Vladimirov какво предлагаш като решение? По какъв начин да го наглася надолу...трябва да я отворя пак да сваля стъклото надолу на ръка? Или не знам моля те обясни като за малоумници, че не съм от най схватливите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не откачаш акумулатора .......Извади само предпазителя за стъклата....Тези машинки са малко сложно направени, с датчици ....следят посоката и скороста на мотора, запомнят крайните положения, следи товара......И каквото друго се сетиш. Та я направи един рестарт.......Кои знае какво се е записало из паметта, да видим дали ще помогне....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не откачаш акумулатора .......Извади само предпазителя за стъклата....Тези машинки са малко сложно направени, с датчици ....следят посоката и скороста на мотора, запомнят крайните положения, следи товара......И каквото друго се сетиш. Та я направи един рестарт.......Кои знае какво се е записало из паметта, да видим дали ще помогне....

Колега какъв е този предпазител за стъклата? Не съм запознат с него, незнам нито как изглежда нито къде е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш предния капак, има една черна кутия, отгоре има картинки кой за кое е. Вадиш го и чакаш 5-10 минути и се надяваш да се оправи. Ако не се управи преместваш по някакъв начин стъклото надолу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Под капака от страната на акумулатора има една черна кутия с бушони, другите бушони на колата са в краката отляво до съединителя, малко труднодостъпни са, но аз мисля че колегите има предвид тези под капака.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...