Премини към съдържание

Дистанционно запалване...


Препоръчано мнение

Здравейте,

идеята за дистанционно запалване на кола осъществима ли е (най-вероятно да) и какви са нейните недостатъци и проблеми които могат да възникнат...а и също така може ли да стане в стил "направи си сам" ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че може и да стане, с едно реле от алармата например.

Недостатъците са че трябва да се осъкати имобилайзера + ключалката и ще ти свият колата страшно лесно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

идеята за дистанционно запалване на кола осъществима ли е (най-вероятно да) и какви са нейните недостатъци и проблеми които могат да възникнат...а и също така може ли да стане в стил "направи си сам" ?

 

Много добър въпрос. Аз се бях захванал с това преди известно време. По принцип най-лесно се прави на автоматик, но няма да можеш сам да си го направиш. Основният проблем е чипът в ключовете (поне при мен, а аз съм с Галант 98г), който трябва да се "вгради" в колата... тоест - колата стои постоянно с ключ, вграден в таблото. Оттам нататък се добавя нова защита на запалителната система, която е keyless.

 

Недостатъкът е основно в загубата на сигурност. Освен това, ако имаш само един ключ и го вградиш... рискуваш много - паднали тоци на колата, което означава невъзможност да я отвориш!

 

Принципно аз бях намерил много добри оферти. Най-добрата беше от американски сайт, за около 80$, в която беше включено:

1. Нова алармена система за колата

2. Три броя дистанционни с обхват до 1500м

3. Възможност за отключване/заключване/палене/гасене на колата, както и подаването на до 3 различни електрически сигнала... тях можеш да поискаш да ти ги вържат на фарове, климатроник, подгряване на седалки, реотани на задното стъкло и т.н.

4. Приемник в колата и система за засичане на ключа (тоест дистанционното)

5. Бутон за "СТАРТ" на мястото на старата ключалка

6. Датчик, който заключва скоростния лост на автоматика... с два метални щифта, които не позволяват да се махне от Паркинг - тоест, дори някой да влезе в запаления ти автомобил, не може да ги подкара

7. Keyless датчик, който ти отключва вратите и щифта на скоростите, когато едно от дистанционните е на поне 2-4 метра от колата.

 

 

Когато дистанционното палене е заедно с аларма в едно устройство, то може да се направи колата да остава заключена, но и същевременно да я запалиш. Ако някой се опита да я отвори и се включи сирената, колата сама се гаси и изключва горивната помпа, както при стандартните аларми!

 

Както виждаш, има доста електроника, която трябва добре да се калибрира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Estilian благодаря ти. След като прочетох поста ти ми идват на ум няколко въпроса...

 

Има ли проблем това нещо да стане с ръчна скоростна кутия?

 

Мога ли да поръчам тази система от америка и има ли я за ръчни скорости ?

 

Какви пари горе-долу ще излезне тази аларма + доставка ?

 

И последният ми въпрос е... кой може да ми я постави в Варна и евентуално колко пари ще излезне ?

 

П.С. Колата ми е Мицубиши Каризма 96-та 1.8i 115 к.с. и + това имобилайзерът, който е в колата все още работи (фабричния имам предвид)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... дистанционно запалване на кола осъществима ли е (най-вероятно да) и какви са нейните недостатъци и проблеми които могат да възникнат...а и също така може ли да стане в стил "направи си сам" ?

Виждал съм такава система, монтирана на автомобил с ръчни скорости, даже присъствах на монтажа (беше преди две години). И да споделя лично впечатление - колкото и подробно да е дадено описание за монтажа, има си тънкости по инсталацията, които е добре предварително да проучиш от хора с опит в исталациите, например алармаждии, ако се навиваш на варианта "направи си сам". Колата беше Фолксваген Венто '96 г., бензин. Както какза колегата Estilian, тази ситема е по-подходяща за автомобили с автоматични скоростни кутии. Причината е, че като стартираш двигателя, автомобилът трябва да е изключен от скорост, което за автоматиците не е проблем - те си имат позиция"Р" т.е. паркинг. Особеното при колите с "патерици" е, че ако имаш такава система, трябва да оставяш автомобила изключен от скорост и с дръпната ръчна спирачка - тук сам можеш да прецениш доколко си струва такава ситема за автомобили с ръчни скорости, особено ако зимно време при ниски температури и некаране няколко дни залепнат накладките на ръчната.

Самият монтаж, както казах, е въпрос на малко повече познания за ел.инсталацията, както и принципа на работа и управление на самата система за дистанционно палене. Разбира се, трябва и доста кураж сам да се хванеш да правиш монтажа.

Надявам се да съм бил полезен ... и успех в начинанието. Не е невъзможно, но трябва да ти стиска повечко. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че тази идеята ти е дошла за да можеш да си за ппалиш колата и като идеш при нея да е топло вътре... ама за целта си има нещо наречено Webasto печка за кола. Можеш да си нагласиш в колко часа да ти стопли. Моят Ситроен можеше да има такова нещо ама аз не го исках щото си имам гараж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че тази идеята ти е дошла за да можеш да си за ппалиш колата и като идеш при нея да е топло вътре... ама за целта си има нещо наречено Webasto печка за кола. Можеш да си нагласиш в колко часа да ти стопли. Моят Ситроен можеше да има такова нещо ама аз не го исках щото си имам гараж.

Ами да ти кажа нямам такава печка и не съм чувал за нея...и не не ми е това главната идея честно казано искам просто да си направя така (или още по просто пуста гъзария! хахаха). Лека по лека ще и сложа ксенон после ще я изрисувам и така...просто тази екстра с запалването много ме кефи и на 1-во място е тя :>>>

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че тази идеята ти е дошла за да можеш да си за ппалиш колата и като идеш при нея да е топло вътре... ама за целта си има нещо наречено Webasto печка за кола. Можеш да си нагласиш в колко часа да ти стопли. Моят Ситроен можеше да има такова нещо ама аз не го исках щото си имам гараж.

 

И не само за това. Ако имаше такова устройство http://vbox7.com/play:59b159d4 щеше да е жива :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че тази идеята ти е дошла за да можеш да си за ппалиш колата и като идеш при нея да е топло вътре... ама за целта си има нещо наречено Webasto печка за кола. Можеш да си нагласиш в колко часа да ти стопли. Моят Ситроен можеше да има такова нещо ама аз не го исках щото си имам гараж.

 

Това е прекрасно, което го предлагаш... но поглеждал ли си цените на печките? И на бензиновите, и на дизеловите? На старо не марковите печки започват от 2000$ без доставката и монтажа... А качествените, като например Webasto, са от 6000$ нагоре. За справка - Интернет :) Освен това изисква невероятна сложна настройка, особено при Климатроник!

 

А сега, отговори по темата. По-точно по въпросите на колегата:

Има ли проблем това нещо да стане с ръчна скоростна кутия?

Мога ли да поръчам тази система от америка и има ли я за ръчни скорости ?

Какви пари горе-долу ще излезне тази аларма + доставка ?

И последният ми въпрос е... кой може да ми я постави в Варна и евентуално колко пари ще излезне ?

П.С. Колата ми е Мицубиши Каризма 96-та 1.8i 115 к.с. и + това имобилайзерът, който е в колата все още работи (фабричния имам предвид)

Проблем няма... но, както и колегата спомена, объркващо е паркирането, тъй като задължително трябва да оставяш колата изключена от скорост, както и да дърпаш ръчната, за да не я намериш после в другия край на улицата. Оттук идва и проблемът, че ти трябва и допълнителен датчик, който да проверява, дали наистина колата е извън скорост... в противен случай може случайно да я запалиш на скорост - тогава и да е на ръчна, пак ще я намериш на другия край на улицата :)

Подобна система можеш да поръчаш почти САМО от САЩ... но пък при тях вероятността да намериш система за скоростна кутия, различна от автоматик, е минимална... дори и да намериш, ще е в пъти по-скъпа.

Остава проблемът със заключването на скоростния лост, за да не ти откраднат колата. Ако не се инсталира това, става много опасно! А за да се инсталира ти трябва не един, а 6 заключващи механизма, за всяка една предавка.

Алармата + доставката - аз си намерих маркови за около 120-150$... но за автоматик.

Не знам кой може да монтира подобно нещо, наистина...! За Пловдив може би Милен. За София, най-вероятно Пламен... Марин (dosevcheto) също ми спомена веднъж, че би се справил с това. Другият Марин, от Стамболийски, най-вероятно също може :) За Варна обаче - пас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че тази идеята ти е дошла за да можеш да си за ппалиш колата и като идеш при нея да е топло вътре... ама за целта си има нещо наречено Webasto печка за кола. Можеш да си нагласиш в колко часа да ти стопли. Моят Ситроен можеше да има такова нещо ама аз не го исках щото си имам гараж.

Как обаче тя ще охлади купето лятото?

Аз имах и имам такава екстричка и я ползвам често.

Но не е необходимо да се компува от щатите.

Имаме във форума човек който точно това внася,мисля че ника беше tatko(поправете ме ако греша).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Остава проблемът със заключването на скоростния лост, за да не ти откраднат колата...

Стиляне, мисля, че има решение на проблема - вечер лоста се изважда, а сутрин се слага отново :icon_clap: . Шегичка.

Вариантът, за който писах, беше със следното решение: на автомобила се монтират аларма, централно заключване на вратите и системата за дистанционно палене. Паленето се свързва към двигателя, като имаше датчик да следи скоростите да са изключени - иначе йок палене. Алармата и централното си бяха както на всички автомобили. Просто настройките им за работа бяха независими от тези на запалването. При това положение двигателят се запуска дистанционно и си работи, а автомобилът остава заключен и "под охрана", т.е. алармата си е активна все още, но не пищи. Човекът слиза до колата и чак като е до нея отключва вратите и изключва алармата. Колкото и да е странно, всичко си работи нормално и до ден днешен на автомобила.

Недостатък в случая с ръчните скорости е, че няма как имобилайзерът да бъде активен при загасен двигател, включена аларма и активна система за дистанционно палене. Има вариант системата за дистанционното палене да може да се изключва, при което автомобилът да си става "нормален", т.е. да се оставя на скорост - въпрос на настройки на системата за паленето и съгласуването й с алармата и централното.

Колегата miki от форума може да даде повече инфо относно техническите подробности, при него гледах тази система как се монтира и работи (не на неговата кола, но в неговата фирма).

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам познат в фирма за авто аларми , имат и модул за дистанционно палене. Беше ми пращал разни PDF фаилове с описания, ако трябва да ги изровя. Доколкото си спомням при тях беше вързано към ръчната, ако е дръпната пали, ако не ...не пали. Ако е на скорост с ръчна ще завърти....ама какво от това. Имаше и ред защити против кражба.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама какво мислите че Имобилайзера ще спре крадеца да вземе колата?

 

Не. То е ясно, че се чете през кабела, ама крадеца ще си я запали от далече, ще изчака дали няма да се появи някой и ще изчезне още по-нагло. В случая не му трябва ключ или каквото и да било, само джамбазката техника. Сигурно за секунди може да изчезне..  :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам познат в фирма за авто аларми , имат и модул за дистанционно палене. Беше ми пращал разни PDF фаилове с описания, ако трябва да ги изровя. Доколкото си спомням при тях беше вързано към ръчната, ако е дръпната пали, ако не ...не пали. Ако е на скорост с ръчна ще завърти....ама какво от това. Имаше и ред защити против кражба.....

 

Милене, живо се интересувам! Ако можеш, качи ги тук тези документи или ми ги изпрати на Л.С.

 

Относно злоупотребата от джамбази - има един много важен принцип в живота. "Недоброжелателите злоупотребяват само с онова, за което имат информация". Той преди да влезе в колата няма как да знае, че има нова система за палене, защото тя не е заводска екстра. А стигне ли вътре, крадецът ще е по-скоро изненадан, отколкото улеснен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега относно джамбазите...братовчед ми имаше Мерцедес S600 с допълнително сложени защити и т.н. и един крадец на коли чието име няма да издам го отвори за по малко от 2 минути(цялата работа стана на шега)...та ако един имобилайзер го спре тоя крадец е то тоя не е никакъф крадец!

А относто запалването...всичко казано до тук хубаво ама в Варна май няма кой да ми предложи да ми сложи тази система ?!@#

Вече казах не търся нито топла кола нито парно...просто търся гъзария и удоволствие...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега относно джамбазите...братовчед ми имаше Мерцедес S600 с допълнително сложени защити и т.н. и един крадец на коли чието име няма да издам го отвори за по малко от 2 минути(цялата работа стана на шега)...та ако един имобилайзер го спре тоя крадец е то тоя не е никакъф крадец!

А относто запалването...всичко казано до тук хубаво ама в Варна май няма кой да ми предложи да ми сложи тази система ?!@#

Вече казах не търся нито топла кола нито парно...просто търся гъзария и удоволствие...

 

 

 

Всичко това е вярно, но за фабрично монтирани защити или за фабрични, поставени допълнително. Ако се монтират нестандалтно, може да объркат доста крадеца, че и да спасят колата. Представи си, как пали колата, потегля, и след десетина метра угасва. Или, както си кара кротко, тръгват да мигат фарове, габарити, плафон в купето, че и клаксона. И най-изпечения джамбазин ще я зареже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това е вярно, но за фабрично монтирани защити или за фабрични, поставени допълнително. Ако се монтират нестандалтно, може да объркат доста крадеца, че и да спасят колата. Представи си, как пали колата, потегля, и след десетина метра угасва. Или, както си кара кротко, тръгват да мигат фарове, габарити, плафон в купето, че и клаксона. И най-изпечения джамбазин ще я зареже.

Може...не знам нито ми се е случвало нито искам да ми се случи :D :D :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не. То е ясно, че се чете през кабела, ама крадеца ще си я запали от далече, ще изчака дали няма да се появи някой и ще изчезне още по-нагло. В случая не му трябва ключ или каквото и да било, само джамбазката техника. Сигурно за секунди може да изчезне.. :mitsu-smiley:

Не би могло да стане това по простата причина,че да се запали дистанционно колата се използва комбинация от бутони.

А по принцип кражбите на автомобили вече стават само по поръчка,а от наща марка много рядко се поръчва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета чичо ми си беше направил тази щоротия. Беше зел едно дистанционо за 25 лв с два бутона, единия бутон за постоянен контакт а другия за паленето, сичко беше свързано към машинката на стоповете, демек като влезе в колата трябва да натисне спирачка и тогава колата може да запали :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко изместихте темата :) Не говорим за това колко лесно се краде кола, а за дистанционно палене. За да приключим горният разговор - скъпите коли в София се крадат предимно със съдействието на вътрешни хора в Паркинги и гаражи. Вдигат с паяк колата, изнасят я пред някой гараж или контейнер... след 48 часа колата е разглобена и далече от България. Контейнерите са със заглушители и не може да се проследи нито със скритo GSM устройство, нито с GPS карта или други екстри. Така че, освен да си връзвате с верига колата за някой стълб или дърво, не виждам с какво ще я спасите, ако някой реши да я взима :)

 

Така! Сега по темата... Намерих опциите, които разглеждах преди време. Започвам с най-скъпата и съответно качествена:

 

1. Вариант 1 - ако ще взимаш това нещо само заради гъзарията, това е твоето устройство. Прочети какво предлагат, но в общи линии е най-доброто, което се намира на американския пазар в момента. Цена - 0коло 300$ с доставката.

2. Вариант 2 - ако искаш пък съвсем да си модерен, това е твоето решение. Не ти трябва дори дистанционно... или ключ... трябва ти само GSM, с който имаш пълен контрол над колата. Можеш да я палиш, да отваряш джамове, да пускаш всякакви светлини, да пускаш аларма, отключваш, заключваш и въобще всичко, което минава по ел. път в колата. Има и обратна връзка - тоест получаваш данни от устройството в колата - ако се пуска аларма, ако се отключва от някого, ако я запалят... ако имаш GPS - може да ти изпрати съобщение, че колата си променя местоположението.

3. Вариант 3 - ето ти продавач, който предлага всякакви конфигурации - пък с цветен екран, пък с не знам си какво си и т.н.

 

 

Оттам нататък имаш всякакви опции - просто търси. Лошото и при трите варианта, които ти показах, е че нито един от тях няма заключващ механизъм за скоростния лост. В момента не мога да намеря такъв, но това, лично според мен, е сред най-важните екстри :)

 

Дерзай...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета чичо ми си беше направил тази щоротия. Беше зел едно дистанционо за 25 лв с два бутона, единия бутон за постоянен контакт а другия за паленето, сичко беше свързано към машинката на стоповете, демек като влезе в колата трябва да натисне спирачка и тогава колата може да запали :)

 

Е! :) Това не е гъзарско, а типично гаражно решение ;) Това го имаш, освен това, при всички американски коли, да ти кажа. Когато бяхме в Пампорово 15 минути ми отне, докато запаля на Криси колата, защото стартерът въобще не върти, ако не си натиснал съединител и спирачка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Estilian благодаря ти разгледах ги и мисля че третото е най удачно като се има впредвид това че бюджета е ограничен а и другите имат екстри които няма как да използвам и всек пак ако намериш някоя система с заключващ механизъм на скоростния лост казвай :> Аз и без това не бързам сега ще и сменям музиката и по вероятно е дистацинното запалване да стане до 1-2 седмици...така че има време и пак ти благодаря! :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към моита аларма имаше такова устроиство за дист. запалване.Момчето което я инсталирва се опита да си го прибере под предтекст ,че нямало да ми върши работа.........що за отношение към клиент?????

Върна ми го след 3-я път ходене случайно захвърлено отстрани.

За мене си е яко и след около месец ще отида да го сложат :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...