Премини към съдържание

<< Реставрирането на едно мицубиши Cordia >>


brock

Препоръчано мнение

:D Мисля, че няма да успееш да намериш запазена кордя в добро състояние на ниска цена! Този, който кара такъв автомобил и се грижи за него, то той му е част от живота и няма да го продаде, а другите които са преправяни надали има нещо свястно по тях!

Според мен ако искаш такава кола трябва да се настроиш да купиш нещо не чак толкова лошо и да знаеш какво може да се направи по нея! Понеже, кърпене и правене на мотор и инсталации ще има със сигурност, нещо като на колегата пуснал темата...!

Успех!

П.П. Ела на някоя среща да се запознаем!

:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Мисля, че няма да успееш да намериш запазена кордя в добро състояние на ниска цена! Този, който кара такъв автомобил и се грижи за него, то той му е част от живота и няма да го продаде, а другите които са преправяни надали има нещо свястно по тях!

Според мен ако искаш такава кола трябва да се настроиш да купиш нещо не чак толкова лошо и да знаеш какво може да се направи по нея! Понеже, кърпене и правене на мотор и инсталации ще има със сигурност, нещо като на колегата пуснал темата...!

Успех!

П.П. Ела на някоя среща да се запознаем!

:icon_bye:

И аз стигам до това заключение.мерси за поканата непремено ще се видим скоро на някоя среща :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Мисля, че няма да успееш да намериш запазена кордя в добро състояние на ниска цена! Този, който кара такъв автомобил и се грижи за него, то той му е част от живота и няма да го продаде, а другите които са преправяни надали има нещо свястно по тях!

Според мен ако искаш такава кола трябва да се настроиш да купиш нещо не чак толкова лошо и да знаеш какво може да се направи по нея! Понеже, кърпене и правене на мотор и инсталации ще има със сигурност, нещо като на колегата пуснал темата...!

Успех!

П.П. Ела на някоя среща да се запознаем!

:icon_bye:

а кога планирате такава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми поне в близките 4-5 седмици няма да има, щото тя мина първата среща..........някаде към Март средата или края му.........тогава ще има може би среща........... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми поне в близките 4-5 седмици няма да има, щото тя мина първата среща..........някаде към Март средата или края му.........тогава ще има може би среща........... :D

непремено ще се видим тогава :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Една молба към автора, а и към всички които могат да помогнат. Малко е ОФФТОПИК, но ... надявам се модераторите да не ме :icon_box: Имам инжекцион от Кордиа ТУРБО като тази, за която се пише в тази тема. Лошото е обаче, че го няма цялото окабеляване, както и дебитомера с кутията на въздушния филтър. Та искам да ви помоля, ако някой може да ми помогне със схема по окабеляването? Инжекциона е с 2 инжектора, имам ги тях, имам самото ЕКУ, делко и така нататък. Липсващите парчета от пъзела са дебитомера (ако може някой да каже с какво може да бъде и заместен) и окабеляването. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво става с красавицата? Има ли нови снимки? :icon_thumbup:

 

Здравейте :icon_bye:

 

Значи колата е в движение от 1/1/2006 - снимки не съм направил, но ще се постарая да направя тези дни и да ги пусна тук.

 

:icon_thumbup: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Направо ела на среща да и се порадваме. Това за нас е истинска ценност :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Тъй като Брок не е пуснал снимки (забравил е покрай неприятностите си с Мондеото :D ), аз ще поема тази инициатива, ще го подсетя или ще пусна след някой друг ден.

Относно Кордията мога да кажа, че в нея са вложени много желание, труд, умения, време, помощ от добри приятели и пари, разбира се. Май най-много ядове видя с турбото и разбира се с частите. Не мога да пропусна да споделя отговора на любезните господа от "Ратола", във връзка с отправено към тях запитване за някои части, заявиха категорично, че такъв модел :mitsu-smiley: няма :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Не мога да пропусна да споделя отговора на любезните господа от "Ратола", във връзка с отправено към тях запитване за някои части, заявиха категорично, че такъв модел :mitsu-smiley: няма :icon_doh:
:mitsu-smiley: За всички нас би било най-добре господата от Ратола да не знаят за нито един модел Мицубиши. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да пропусна да споделя отговора на любезните господа от "Ратола", във връзка с отправено към тях запитване за някои части, заявиха категорично, че такъв модел :mitsu-smiley: няма :icon_doh:

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще им се отрази, ако започнат редовно да посещават този форум :D. Не искам да обиждам никой, просто споделям горчив личен опит и впечатления :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да пропусна да споделя отговора на любезните господа от "Ратола", във връзка с отправено към тях запитване за някои части, заявиха категорично, че такъв модел :mitsu-smiley: няма :icon_doh:

добре, че не са ти казали, че и такава марка автомобили няма :icon_doh: . Ама тия са направо за :icon_box: Егати и хората - да си представител на марката :mitsu-smiley: и да не знаеш всичките им модели, а какво остава за съставните им части :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh: Направо са за :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии разбирам че всички много разбирате от Митсубиши, за съжаление представяте малко изкривено информацията която ви се дава, последният път когато имаше питане за части за Mitsubshi Cordia това беше преди около 2 месеца, колегата който продава авточасти (в Ратола София) ме информира и аз също бях в течение на запитването отговора ни беше че за автомобили произведени преди 1986 няма информация в програмите които ползваме за авточасти и съответно не може да доставим такива части. Мисля че за всички е по-добре ако има някакъв проблем нещата да се наричат с истинските им имена - когато има проблем да се казва какъв е, а не да си говорим общи приказки как някой казал нещо някога си и т.н. Когато има проблем просто го напишете какъв е, и ще съм много благодарен да бъде по-конкретно описан, все пак това ще е от взаимна полза.

Случаят не датира от два месеца (цитирания от мен) :no2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии разбирам че всички много разбирате от Митсубиши, за съжаление представяте малко изкривено информацията която ви се дава, последният път когато имаше питане за части за Mitsubshi Cordia това беше преди около 2 месеца, колегата който продава авточасти (в Ратола София) ме информира и аз също бях в течение на запитването отговора ни беше че за автомобили произведени преди 1986 няма информация в програмите които ползваме за авточасти и съответно не може да доставим такива части. Мисля че за всички е по-добре ако има някакъв проблем нещата да се наричат с истинските им имена - когато има проблем да се казва какъв е, а не да си говорим общи приказки как някой казал нещо някога си и т.н. Когато има проблем просто го напишете какъв е, и ще съм много благодарен да бъде по-конкретно описан, все пак това ще е от взаимна полза.

 

Значи - за последно е търсена информация от Вас, когато е пуснат първия пост тук, а именно 12.09.2005

След това информация, както и части са взимани от един магазин на "Симеон", снабден с апарат с микрофилми и всичката информация за всичките мицубишита - та дори и за КОРДИЯ.

При Вас е идвано два пъти с молба за техническа информация за КОРДИЯ, но нито един път не е получаван адекватен отговор. Даже преди няколко години са се изредили всички, които са били на смяна за да видят "Мицубиши каквооооооооо??!" на паркинга, след като служителите са заявили, че такъв модел не съществува.

В крайна сметка, адекватен отговор не е получен - единствения такъв е този сега...

 

Та поради тези причини, ако човек има голямо желание да постигне нещо с подобен автомобил, ще не ще "В общи линии разбирам че всички много разбирате от Митсубиши..."

 

 

Та такива ми работи.

 

:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи - за последно е търсена информация от Вас, когато е пуснат първия пост тук, а именно 12.09.2005

След това информация, както и части са взимани от един магазин на "Симеон", снабден с апарат с микрофилми и всичката информация за всичките мицубишита - та дори и за КОРДИЯ.

При Вас е идвано два пъти с молба за техническа информация за КОРДИЯ, но нито един път не е получаван адекватен отговор. Даже преди няколко години са се изредили всички, които са били на смяна за да видят "Мицубиши каквооооооооо??!" на паркинга, след като служителите са заявили, че такъв модел не съществува.

В крайна сметка, адекватен отговор не е получен - единствения такъв е този сега...

 

Та поради тези причини, ако човек има голямо желание да постигне нещо с подобен автомобил, ще не ще "В общи линии разбирам че всички много разбирате от Митсубиши..."

Та такива ми работи.

 

:icon_bye:

 

Колеги, понякога липсата на информация мори всички нас. Мисля, че това не е причина да се изостря тона на разговор, а заедно да сме си полезни един на друг. Митсубиши Фен Клуб България и Балкан Стар са традиционно в много добри отношения и смятам, че ще останат такива и за в бъдеще.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опссссссс! Любимата ми Ратола-София :icon_censored: . Sorry за грешката! Но за БалканСтар си остава :D .

 

Мога още да редактирам предишния си пост, но да не изкривяваме историята :icon_angel: :icon_blush:

 

Sorry, ама цял ден хвърча, чета и пиша на пресекулки ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тона е съвсем коректен, brock е в правото си, защото споделя личен опит и го излага обосновано с причините, които са направили мнението му такова.

Когато е изложена по този начин - това, към кой е насочена критиката няма никакво значение.

Другото са коментари към неговото мнение, които въпреки че са доста крайни са си просто коментари неносещи информация.

Така че всичко си е в реда на нещата.

 

Полезни са тези критики, но дано някой от Ратола София ги прочете, защото колегата, който взима страна е от Ратола Пловдив, а там мненията на колеги, ползвали услугите им са добри. А на мен също се отзоваха бързо и помогнаха според възможностите в почивен ден!

 

Аз също имам неприятни впечатления от Балканстар Пловдив, но те бяха само от един човек, а от двама други - много добри. Само част от откровените глупости, които ми наприказва онзи беше че имат данни за коли само след 96 г, че тестера им поддържал само след 96 г., че окачването на Галант било копирано от БМВ и това било върховия модел /максимума/ на Митсубиши и т.н. но това е само единичен случай на случаен човек там, което в никакъв случай не разваля общо доброто ми впечатление от вниманието :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се търсят части за мицубиши, при това за толкова стар модел от фирма която от години е официален вносител на SsangYong и се занимава просто ей така междодругото с мицубиши е меко козано оптимистично. Мен ми е интересно Балкан Стар какво биха направили по въпроса при положение че последния път като бях при тях нямаха предна броня за L200 - същото това което от половин година продаваха :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Автомобила е страхотен!!!Аз имах Кордия 1,6 и я карах 7год.Страшно съм доволен от двигател и окачване,скорости.Най -добре се доказва това по много технични трасета със сгънати и завои различни наклони.Но и магистралите не са и проблем с тези и дълги скорости.Много добре е разпределен центърът на тежестта.Бях и сложил фланци по 10 мм широки с 14 цолови ниски гуми и наистина се държеше идеално.

Ще ви кача снимки в състоянието ,в което я карах и в което я продадох,като предварително се извинявам за качеството.

Сега пак съм естествено с Митсубиши ,само че Лансер 1,6 93 год..Ако сте любопитни ще ви кача и негови.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 2 седмици ...

Браво ...впечатлен съм...и аз се вълнувам от подобни дейности...Браво още веднъж :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...