Премини към съдържание

Взех си новата кола ... + 2 въпроса ...


f18

Препоръчано мнение

Здравейте!

Най-после (след дълго умуване) и аз се сдобих с нов лансер 1.5 invite ръчна.

Днес взех колицата от БС и успях да навъртя 200 км тестове ;о)

Впечатленият са много добри - усещането е невероятно.

Сега трябва да осмисля какво съм взел и да опозная колата и предполагам че ще имам поредица от въпросчета към вас натрупалите някакъв опит ...

Като начало имам 2 въпроса, които ми се въртят в главата:

1. Колата ми изгасваше 7-8 пъти при потегляне от светофар - явно не улучвам

баланса на отпускане съединител - подаване газ. Старата ми кола е дизелово

рено - явно от нея имам някои навици, които тук не вървят. Даже по едно време си

помислих - да не би да има проблем с автомобила, но се сетих че и при тестовия

автомобил правих същите изпълнения т. е. ще трябва да посвикна.

2. Забелязах че когато колата работи на празен ход и (май) климатроника се включва оборотите се променят - това нормално ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл,братко по оръжие :D Поздравявам те за избора - ще останеш доволен и за в бъдеще.Този двигател е повече за градско каране, моя разход гориво на гориво не е скачал над 8л/100км в градски условия. А на дълъг път може да падне и под 6л/100км...Скоростите са къси и не може да развие повече от 6хил оборота,така че за дълъг път е малко изнервящо,ако предишния ти автомобил е бил 150к.с. както беше при мен.За да се изнесеш бързо при изпреварване,гледай да е над 3500 об/мин,защото тогава се включва MIVEC-a...мощността тогава наистина е 109кс.с. и те изтрелва за отрицателно време..

За 1вия ти въпрос : съединителя е много мек и ще трябва да посвикнеш.Същото важи за спирачките,внимавай някоя сутрин да не се залепиш на волана при първото натискане...

2рия : Това е нормално,не се притеснявай...

Ако те тормози още някое въпросче,съм насреща :welkome:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм,че при хонда след определени обороти се включва VITEC и така ми дойде на просто...както и да е,важното е,че сме с 1 колега повече :spam:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега. Тестове му е майката. Колата е хубава. :icon_clap:

Аз лично след смяната на маслото (2 пъти вече) си мисля, че колата е в много по-добра форма, от колкото когато беше още нова.

Днес (вчера) на връщане от София карах около 7-9мин с 215-220км/ч (ама тука по нашите пътища е опасно май :icon_blush: ).

Преди това максимума като скорост, който съм правил беше 210км/ч и то със зор.

Така че карай и си свиркай. Колкото повече километри минаваш, толкова по-добре ще се чувстваш в тази кола :icon_thumbup: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм,че при хонда след определени обороти се включва VITEC и така ми дойде на просто...както и да е,важното е,че сме с 1 колега повече :spam:

 

А на моя Ситроен след колко оборота му се включва HDi-то знаеш ли ?

 

Офф : Я вземи прочети малко какво значат тия съкращения, че така някаде ще ти се смеят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

MIVEC

 

Ето ти малко инфо какво представлява.

 

 

Чел съм какво представлява,разбира се и ми е ясно,просто така ми дойде! А сега може да кажете едно добре дошъл на новия гост...

Ivan Tolev,я се скрий...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за добрите пожелания!

Днес направих поредица тестови кръстосвания на София - колата е невероятна.

Хванах номера на баланса съединител - газ и вече почти нямам проблема, за който писах вчера (и който вчера честно да ви кажа ме беше поизтормозил).

А иначе от тестовете извънградско, които правих вчера колата ми се вижда достатъчно пъргава (поне по моите стандарти). Е вярно че предишната ми кола е 72 к. с. (а не 150 ;о) ), но пък беше с двойно по-голям въртящ момент ... а другото е че аз определено не съм състезател ;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито , и аз съм 1.5 invite и съм много доволен .

С хубавото се свиква много лесно

Успех късмет и много безаварийни с :mitsu-smiley: -то :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...