Премини към съдържание

Цена на ремък?


Bundy

Препоръчано мнение

Колеги, колко струва ремъка и ремъка с ролките? В темата има комплект смяна 350лв, но частите не намерих каква цена са. Двигателя е 2,5 V6 98г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колко струва ремъка и ремъка с ролките? В темата има комплект смяна 350лв, но частите не намерих каква цена са.

Колега, да беше написал колата каква е :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колко струва ремъка и ремъка с ролките? В темата има комплект смяна 350лв, но частите не намерих каква цена са. Двигателя е 2,5 V6 98г.
Ремъка оригинален по ОЕМ от Ратола е 150лв... Ролка паразитна Койо - 50 лв... Ролка обтягаща Койо - 60 лв...

Има и по-евтини варианти, със ремък Сън или Мицубоши и ролки GMB, но не ти ги препоръчвам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е тези OEM ремъци какво пише на тях?  :mitsu-smiley: ли пише или имат някакъв друг производител?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи 260лв са ми чарколяците само, качествени. Да не купувам други освен от Ратола, така ли? Почнаха да се намират средства и има голям шанс да спра продажбата на колата и искам да й сменя ремъка, все пак си е рисковано. То на 121 000 км е сменян, сега е на 165 000 км не е страшно, но за 300лв не си струва икономията. Мерси колеги за инфото!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и по-евтини варианти, със ремък Сън или Мицубоши и ролки GMB, но не ти ги препоръчвам...

Кое не препоръчваш - ремъците или ролките? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое не препоръчваш - ремъците или ролките? :icon_hmm:

И двете... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и по-евтини варианти, със ремък Сън или Мицубоши и ролки GMB, но не ти ги препоръчвам...

Глупости............

Ремъците Сън, които аз вкарвам, са гарантирано японски, защото аз ги внасям от там.......... виж за GMB ролките съм чувал, че имало ментаци, но аз не мога да твърдя това, защото не ги ползвам...... аз си ползвам моята си стока, която е Койо или НТН в краен случай........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Глупости............

Ремъците Сън, които аз вкарвам, са гарантирано японски, защото аз ги внасям от там.......... виж за GMB ролките съм чувал, че имало ментаци, но аз не мога да твърдя това, защото не ги ползвам...... аз си ползвам моята си стока, която е Койо или НТН в краен случай........

Изобщо не са глупости. SUN има и Японски, но има и Тайвански и Корейски...

Същото е дереджето и с Mitsuboshi.

За това си е най-добре с оригинален ремък...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Колко струва ремъка и ремъка с ролките за Галант 2.0 '98г.?

Колкото си поискаш.................

Има цени и цени, можеш да си намериш всичко за 140 лв., но отговорността ти си я носиш, можеш да си намериш и за 280 лв. истински неща.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва ремъка и ремъка с ролките за Галант 2.0 '98г.?
Те и двата ремъка имат ролки... Ти за кой по-точно ремък питаш и за кои ролки?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото си поискаш.................

Има цени и цени, можеш да си намериш всичко за 140 лв., но отговорността ти си я носиш, можеш да си намериш и за 280 лв. истински неща.............

 

 

Дай да ги видим тези истински неща - марки, цени, колко взимаш за смяна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ангренажния
Те и двата са ангренажни бре... Ако си решил да сменяш ти трябват двата ремъка и трите ролки...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви попитам при смяна на ремък и ролки сменя ли се и водната помпа? Говоря конкретно за 2.5 Галант.

При последното обслужване при мен не е сменяна и се чудя дали при следващото да я сменя. Ако можете кажете и какви пари струва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви попитам при смяна на ремък и ролки сменя ли се и водната помпа? Говоря конкретно за 2.5 Галант.

При последното обслужване при мен не е сменяна и се чудя дали при следващото да я сменя. Ако можете кажете и какви пари струва.

 

Ако нямаш проблеми с охлаждането, не пипай там.

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви попитам при смяна на ремък и ролки сменя ли се и водната помпа? Говоря конкретно за 2.5 Галант.

При последното обслужване при мен не е сменяна и се чудя дали при следващото да я сменя. Ако можете кажете и какви пари струва.

 

Колега, има един лаф за твоя въпрос - "Стоиш, стоиш и викаш на магарето чуш". Не се чуди какво да сменяш, ами просто слагай хубав антифриз и го сменяй на 2 години и няма да имаш проблем. И естествено го разреждай само с дестилирана вода. Пък ако протече ще я смениш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има един лаф за твоя въпрос - "Стоиш, стоиш и викаш на магарето чуш". Не се чуди какво да сменяш, ами просто слагай хубав антифриз и го сменяй на 2 години и няма да имаш проблем. И естествено го разреждай само с дестилирана вода. Пък ако протече ще я смениш.

Добре де, лагера на помпата вечен ли е? Нали и той се върти заедно с ролките на ангренажа, а те се сменят? Каква е гаранцията, че помпата ще започне да изтърва преди да й се разбие лагера?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, лагера на помпата вечен ли е? Нали и той се върти заедно с ролките на ангренажа, а те се сменят? Каква е гаранцията, че помпата ще започне да изтърва преди да й се разбие лагера?

Добра логика. :icon_clap:

Ако беше така, на 50 000 км нямаше да сменяме само ролки и ремъци.

 

Колега, пак ти казвам, не пипай там където нямаш проблеми!

Чувал съм истории за сменена водна помпа "оригинална" и ситуацията става по-лоша от преди смяната. ;)

За това производителите дават гаранция 100 000км от там всичко друго е подарък :) т.е. ако не се прецака си на далавера. :icon_dance:

 

За това мицубишитата са много "здрави" коли и "евтини"... ама не като мен да вземеш 9 годишен употребяван галант, чиито капак не е вдиган редовно дори за смяна на масло...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добра логика. :icon_clap:

Ако беше така, на 50 000 км нямаше да сменяме само ролки и ремъци.

 

Колега, пак ти казвам, не пипай там където нямаш проблеми!

Чувал съм истории за сменена водна помпа "оригинална" и ситуацията става по-лоша от преди смяната. ;)

За това производителите дават гаранция 100 000км от там всичко друго е подарък :) т.е. ако не се прецака си на далавера. :icon_dance:

 

За това мицубишитата са много "здрави" коли и "евтини"... ама не като мен да вземеш 9 годишен употребяван галант, чиито капак не е вдиган редовно дори за смяна на масло...

Предния капак трябва да се отваря два пъти годишно - един път от любопитство и втория път - по погрешка :icon_thumbup: . За другото друг да мисли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, лагера на помпата вечен ли е? Нали и той се върти заедно с ролките на ангренажа, а те се сменят? Каква е гаранцията, че помпата ще започне да изтърва преди да й се разбие лагера?
Гаранцията е на магия... Или ще се развали, или ще изкара още колкото 2 ремъка. :D Понякога оригиналните помпи изкарват и по 500к., ако не е пренатяган ремъка... :yes3: Установено от личен опит...

Руснаците имат един лаф: Не закачай техниката и тя няма да те подведе...

 

 

Предния капак трябва да се отваря два пъти годишно - един път от любопитство и втория път - по погрешка :icon_thumbup: .
Само гледай вторият път, да не го отвориш когато караш на магистралата с 200км/ч... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да кажете някакви отзиви за ремъците Gates и ролките SKF?

 

Аз съм с ремъци Gates и ролки SKF - нямах време да се разхождам да пазарувам и такива ми сложи майстора ми, но му имам 100% доверие и твърдеше, че спокойно ще изкара 80 000км (понеже го питах поне 60к ще изкарат ли)... сега-засега няма грижи, но съм минал само 13-14 000 км от смяната. Самите ремъци са по-скъпи от оригиналните в Ратола - ангренажният ми излизаше около 205лв (оригинален в Ратола е 125лв без ДДС), но пък с цените на пистовите и ролките цената горе-долу се компенсираше и излезе почти същото - една идея по-скъпо от оригиналните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...