Премини към съдържание

Светлина


mitsubishifen

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, искам да попитам. На вас вечерно време като пуснете светлините, отстрани копчетата за регулиране на огледалата, копчето за халогените, копчето за задните светлини за мъгла светят ли? Защото на мен ми е чисто тъмно там от левия край :( :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :rulez: :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да попитам. На вас вечерно време като пуснете светлините, отстрани копчетата за регулиране на огледалата, копчето за халогените, копчето за задните светлини за мъгла светят ли? Защото на мен ми е чисто тъмно там от левия край :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :rulez: :help:

 

От изброените единствено копчето за огледалата е без осветление. Там отляво има и копче за регулиране на фаровете, което също трябва да ти свети. Най-вероятната причина, за да не ти светят (при пуснати фарове), е изгоряла крушка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да стигна до тази лампичка?

Първо трябва да извадиш копчето и после ще забележиш лампичката, която стои закрепена на нещо като фасунка. Всъщност лампичките са две (по една за всеки бутон).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Наистина много съжалявам, че ще трябва да пиша в темата на колегата с въпрос, но просто не се сдържах. Цяла вечер търся из форума дали Галанта ми трябва да има светлина в жабката. Защото нищо не свети там и си мисля, че трябва да има и сигурно крушката е изгоряла... Ако някой знае има ли уловка при откриването на местоположението и сменянето на въпросната крушка, моля да сподели :)

 

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

 

П.П. Отново се извинявам, въпреки че въпроса ми не е "Оff topic" все пак :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отляво целият панел има осветление. Крушките малко трудно се намират, но се намират! Смяната най-добре сам си я направи, защото поне ще пипаш внимателно и няма да си вземеш пари за това :) Имаше една тема на колега, който разглобява именно тази част. Ако не я намериш, да ти обясня кратко стъпките:

1. Сваляш панела за бушоните;

2. Сваляш духалките;

3. Сваляш пластмасата;

4. Отдолу вече ще видиш винтовете, които държат отделните части...;

5. Сменяш крушките;

 

Ако не се справяш, наистина - използвай търсачката. В темата май дори имаше и няколко снимки.

 

А, относно питането на колегата viachy - имам някакъв много смътен спомен, че жабката на s01о светеше, когато сме се виждали - в горния ляв ъгъл е при по-новото поколение. Наведи се и погледни дали има прозорче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Наистина много съжалявам, че ще трябва да пиша в на колегата в темата с въпрос, но просто не се сдържах. Цяла вечер търся из форума дали Галанта ми трябва да има светлина в жабката. Защото нищо не свети там и си мисля, че трябва да има и сигурно крушката е изгоряла..... Ако някой знае има ли уловка при откриването на местоположението и сменянето на въпросната крушка моля да сподели :)

 

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

 

П.п. Отново се извинявам, въпреки че въпроса ми не е "Оff topic" все пак :icon_blush:

 

Да те разочаровам - няма отделено место (поне на моя, който е същия като твоя) за крушка/осветление в жабката! Но може да се изведе и става елементарно! :) :icon_n_king:

 

Стилян правилно е забелязал - моята свети, :) щото съм си я правил аз! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стиляне! Аз търсих тази тема, но не мога да я намеря :( Я потърси ти и ми прати линк... Ако я намериш. Ще съм ти благодарен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да те разочаровам - няма отделено место (поне на моя, който е същия като твоя) за крушка/осветление в жабката! Но може да се изведе и става елементарно! :) :icon_n_king:

 

Стилян правилно е забелязал - моята свети, :) щото съм си я правил аз! :icon_thumbup:

 

Не съм съгласен с това! Жабката си има осветление. Малка крушка, намираща се близо до ключалката и светеща постоянно при пуснати фарове.

 

Извинявам се, но в бързината не разбрах за кой модел става въпрос. Аз се изказах за модела след 1997г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с това! Жабката си има осветление. Малка крушка, намираща се близо до ключалката и светеща постоянно при пуснати фарове.

 

Извинявам се, но в бързината не разбрах за кой модел става въпрос. Аз се изказах за модела след 1997г.

 

1995-96 г. -> 1.8-2.0 / E52A / 4G93 ! :) Идеята е, че има място точно над ключалката, но при мен фабрично си е празно! Демек предвидено е, но няма такава екстра!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с това! Жабката си има осветление. Малка крушка, намираща се близо до ключалката и светеща постоянно при пуснати фарове.

 

Извинявам се, но в бързината не разбрах за кой модел става въпрос. Аз се изказах за модела след 1997г.

Те през цялото време говорят за предният модел... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има осветление на жабката. Може да се види с огледало до скобата за езика на бравата на жабката. Представлява един малък отвор, в който се пъха от най-малките крушки, около 3 мм м диаметър, без цокъл, само стъкленото балонче с двете жички. Проблема е, че крушката се подава малко от леглото и при често ползване на жабката се "зачобръсва" или пада, или се чупи или изгаря. При мен след няколко такива случая се отказах да слагам нови крушки.

Свети при включени габарити и фарове.

Поздрави!!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, аз пуснах тема за светлината от ляво на волана (копчетата за халогените и за мъглата), а вие пишете за жабката. Моля, пишете как се сваля левия панел, за да мога да стигна до крушките на тези 2-3 копчета от ляво? :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, аз пуснах тема за светлината от ляво на волана (копчетата за халогените и за мъглата), а вие пишете за жабката. Моля, пишете как се сваля левия панел, за да мога да стигна до крушките на тези 2-3 копчета от ляво? :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Ако си от София - мини някоя събота или неделя през Дружба 2 ще ти сменя крушките! (ако те е страх да разглобяваш таблото от ляво разбира се).

Иначе е много лесно - всичко отляво е на малко по-здрави щипки, които с пластмасова линийка се "отключват" безпроблемно! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е братле, жалко, но съм далеч от София и затова искам да питам как става, за да не се уча и да счупя нещо :) :mitsu-smiley: :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София - мини някоя събота или неделя през Дружба 2 ще ти сменя крушките! (ако те е страх да разглобяваш таблото от ляво разбира се).

Иначе е много лесно - всичко отляво е на малко по-здрави щипки, които с пластмасова линийка се "отключват" безпроблемно! :)

 

 

Колега, от скоро съм в Дружба 1. Та ако ти се намира свободно време, може да пием по кафе, да побъбрим за :mitsu-smiley: и да разгледаме осветлението, че и при мен е налице същия проблем :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от скоро съм в Дружба 1. Та ако ти се намира свободно време, може да пием по кафе, да побъбрим за :mitsu-smiley: и да разгледаме осветлението, че и при мен е налице същия проблем :icon_crying:

:) С какъв "самолет" си? :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) С какъв "самолет" си? :icon_n_king:

Един ЕА2А, бордо, с Хасковска регистрация (Х 4123), мисля че е единствения с такава регистрация в Дружба :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ас карам галант 2.0 GLS 136ps 99 година сив металик :)

Колега, днес ще се опитам да ти снимам как точно става ваденето на бутоните за реглаж на фаровете и халогените. Също така ще ти снимам и самите крушки. Не е трудно и аз самия вече съм правил тези интервенции доста пъти, докато наглася светодиодите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един ЕА2А,бордо,с Хасковска регистрация(Х 4123),мисля че е единствения с такава регистрация в Дружба :D

ICQ-то ми го има в профила! Намери ме да се разберем кога да се видим да ти сменя крушките! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, днес ще се опитам да ти снимам, как точно става ваденето на бутоните за реглаж на фаровете и халогените. Също така ще ти снимам и самите крушки. Не е трудно и аз самия вече съм правил тези интервенции доста пъти, докато наглася светодиодите :)

Добре колега. Ще съм ти благодарен, ако го направиш това :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ето горе-долу как стават нещата:

Реглажа на фаровете и бутоните за огледалата се откачат, като леко напънеш с плоска отверка, можеш да действаш смело няма опасност да счупиш нещо!

http://img17.imageshack.us/img17/2955/dscn4323tq9.th.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/500/dscn4326ks0.th.jpg

Бутоните за халогените са вече малко по пипкави, с нещо тънко и здраво мушкаш навътре (ножчето където е), докато с пръст натискаш самия модул надолу, без да напъваш много. Когато се откачи горната щипка (която е на самия модул) ще чуеш леко изщракване и модула ще мръдне надолу, после повтаряш процедурата и от долната страна.

http://img13.imageshack.us/img13/3260/dscn4327zz0.th.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/3175/dscn4328zy5.th.jpg

А това са самите крушки, които трябва да намериш :), както виждаш крачетата се прокарват в каналите на цокъла.

http://img22.imageshack.us/img22/9776/dscn4330ho2.th.jpg

Дано да съм бил от полза. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...