Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Относно Мицу Паджеро Спорт


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, аз пуснах темата за Симо (продавача от Горубляне) ако си спомняте. Накратко да ви осветля по темата - ходихме с Пламен, който за мен е наистина голямо про и шапка му свалям на човека, че дойде, видя я и изказа компетентното си мнение. Просто каквото и да кажа за него ще бъде малко. Та колата беше Галант с газов инжекцион, Пламен я хареса с малки забележки разбира се и аз я харесах (но с риск много хора да ми кажат "А бе ти си луд бе!") ще кажа че не я усетих като моята кола. Та продължавам да търся, като вчера едни приятели манияци на тема БМВ ми казват мани го МИЦУ, вземи си нещо германско - я БМВ, я АУДИ А4, я някой Пасат. Но днес нещата придобиват неочакван обрат, аз съм си на работа и ми се обажда майка ми, която казва един приятел продава МИЦУ Паджеро Спорт. Чудя се аз кво пък беше това животно, проверявам нета и оставам в захлас - е тва е момчета любов от пръв поглед. Затова моля ви, пишете всичко относно подръжка, разход, а бе всичко каквото знаете за модела. Аз мисля пак да звънна на Пламен краля за консултация.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ти кажа... не, че Паджерото е лоша кола, но разликата между него и Галанта е от земята до небето. Голямо и тежко купе, подръжката му е поне два пъти по-скъпа от Галанта, а и не може да върви като него. Спорт-а е 2.5 TDI (116 коня) и тежи приблизително 2500 кг, докато двулитровия Галант е 136 кончета, но е 1300 кг, а да не говорим за 2.5-цата, която е само с 30 кг по-тежка, но пък е 163 коня. Иначе казано, Паджерото можеш да го вземеш за втора кола, защото то си е повече камион, отколкото кола. Така мисля аз, избора си е твой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави много добре го е написал... Паджерото е добър офф-роуд автомобил, но ако ти трябва нещо, с което да ти е кеф да пътуваш на дълъг път или пък лукс за дългите градски задръствания - Галантът е твоята игра. И двете са малко големи за градски автомобили, но не смятам, че габаритите са особено притеснителни.

Що се касае до возия - Галантът категорично вози мнооогооо по-меко и лично според мен е по-стабилен на пътя, независимо, че е по-лек от Паджерото.

 

Какво разбираш под усет на колата? Питам, защото това е много индивидуално чувство, което се изгражда на базата на предходен опит или навик с друг автомобил. На мен също ми беше трудно да свикна, защото смених от 27 годишен дизелов Лансер с я има, я няма 60 коня под капака, на Галант автоматик 163 коня... Определено има дискомфорт, докато привикнеш, но това е нормално, особено ако шофирането е нещо, на което се наслаждаваш.

 

Не знам дали си пробвал аналогичните на Галант модели за двете марки, които си споменал, а именно БМВ 5-та серия и Ауди А4, но и двете нямат тази стабилност на пътя, която може да ти предостави Галанта. Тоест - ако под усещане имаш предвид контрол, управление, стабилност в завоя, лекота на движението по пътя - довери ми се, тези две марки няма да ти дадат повече от диаманта. Евентуално, може би, ако опиташ с Е-класа на Мерцедес, ще усетиш нещо, което може да се сравни, но там говорим за други цифри - както за първоначално плащане, така и за поддръжка. За стабилност, именно с две такива, при което едното беше Ауди куатро 4х4, ходихме на нова година на една къща над Пампорово... По завоите в дефилето на сняг по едно време ги изгубих другите две, защото БМВ-то е със задно и е много нестабилно, а Ауди-то е с кофти център на тежестта и усещането във волана на шофьора е било, сякаш всеки момент колата ще се преобърне. При мен имаше малко дете, което дори заспа! Сам си прави изводите.

 

Ако под усещане пък разбираш лукс и комфорт - може би просто Галантът, който си гледал, не е бил достатъчно висок клас. Това, което аз имам в своя автомобил, или пък колеги като Слави, Ники Мизов и други... определено може да се конкурира с многооо луксозни коли от този клас. Изпълнението е качествено, изчистено и няма ненужни неща.

 

 

Предложението ми е, ако имаш желание, да дойдеш на някое събиране на клуба, където да ти дадем да погледнеш няколко модела, защото изводи не се правят от качването само в една кола.

 

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...любов от пръв поглед...

Човекът си го е казал!

От близо 6 месеца карам джипа за който става дума и наистина съм много доволен! Има единствено две неща, които не ми допадат.

Когато мина през дупка не я усеща, но мина ли през лека бабунка(каквито има по магистралите) и я усещам много на волана, той не помръдва от мястото си, но имам чувството, че всеки момент ще тръгне колата на някъде и въпреки това стои стабилно! Дригият кусур на Спорт-а е разходът на гориво. Лично мое мнение, е че 12л/100км граско не са малко, макар повечето хора да ми казват, че е ОК. Последният тест за разход, който му правих, беше през Декември(8-ми) до Пампорово. Тръгнах от Ботевград, София (градско), магистралата и до курорта (сокаци яко). На обратно спрях на един "Петрол", да заредя, като все още не беше светнала лампата и така до София. Километража показваше близо 600км, като заредих за 125лв. точно! Цената тогава беше 1.94лв/л. Разходът ми е бил, грубо 10л/100км.

Много го разтегнах това, но човекът иска впечатления.

Последно! Возията му е чудесна, комфот, гледаш от високо, а не си търкаш дупето по асфалта. Общо взето, ако трябва да избирам пак автомобил, ще си взема пак именно това Pajero!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Возията му е чудесна, комфот, гледаш от високо, а не си търкаш дупето по асфалта. Общо взето, ако трябва да избирам пак автомобил, ще си взема пак именно това Pajero!

 

Колега, описал си само предимствата на Паджерото пред Галанта, а защо не споменяваш колко ти е максималната скорост? Предния ми джип беше Паджеро II с 2,5 TDI мотор и максималната скорост на магистрала беше 135 км/час. На Спорт-а предполагам е малко повече, но едва ли може да вдигне над 150км, докато Галанта вдига толкова, колкото пише на километража - 240! Вярно, усещането, че си качен нависоко е прекрасно, но и това си има своята цена. Нафтата е поскъпа от бензина, а и никак не съм съгласен със споменатия от теб среден разход 10 л. Дори и да го караш с 90км/час, пак разхода ти ще е повече. Повярвай ми, карам джип от 2000 година, сега карам Паджеро от последното, III-то поколение и зная какво говоря. Галанта въвъ всички случаи харчи по-малко гориво, бензина е по-евтин, а кефа да караш Галант... той няма цена!!! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, описал си само предимствата на Паджерото пред Галанта, а защо не споменяваш колко ти е максималната скорост? Предния ми джип беше Паджеро II с 2,5 TDI мотор и максималната скорост на магистрала беше 135 км/час. На Спорт-а предполагам е малко повече, но едва ли може да вдигне над 150км, докато Галанта вдига толкова, колкото пише на километража - 240! Вярно, усещането, че си качен нависоко е прекрасно, но и това си има своята цена. Нафтата е поскъпа от бензина, а и никак не съм съгласен със споменатия от теб среден разход 10 л. Дори и да го караш с 90км/час, пак разхода ти ще е повече. Повярвай ми, карам джип от 2000 година, сега карам Паджеро от последното, III-то поколение и зная какво говоря. Галанта въвъ всички случаи харчи по-малко гориво, бензина е по-евтин, а кефа да караш Галант... той няма цена!!! :icon_clap:

Да те попитам ти с каква скорост караш по магистралата, 200км/ч?!? Ако това е скоростта ти, не се обиждай, но ти си убиец на пътя! Карал съм с 170км/ч и има поне как още 10км да вдигне, като на километража ми пише 200! Колкото до нафтата... В момента наистина е по-скъпа от бензина да, с една стотинка! Пак, нямам нищо против Galant-а, дори напротив, страшно много го харесвам и някой ден бих си взел и него, но 100% ще си оставя Pajero-то!!!

Каквото и да си говорим, сравняваме джип и кола, две напълно различни неща, всяко едно с неговите си предимства!

 

п.п. Аз дори и не сравнявам 2-та автомобила, човекът иска да знае нещо повече за джип-ката! Колкото до разходът 10л/100км, мисля че съм дал цифрите, всеки знае как да си ги сметне!!! И не съм излъгал, няма сметка от това човека да си купи кола, която няма да му хареса. Дейстивтелно не виждам какъв ми е хабера да го лъжа за разход...?!? :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заражда се един безсмислен спор джип срещу кола, и освен емблемата нямат друго общо.

И не мога да разбера, защо му предлагате Галант, като колегата каза, че не го е усетил, защо не приемете мисълта, че не на всеки му харесва Галанта :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заражда се един безсмислен спор джип срещу кола, и освен емблемата нямат друго общо.

И не мога да разбера, защо му предлагате Галант, като колегата каза, че не го е усетил, защо не приемете мисълта, че не на всеки му харесва Галанта :P

True, true!!!

От форум кола не се копува, отива се и се пробва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мен основно разхода ме притеснява. Някой ми казват цифри 15 -20 което за моята скромна докторска заплата направо ме умопомрачава. Много ми харесва джипа много е запазен купувам го от приятел със всички екстри на смешна цена. Реални километри 1999 Декември 150 хил. км. И просто не занам какво да правя. На едната везна е Мицу-то на Слави което изглежда супер на другата е Паджерото което е камьон. А аз ползвам колата само за градско щото сам на работа по цял ден и се чудя функционален ли е джипа в градски условия? А то Галанта на Слави 163 коня няма ли да харчи колкото паджерото като бензина и нафтата са на една цена ква е файдата ? Защо да не послушам баща си например и да разгледам БМВ или АУДИ ? Някви такива въпроси се мъдрят в главата на младия български доктор след 12 часово дежурство. И не знам дали е от умората, кафетата или тежкия ден обаче съм много объркан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не послушам баща си например и да разгледам БМВ или АУДИ ? Някви такива въпроси се мъдрят в главата на младия български доктор след 12 часово дежурство. И не знам дали е от умората, кафетата или тежкия ден обаче съм много объркан.
Докторе ! Не ги слушай тука какво ти говорят......Я послушай баща ти и си вземи едно А4 -нали и майсторите са все пак хора, и те трябва "хляб да ядат"........ :D .....

Ще те посъветвам, да влезеш в Ауди форума, в раздел А4 имат една тема "А 4 - аман от този кенеф".....

Прочети я първо, и тогава прави избор...... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мен основно разхода ме притеснява. Някой ми казват цифри 15 -20 което за моята скромна докторска заплата направо ме умопомрачава. Много ми харесва джипа много е запазен купувам го от приятел със всички екстри на смешна цена. Реални километри 1999 Декември 150 хил. км. И просто не занам какво да правя. На едната везна е Мицу-то на Слави което изглежда супер на другата е Паджерото което е камьон. А аз ползвам колата само за градско щото сам на работа по цял ден и се чудя функционален ли е джипа в градски условия? А то Галанта на Слави 163 коня няма ли да харчи колкото паджерото като бензина и нафтата са на една цена ква е файдата ? Защо да не послушам баща си например и да разгледам БМВ или АУДИ ? Някви такива въпроси се мъдрят в главата на младия български доктор след 12 часово дежурство. И не знам дали е от умората, кафетата или тежкия ден обаче съм много объркан.

 

Колега,

и баща си да послушаш няма да сбъркаш, ако си вземеш една А4/Пасат с 1,9 TDI/110-115 к.с. разхода ще ти е към 6 - 8/100 км (лично проверено). зависи от трафика и сезона даже може и автомат да си вземеш. И не ги слушай колегите, то е ясно, че всеки ще си хвали своето.

Но ако те влече към джипката взимай я нея, но тук ще имаш по - голям разход, по - трудно паркиране, обаче зимата ще си свиркаш и ще си джиткаш на воля по "почистените" Софийско улици.

Но в крайна сметка си вземи това, което те влече, а и можеш да си позволиш поддръжката му, защото както казват колегите в един друг форум, кагато купуваш кола втора употреба всичко е въпрос на късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че прекалено много го объркахме вече колегата!!! Не съм пристрастен, но щом сте харесал вече "камиона", защо не го вземете. Едвали работата Ви изисква по цял ден да маневрирате из града? Не знам колко гори този 163кс Galant, но предполагам, че не е по-малко от 10л/100км, поправете ме, ако греша! Колкото до А4, ммм тук вече не знам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оставете човека, той ще си прецени!

Относно харченето на колите - мисля, че си ходил на твоето място, наречено Галант с LPI. Всичко останало ще те хвърля в оркестъра. Карах едно бензиново Паджеро дълга база, което под 17 бензин на магистрала не можа да свали със скорост до 140. Вярно, беше 3000 V6, но джипът си е джип.

Относно поддръжката - тази на джиповете е доста по-солена. Миналата година един колега Любо си купи Паджеро Спорт, след което сподели, че това е възможно най-скъпият за поддържане модел на Паджеро...... Конкретни цени не мога да ти кажа, че не мога да смятам дотолкова, но щом Любо сподели - значи наистина има защо!

Немските возила не искам да ги коментирам, но Батко ти е казал самата истина за А4.....

От друга страна Галантите нямат нищо кой знае колко сложно и скъпо по тях за поддържане!

Все пак - ти си знаеш!

Късмет

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз по темата. Карам Мерцедес С класа 2002 и често сменям с Паджерото на жена ми. Кефя се и на двете коли, но по различно му. Не могат да се сравняват джип и лека кола. В едната усещането е спортно, ниско седене и т.н., 143 к.с. В другата гледаш отвисоко като господар на пътя, всички ти дават път защото си големия батко, мощен мотор 161 коня, колата е пъргава не по-малко но не е за магистрала и бързо каране. Иначе за проходимост - ти си царят. Въпросът е кое те кефи повече. Относно разходът ДИД 3200 кубика ,12 градско и 10 извънградско. Въпреки по-голямата кубатура разходът е същият като обсъжданото Спорт. За цени на подръжка не знам, но е логично джипът да е по-скъпо удоволствие. Успех при избора!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Независимо какъв модел и марка е колата важното е да я чувстваш като "твоята кола". Колегите с галантите са твърде пристрастени към модела, за да те разберат /това е в кръга на шегата разбира се/. Виж в раздела за Паджеро дали няма теми за подръжката на джипа. Относно разхода не се плаши, моята харчи 20/100 градско, но се свиква и спира да прави впечатление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Wonderwalker!Приятелю!

Щом си със скромна докторска заплата си прави добре сметката.Към хубави модели си се ориентирал, но все пак не са много евтини като подръжка/първоначална смяна на консумативи, разходи за гориво и др./Попитай и колегите с джипки колко им стуват 4 гуми,независимо дали са летни или зимни.

Двулитровият Галант е по-оптималния вариант за теб според мен.

Успех!

P.S.Колегата Mitsubishi много е прав, че джипката е незаменима като втори автомобил, но за всекидневни градски преходи и то в София не е удобно.

Ех!Да можех да си го позволя и аз!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

и баща си да послушаш няма да сбъркаш, ако си вземеш една А4/Пасат с 1,9 TDI/110-115 к.с. разхода ще ти е към 6 - 8/100 км (лично проверено). зависи от трафика и сезона даже може и автомат да си вземеш. И не ги слушай колегите, то е ясно, че всеки ще си хвали своето.

Колега ! Къде видя да хваля своето ???....Просто му дадох съвет, да не взема Ауди.......

Па ако не ми вярвате, ето линк към въпросната тема......

http://audibg.com/index.php?showtopic=5200...%EA%E5%ED%E5%F4

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ме направи, бе, Батко?!?!

Ужас!

Млъквам тук!

 

Ми не можах, бе, нервно ми е сега... само първата страница ми стигна, другото направо звучи садо-мазохистично! За 3 бона моята стара кола ще стане по-добра от нова, аз лично не се сещам къде да похарчи човек толкова пари по един Галант (без глезотии), само за ремонти!

Ужас!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ме направи, бе, Батко?!?!

Ужас!

Млъквам тук!

Ти още не си я прочел......Изчети я цялата, и ще се хванеш за главата.......Големи "хвалби" на модела има........ :lol: :D :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, приятели, родителите ми са доктори, отговорни хора. То е ясно че с моята заплата от 240 лв (няма майтап, толкова е заплатата на младши специалист) не може да се издържа каквото и да било. "Неам нерви" се пееше в една песен на Милена Славова. Просто задавам въпроса на компетентни хора, защото от опит знам, че като не разбираш от нещо - питаш този, който разбира. Галант винаги ме е кефел като кола. Просто един път видян в задното огледало, на улицата , където и да било, той сякаш събужда нещо първично зверско в душата ти и те кара да натиснеш педала до край и да смажеш всички неправди, които ни заливат всеки ден. Мразя Държавата обичам Родината беше казал някой. Защо у нас всеки дебне да те е..не, защо хората не са честни търговци? Еми нали ако си доволен ще го препоръчаш на друг, втори, трети и парите сами ще си дойдат. Това ми е основния довод за Паджерото, купувам го от приятел и знам, че е читаво. Но то е ясно, че няма да го взема. Родителите викат - вземи я, ако ти е на сърце. Е да, ама как с моята заплата? Нема проблем - викат - ние ще я поддържаме. Да бе, а аз да искам през ден пари на баща ми за нафта - не, мерси. Пък и за гуми, да не говорим ако се счупи нещо. Така че Галанта на Слави мисля да видя въпреки, че четох некви неща за него във форума ми се струва честен.

Редактирано от Mitsubishi
Колега, над 20 грешки..... Моля Ви, ползвайте препинателни знаци, особено ,,,,,,,,
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От цялата работа - последното ти изречение е 100% вярно! Остави какво пише тук и там, истината ще си излезе наяве рано или късно!

Ти дали за нафта, или за бензин - все ще опираш дотам, за ремонтите - също! С тази заплата - просто забрави! Но си купи колата, която ти е насърце - тогава тежи по-малко всичко! Аз моята си я обичам, макар и старичка - слушаме се двамата и съм адски доволен!

Гледай, избирай, а накрая - не забравяй да се похвалиш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако те интересува, мини през мен утре и ще видиш въпросния джип .............малко за ремонт е при мен - меко казано 2 дни за смяна на свещи и кабели.............няма да коментирам цената им ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...