Премини към съдържание

Относно трудно влизащите скорости


Препоръчано мнение

:icon_clap: И такааааааааааааааа.....тази сутрин след 10 минутен (безуспешен) опит да включа на задна, вече не ми издържаха нервите и отидох на сервиз....никъде не можеха да ми предложат така търсените от мен втулки за предаването от скоростния лост. Замислих се че все пак кутията е френска(рено)....и отидох в официалния сервиз на рено . Момчето беше много изненадано че Митсу-то е с рено кутия.....и му стана много смешно че търся втулки....каза ми че "ей сега ще я оправи".....имало само нужда да се регулират луфтовете....и о - чудо....след 10 мин....и 18 лв........скоростите ми влизаха само с поглед....възхитен съм....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз я сърбах тази попара.Оправих се по същия начин,даже и без пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано да е задълго, колега.За 2 месеца 2 пъти влизах на канал със същия проблем,дори 2 път заварявах свързващата щанга.Мама им втулки:-))))Пратиха ме на стругар, стругаря каза каза, няма проблем, дай ми едни нови и ще ти направя колкото искаш.За сега карам така,имам приятел в Балкан стар, и все се каня да го питам за цена на втулките(с поръчка)и не ми/му остава време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано да е задълго, колега.За 2 месеца 2 пъти влизах на канал със същия проблем,дори 2 път заварявах свързващата щанга.Мама им втулки:-))))Пратиха ме на стругар, стругаря каза каза, няма проблем, дай ми едни нови и ще ти направя колкото искаш.За сега карам така,имам приятел в Балкан стар, и все се каня да го питам за цена на втулките(с поръчка)и не ми/му остава време.

 

От известно време и на мен ми прави проблем при включване на задна скорост, но много рядко.Как се справихте с проблема?Сам мога ли да си го оправя на местният канал или ми трябва майстор?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A някой може ли да спомене къде точно се намират тези втулки , че като я погледна от долу да знам кое да гледам.Там където влиза самия механизъм в корпуса на кутията или друго е мястото ?

:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз исках да кажа , че проблема е решен без да сменям никакви втулки......минах само с центровка/настройка на "луфтовете"

(поне така се изрази майстора)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем със задната,а явно разрешението е много просто.От какво се получава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още нямам проблем със задната, но имам голям луфт на скоростния лост. Например като съм на 1-ва лоста се мърда все едно е на свободна....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още нямам проблем със задната, но имам голям луфт на скоростния лост. Например като съм на 1-ва лоста се мърда все едно е на свободна....

 

Как се обира този луфт.Не вярвам да е нещо сложно,но предполагам ,че си има чалъм (каква хубава българска дума).Някой може ли да опише с подробности как става това обиране на луфта?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A някой може ли да спомене къде точно се намират тези втулки , че като я погледна от долу да знам кое да гледам.Там където влиза самия механизъм в корпуса на кутията или друго е мястото ?

:icon_blush:

И при мен проблема се реши без втулки, а с обиране на луфта - подложили някаква пластинка ( или шайба ). Според майстора решението със смяна на втулките щяло да бъде временно (около 10к км).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Явно всички каризми които не са с жила на скоростите имат този проблем.Миналата година ,когато купих моята,и на мен ми се случи същото със задна скорост,оказа се ,че щангата от скоростния лост до скоростната кутия е сцепена по дължина на две места,и когато се опитвах да вкарам на задна,влизаше първа,след като заварих цепнатото ,всичко си дойде на мястото,до миналата седмица,когато всичко се повтори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...