Премини към съдържание

Вдигнах 235


SLX

Препоръчано мнение

Е то аз автопилота си го глася на 234, а вие ми говорите за постижения! 210 ми е стандартна скорост! Пътищата и бензина са ни гадни иначе ...!

Да, но моя гальо е 2.0 16v 136 коня, не 2.5 24v 163 коня. Така че мисля тази скорост е добра за него! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, но моя гальо е 2.0 16v 136 коня, не 2.5 24v 163 коня. Така че мисля тази скорост е добра за него! :rolleyes:

 

 

Ванката ти говори за Сигмата, която не е 2500 кубически сантиметра, а 3000 пак с 24 клапана! :icon_dance: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, всеки казва колко е вдигнал, ама никой не казва с какъв мотор :) Моя Галант е 2.0 типтроник и го имам от скоро. Още нямам възможност да го настъпя. Веднъж на магистралата стигах 190, и то стана много натоварено движението, и нямах време за повече :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вдигал 220 км/ч! Мотора ми е 1.6 - 90 колта (колт - елитен жребец)... Иначе на 200 си седи митцуто като залепено за асфалта! Само че точно с 200 съм на 5000 оборота и разхода става оййт :) Предполагам, че 6-таците Галанти ще са в по-ниски обороти при тази скорост, тъй като в.м. е по-голям... може да споделите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вдигал 220 км/ч! Мотора ми е 1.6 - 90 колта...
Преди да започнете да се изцепвате, направете една малка справка, ако знаете мощността, челното сечение на колата и коефициента на челно съпротивление:

http://craig.backfire.ca/img/drag-eqn-2.png

Естествено, говорим за реална скорост, а не 'какво ни е показвал километража'. Цък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, още един многознайко в клуба :) Виж, ако не си забелязал, всички тук коментираме за стойности, показани от скоростомера, който не е сложен за красота в колата! Моя в интерес на истината съм имал възможност да го засека до 160 някъде с GPS и си показваше абсолютно точно! По формулките си го смятай ти! Едва ли на 5-та с над 5 000 оборота колата е била със 180 :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, още един многознайко в клуба :) Виж, ако не си забелязал, всички тук коментираме за стойности, показани от скоростомера, който не е сложен за красота в колата! Моя в интерес на истината съм имал възможност да го засека до 160 някъде с GPS и си показваше абсолютно точно! По формулките си го смятай ти! Едва ли на 5-та с над 5 000 оборота колата е била със 180 :D
Емо! Моите уважения, но не можеш да обиждаш един човек, който винаги подкрепя мненията си с необходимата литература, с думата многознайко.......... Нали се писа в една друга тема, че за лични отношения и обиди, си има лични съобщения.......... Освен това е желателно да се пишат достоверни неща...... Не може завода производител да ти дава макс.скорост 180 - 185 км/ч., а ти да вдигаш 220 - без колата да е "барната".......... Но ако е така, е редно да доуточниш, защото има и други потребители с Колт-ове като твоя........ Какво могат да си помислят, като прочетат че твоя вдига 220, а техните повече от 190 не могат. Освен че колите им нещо не са в ред...... Просто си има закони на Физиката, които са открити след дълги опити, които закони не могат да се променят нито от мен, нито от теб - колкото и да се опитваме...... Направи един прост експеримент на някоя среща....... Помоли някой колега с Галант да кара пред тебе със скорост 220 км/ч., и се опитай да го следиш......... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-интересното е, че тази формула е вярна - 237 км/ч получавам след изчисленията, а иначе на километраж на моя Галант - съм го пълнил почти до 240 в началото, сега както имам GPS ще си направя експеримента лятото да замеря с колко се движи, но само веднъж - не обичам много - много експериментите - така и така си вдига 130 и малко нагоре :D За какво са ни повече :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може наистина да си вдигнал 220 , но не забравяй за земното притегляне и косинус фи :)

Ако се спускаш дори и под много лек наклон, нещата се променят доста.

Пък и с 90 к.с. всичко над 160 е мъка и за теб и за двигателя :)

И внимателно с този тон, не създаваш добро впечатление пред останалите :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с мнението на mario64. Къната е един от малкото хора тук, който винаги се опира на нещо в мненията си и поне по мои наблюдения е един от малкото хора тук които дават крайно безпристрастни мнения. Забелязвал съм и преди тенденцията г-н Димитров да напада колеги които не са съгласни с него и самият факт че казва "още един многознайко" го потвърждава. Моля за сдържаност и четене на мнението няколко пъти преди постването му - просто не ти прави чест още повече че си модератор .. Погледни кога сме регистрирани Къната и аз, виж кога ти си се регистрирал тук, сега погледни кой колко мнения има и ще разбереш кой е всъщност многознайкото. По-добре малко но качествени мнения, отколкото на всяко гърне мерудия, така са казали старите мъдри хора.

 

Весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с мнението на mario64. Къната е един от малкото хора тук, който винаги се опира на нещо в мненията си и поне по мои наблюдения е един от малкото хора тук които дават крайно безпристрастни мнения. Забелязвал съм и преди тенденцията г-н Димитров да напада колеги които не са съгласни с него и самият факт че казва "още един многознайко" го потвърждава. Моля за сдържаност и четене на мнението няколко пъти преди постването му - просто не ти прави чест още повече че си модератор .. Погледни кога сме регистрирани Къната и аз, виж кога ти си се регистрирал тук, сега погледни кой колко мнения има и ще разбереш кой е всъщност многознайкото. По-добре малко но качествени мнения, отколкото на всяко гърне мерудия, така са казали старите мъдри хора.

 

Весели празници!

 

Айде стига вече...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...