Премини към съдържание

Лизинг на Mitsubishi


Препоръчано мнение

Здравейте, имам едно питане.

Да речем, че човек реши да си вземе Mitsubishi на лизинг за 5 години като плати 25 процента авансова вноска, като избере примерно Алианц. Въпросът ми е във месечните вноски ще се включат ли Застраховка Каско, Регистрация КАТ, Такса за ЦРОЗ, Данък ПС или това се води допълнителен разход? ОК, гледам с калкулатор горе долу излиза 300 Евро месечната вноска, но има ли и други разходи които не са включени?

 

Благодаря ви! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aми в цената влиза всичко, дори и нещата, които рекламират, че ще бъдат бонус, т.е. безплатни.

 

Това впрочем не важи само за автомобилите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aми в цената влиза всичко, дори и нещата, които рекламират, че ще бъдат бонус, т.е. безплатни.

 

Това впрочем не важи само за автомобилите :)

Т.е. безплатен обяд-няма.......... :nono:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК за безплатния обяд съм съгласен, въпроса ми е тези данък ПС, каско и тн неща допълнителен разход ли се водят който трябва човек да плати и да ходи сам до община, КАТ и тн. или и те са включени в месечната вноска тоест лизинговата компания ти ги начислява?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК за безплатния обяд съм съгласен, въпроса ми е тези данък ПС, каско и тн неща допълнителен разход ли се водят който трябва човек да плати и да ходи сам до община, КАТ и тн. или и те са включени в месечната вноска тоест лизинговата компания ти ги начислява?

 

Щом колата ти е на лизинг тези неща ти ги плаща лизинговата компания, защото колата е тяхна докато не я изплатиш. А относно начина им на плащане от твоя страна зависи от политиката на компанията, може да ти ги разсрочи, а може и да си ги иска на куп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен лизинга е през Евролииз и при плащана на първоначалната вноска Х% от цената си платих отделно автокаско, ГО, аларма и още 3-4 неща около 300-400 лв. Направо си сметни 5% от цената и носи толкова кеш, но не по-малко от 4 000 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички застраховки и данъци ти си ги плащаш. Това че колата е на Алианц (както съм и аз в момента) не значи, че те ти сипват бензин и ти сменят консумативи !!! Няма как Алианц да знае стойноста на данъка и на застраховките какви ще са след 5 години и така да ти ги вкарат в месечна вноска определена със договор и т.н.

Накратко - Алианц теглят заем от ДСК или работят на някакви разменни начала с тях, за да ти платят колата. След това ти им изплащаш заема и някаква лихва отгоре за това че те са ти го изтеглили или дали. Парите ще вкарваш в който и да е клон на ДСК където Алианц имат разплащателна сметка. Всеки месец поне 3-4 дни преди крайния срок за месечната вноска трябва да вкараш парите по сметката , защото трансферът им трае 1-2 дни. Ако закъснееш мисля че наказателната лихва беше около 1-2 лва на ден. Ако изплатиш по рано клата - нямаш наказателни лихви (поне към Алианц). Накрая ти остава една стабилна такса за прехвърляне на явтомобила на твоя сметка и това е всичко.

Т.е. Алианц ти дават пари само за колата - всички останали пари за регистрация застраховки прегледи и т.н. ти си ги плащаш отделно, но ги даваш накуп с първоначалните 25% които искаш да им внесеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя лизинг е през Хипо, с 50 % първоначална. Плащаш Каско и ГО - общо 1820 лева, управление на лизинга 540 лв, 400 лв аларма, няква услуга регистрация 336 лв и май е това. Горе долу около 3000 лв допълнително. Каското и ГО всяка година си ги плащаш на един път, не може на вноски.

На мене през Хипо лизинг ми излезе по изгодно. Всеки месец плащам по 350-370 лв и накрая след 5 години-нямам остатъчна лихва и сума за плащане. При Алианц ми искаха след 5 години, за да ми прехвърлят колата да платя около 2000 лв - остатъчни лихви и незнам си кво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ААА!Само да добавя, че имаме и подарък от БС - халогенки, които са около 520 лв.Първо ни предложиха алармата като подарък, но ние бяхме малко нахални, та ни дадоха по скъп подарък! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако изплатиш по рано клата - нямаш наказателни лихви (поне към Алианц). Накрая ти остава една стабилна такса за прехвърляне на автомобила на твоя сметка и това е всичко.

Относно изплащането на колата по-рано, вече, ако не се лъжа приеха Закон и никъде не се плащат наказателни лихви. Само се подава някаква молба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

kr0tal > Мерси за изчерпателния отговор!

MiraBel > Ок, но съм чувал че за Каското могат да го разбият и да го плащаш на части заедно с месечните вноски. Поне така беше преди кризата, защото имам позната която си взе Ауди А3 на лизиг застраховано при Алинац и каското го праща на части! Явно си зависи какъв лизигодател ползваш...

 

ПС:

MiraBel > Управление на лизинга и там тая регистрация влизаше в лизинга... поне така съм чувал. :unsure:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си таксата за управлението влиза в лизинга.Колкото до Каското и на баща ми джипа е на лизинг, през друг лизингодател и пак го плаща кеш.

Първата ми оферта беше от Алианц и пак искаха да се плати кеш. Не споря и незнам, просто казвам как стоят при мене нещата.

Най добре е човека да отиде при няколко лизингови компании и да иска примерен лизинг.Да разпита и да сравни.Тогава да избере най подходящия.

При всички случаи ще му трябват около 2500-3000 лв отгоре на процента, който внася като първоначална вноска.

Поздрави! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега (колежке) MiraBel , приеха закон за отхвърляне на наказателната лихва , но за съжаление той важи за всички заеми изтеглени след приемане на закона. Просто при моите лизингодатели и преди това не е имало такива неща, защото колата я купувах миналата година, а закона го приеха началото на тази.

Infinity, и аз съм чувал че има разсрочено плащане на каско , но какво да ти кажа ... то вече продават и обувки на изплащане :fool:

Ако се оправиш с вноските за автомобила , значи ще се оправиш и с каското :good: .

Късмет ти желая !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Малко спам(може би)....Плащането на наказателна лихва за предварително погасяване на кредит отпадна само по потребителските кредити,независимо кога са изтеглени(така мисля...).При ипотечните тази лихва си остана(в България сме все пак!!!).. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...