Премини към съдържание

Колеги от Варна помагайте


Препоръчано мнение

Здравейте . :mitsu-smiley:

 

Значи имам следния проблем , колата е еклипсе 1г . Значи смениха ми ремъците филтрите и маслото след което излезе проблема не може да даржи 800-900оборота гаси се докато вкарам от 1ва 2ра на и и дигнахме оборотите докато намерим стъпково моторче (защото така предположи маистора) , след което на празен ход ми държи 1200-1500 оборота различно и ми тресе замервахме степ мотора и мислем , че работи . Също така и мирише доста на суров бензин :/ или нещо такова . Та работата е такава аз в неделя ще трагвам за Варна и ще сам там до вторник , ако може някои колега от варна да ми помогне там да ме закара на някой който има софтуеар за еклипсе 1г да я закачи да видим дали ще излезе някоя грешка , или ако има някакво логично решение на проблема ми ще съм му много признателен.

 

П.С: Междудругото утре до 13:00 някаде ще мога да чета тука после няма да има от каде да гледам форума , ако има някой съпричастен това ми е номера (0883339960-Коцето) нека ми се обади когато мисли ,че във Варна може да е отворен диагностиката.

 

ПОЗДРАВИ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте . :mitsu-smiley:

 

Значи имам следния проблем , колата е еклипсе 1г . Значи смениха ми ремъците филтрите и маслото след което излезе проблема не може да даржи 800-900оборота гаси се докато вкарам от 1ва 2ра на и и дигнахме оборотите докато намерим стъпково моторче (защото така предположи маистора) , след което на празен ход ми държи 1200-1500 оборота различно и ми тресе замервахме степ мотора и мислем , че работи . Също така и мирише доста на суров бензин :/ или нещо такова . Та работата е такава аз в неделя ще трагвам за Варна и ще сам там до вторник , ако може някои колега от варна да ми помогне там да ме закара на някой който има софтуеар за еклипсе 1г да я закачи да видим дали ще излезе някоя грешка , или ако има някакво логично решение на проблема ми ще съм му много признателен.

 

П.С: Междудругото утре до 13:00 някаде ще мога да чета тука после няма да има от каде да гледам форума , ако има някой съпричастен това ми е номера (0883339960-Коцето) нека ми се обади когато мисли ,че във Варна може да е отворен диагностиката.

 

ПОЗДРАВИ

 

1Г се чете без софтуер! По евтиния начин - със самодиагностика става, недей да си даваш парите за Елкон!

Щом всичко е станало след смяна на ремъците- проблема е във "МАЙСТУРААА", или поне последствие от неговата майстория.

А дали го е зацепил правилно, а дали е оставил нужното разстояние на обтегача, дали ремъка не се е отпуснал....

Изобщо колеги, ремък на нашите коли, НЕ СЕ СМЕНЯ при човек, който ще му е за първи път!!!! Определено има доста тънкости, които ако не се спазят после струват МНООГО пари. Те колегите ще кажат по-ясно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля че проблема е във разпределителните валове !!! Когато махнеш ремъка и мърдат с по 1 зъб !!! После когато ги зацепваш ти се струва че са добре , но не са трябва да се зацепи прецизно - по принцип с 2 лули става някой да държи валовете доката се зацепат другите 2 и ролката се оптегне !!! Аз мисля че там е проблема !!! и от там не доизгаря хубаво бензина и отваря по рано смукателните клапани !!! Успех !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

100% не са го зацепили правилно, с един зъб е достатъчно да ти прави този проблем. Имал съм го този случай. Не мисля, че диагностика с тестер ще ти покаже нещо, ной-много да ти каже че някоя ламбда сонда не е ок поради неправилното зацепване и неправилното горене. Аз имам DRB II и мисля, че става за диагностика на 1g, но както казах няма много да ти помогне в този случай. Ако все пак искаш да я видим с тестера драсни. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали го е зацепил правилно, а дали е оставил нужното разстояние на обтегача, дали ремъка не се е отпуснал....

Изобщо колеги, ремък на нашите коли, НЕ СЕ СМЕНЯ при човек, който ще му е за първи път!!!! Определено има доста тънкости, които ако не се спазят после струват МНООГО пари. Те колегите ще кажат по-ясно...

Подкрепям това твърдение с двете си ръце.............

И според мен някой от валовете не е там ,където трябва да е,един бърз и сравнително прост нечин за да установиш дали е зацепен правилно е като свалиш горния капак,и прекараш белезите на двата разпр. валове така че да се съберат хоризонтално във вътрешните части на двете колела..........ако двата белега съвпаднат и са на нивото на гарнитурата на капака на клапаните и долу на шайбата на кол. вал е на Т, то това значи че са правилно зацепени..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направихо го това преди 3 дена и видяха , че най вероятно е от това ,но исках да се уверя ,че наистина е така . Защото вече 10дена чакам някакъв степ мотор, който каза другия маистор ,коЙто ми слагаше ремъците. Утре я карам и утре би трябвало да е готова ще пиша какво е станало . . . дано да се оправи от това :( стискайте палци

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последни новини от сервиза направо ми каза Все едно нова кола ще караш :)

 

БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВЧИВОСТА НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ КОИТО МИ ПОМОГНАХА С МОЯ ПРОБЛЕМ :worthy: :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това от което предполагахте вие и от което този майстор си мислеше :) 1 зъб забавя а на другата 2 зъба избързва брутална грешка направили онези майстори дето са ми сменяли ремъците , но добре че се оправи :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това от което предполагахте вие и от което този майстор си мислеше :) 1 зъб забавя а на другата 2 зъба избързва брутална грешка направили онези майстори дето са ми сменяли ремъците , но добре че се оправи :)

Дано не е ударил клапаните, че обикновенно при два зъба ги удря...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Здравейте момчета, имам същия проблем като на колегата по-горея но при мен целия двигател е зацепен на белези и не знам какво да правя. Имате ли идея за някакви други причини, заради които да не работи нормално двигателя?

P.S.Проблема се получи след смяна.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета, имам същия проблем като на колегата по-горея но при мен целия двигател е зацепен на белези и не знам какво да правя. Имате ли идея за някакви други причини, заради които да не работи нормално двигателя?

P.S.Проблема се получи след смяна.

Поздрави

Само си мислите, че сте на белези .. Щом се е получило след смяната на ремъка, даже и на диагностика да я закачите, ще отчете грешка на майстора ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само си мислите, че сте на белези .. Щом се е получило след смяната на ремъка, даже и на диагностика да я закачите, ще отчете грешка на майстора ..

 

 

Здрасти аз сам си правя колата всичко съм за цепил правилно по ауто-дата и нито един белег не ми се разминава как да разбера ако белезите ме лъжат ? Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лесно се разбира като те лъжат, уж си на белези, пък двигателя не работи както трябва, следователно, не си на белези .;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде са ви казали, че са зацепени правилно? И кой ви ги е сменял?

 

Прочети два поста напред и ще разбереш :) Има риск и колегата да не е натегнал ремъка правилно, в следствие на което да е прескочил...а изначално да е бил наместен на белезите...Най-добре да свали капака и да прегледа отново какво се случва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде са ви казали, че са зацепени правилно? И кой ви ги е сменял?

 

 

Аз си ги смених сам и по ауто-дата гледах белезите на всичко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги смених сам и по ауто-дата гледах белезите на всичко :)

[/quote

 

Оправих този проблем камък ми падна от сарцето благодаря за мненията които вие изразихте помогнаха ми :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Оправих този проблем камък ми падна от сарцето

Ти и в сърцето ли имаш камъни ? ..:huh: На мен ми откриха само в бъбреците ..:lol:

Сега като си без камъни и ти е олекнало, покажи на тия хора как го правиш, :D как оправи проблема, като уж нямаше проблем според аутодата и според теб ..:)

Поне ще е полезно за някой следващ ентусиаст, като реши да си сменя ремъците .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...