Премини към съдържание

Модел на календара за 2009


k1k1_

  

72 гласа

  1. 1. ???????? ?? ????? ?? ?????????

    • ????? 1
      11
    • ????? 2
      28
    • ????? 3
      33


Препоръчано мнение

Януари - Pajero & Outlander + L200/300 или каквито високопроходими имаме в форума

Февруари - Cаrisma

Март - Galant + Sigma/ Saporo

Април - Снимки от посещението в дом "Българка"

Май - Colt

Юни - Снимки от националната среща

Юли - Eclipse + 3000GT

Август - Снимки от рождения ден на клуба

Септември - Lancer + EVO

Октомври - Space

Ноември - Снимки от предстоящата среща в Пампорово

Декември - Grandis

 

Колеги, последно месец-модел-събитие остава така.

А сега ето и моделите...

 

Модел 1

http://arteist.net/gallery/albums/userpics/10064/CALENDAR2008ARTEIST.jpg

 

 

Модел 2

http://mitsubishibg.com/forum/uploads/monthly_10_2008/post-1462-1224515273_thumb.jpg

 

 

Модел 3

http://k-feer.ru/commissioned/Mitsubishi-Calendar-2008/Mitsubishi-Calendar-2008.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 110
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

След като месеците и моделите се изясниха, моля гласувайте за модела който желаете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами к1к1, ако на модел 1 се сложат картини като на модел 2 ще стане също много хубав, но каринките ще са по малки.

Под модел 2 трябваше да напишеш и числата от 1 до 31 :D , за да добием представа как ще изглежда.

И някакви размери трябваше да сложиш до всеки предложен модел.

Примерно:

Размери - Ш /В см

Модел 1 - 30/70см

Модел 2 - 70/50см

Модел 3 - 40/30см

 

Ш - ширина в сантиметри

В - височина в сантиметри

 

Все пак на модел 2 ще се акцентира в по-голяма степен на колите от колкото на цифрите. А по-важните цифри в календара ще са по-големи и червени(примерно).

 

Съгласна ли си с мене? :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво сътвори приятелката ми ( Кики ) :

 

Идеята е да ползваме снимки на коли от форума, но снимани в подходяща обстановка :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво сътвори приятелката ми ( Кики ) :

Идеята е да ползваме снимки на коли от форума, но снимани в подходяща обстановка :icon_thumbup:

Добре е сътворено, и е подобно като идеята на Тошко......Само остава да се наснимат коли от форума, от различните генерации и да се качат снимките..... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре е сътворено, и е подобно като идеята на Тошко......Само остава да се наснимат коли от форума, от различните генерации и да се качат снимките..... :icon_thumbup:

Мда, само дето трябва да се действа по-бързо си мисля...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, само дето трябва да се действа по-бързо си мисля...

 

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де... а фотограф имаме ли последно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колежката Мая имаше желание. Ако все още има... :rolleyes:

 

А колежката Мая ще ни уреди ли студио или ще правим полеви снимки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колежката Мая ще ни уреди ли студио или ще правим полеви снимки :)

Нещата не се стекоха добре... Първо исках да го направим в Пловдив, но хората, с които имам връзка там нямат възможност да ни съдействат в момента. Както казах вече, те са на снимки в София. Звънях им няколко пъти и само увъртат, но наистина и те самите не знаят кога ще приключат с това. Не ми се иска да разчитам на някакъв неясен срок в бъдещето, защото нямаме време.

За студиото в София водя преговори с шефа ми, защото наема за един ден е 300 евра, което по никакъв начин не ни устройва. Лошото е, че малко се сдърпахме тия дни и съм в доста неизгодна позиция да искам услуги. Утре до края на деня ще кажа какъв е резултата. Ще го боря... Дайте ми само още един ден!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Мая не се притеснявай... Ако не стане в студиото, не може ли да отидем на Бонсови поляни? Има прекрасни места, на които може да направим доста снимки. Пък после ще отсяваме :icon_thumbup: Само някой ако има по-качествен апарат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то май от 8 Мpx нагоре всеки апарат ще прави хубави снимки?

Ето това е с любителски Samsung i85 - 8.2Mpx, и не мисля че е зле.

Просто започвайте да правите снимки и да ги качвате в темата, докато избираме модел на календара.

Аз мисля, че няма никаква пречка да започне събирането на снимки.Тази анкета не ртябва да продължава повече от 10.11.2008г.

Тогава да се прекрати и да се започва работа по оформлението на каендара. ако има до тогава достатъчно снимки, то може да се направят всички месеци без септември. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз избрах втория вариант, защото там като че ли най добре ще могат да се разположат по вече снимки на всеки лист и без това да изглежда претрупано. Да има нужната пълнота по отношение на всички модели.

 

По отношение на снимките, ако Мая не успее да уреди замисъла си за студио - мисля че ще можем да си съберем и снимки с подръчните апарати. Между другото сега есенните месеци - предразполагат за много добре съчетани снимки с природата, т.н. пейзажни снимки и с невероятни палитри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то май от 8 Мpx нагоре всеки апарат ще прави хубави снимки?

Ето това е с любителски Samsung i85 - 8.2Mpx, и не мисля че е зле.

 

Васко това за всеки апарат над тия Мрх, дето казваш - не е така. Не напразно има апарати дето само обектива му е по-скъп от него самия, пък те ходят и в комплект от няколко обективи и не напразно.

За постигане на качествено и максимално вярно изображение - трябва си техника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За постигане на качествено и максимално вярно изображение - трябва си техника.
Оно и аз го можем, и тате го може,ма она козата си сака пръч..... :lol: .......Така че да се надяваме Мая да уреди нещо......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васко това за всеки апарат над тия Мрх, дето казваш - не е така. Не напразно има апарати дето само обектива му е по-скъп от него самия, пък те ходят и в комплект от няколко обективи и не напразно.

За постигане на качествено и максимално вярно изображение - трябва си техника.

 

Аз тук съм напълно съгласна... фотографията ми е любима, но наистина качествената техника е солена...

Не е само до апарата на една снимка ... трябва да знаеш в каква посока със светлината да застанеш, под какъв ъгъл и т.н. и т.н.... Стискам палци на Мая, да можем да направим едни наистина хубави снимки, не всеки има под ръка апарат, за да снима автомобила си.

 

 

:mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, но не всеки има и възможност да отиде до София, за няколко снимки ;)

Иначе искам да споделя радостта си от факта, че живнахте хора!!

Това което Brigadiro показа, много ми допадна и на мен ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука Емо е прав за ходенето до София. А и да може едвали всички ще имат време да са там по едно и също време. Така че Аз мисля, който може по места да намери начин да снима колата си с читаво фото и фотограф, и да праща снимките. А примерно на срещата в Пампорово, ще се поговоро по този впрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека изкажа своето мнение :) Аз, лично не смятам, че ни е нужен такъв професионализъм! Ние няма да ставаме дилъри и да продаваме, а ще се радваме на нашите си календари ;) После, какви над 8 мегапиксела?! Вие знаете ли как работи една печатна полиграфична машина?! Знаете ли, че се работи по CMYK и четирите цвята се напасват от печатар (който може да не е компетентен, или да го мързи...), и самата машина си има физически възможности за пасер, и зависи от мастилата с които работи фирмата, и хартията може да разтегля и т.н... Ако ставаше дума за 20 броя, да се печатат на принтер (не на домашен разбира се), съм съгласен... Според мен, всеки може да си направи снимки, просто да отговарят на условия: да речем колата да е измита, да има хубав фон и те така... Плюс това, снимките като се пипнат малко и ще станат чудни! Така, че да избираме модела и да събираме снимките! Моля, не пускайте тук снимки :) Нека приключим в кратък срок тази анкета и ще съберем снимки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми вариант 2 от първите предложения. :wub: и ми се срува, че всеки може да си изпрати снимки, защото наистина не правим фирмен каталог и не е нужно всичко да е студийно. Не че пречи да направите фотосесия за който има желание, естествено.

 

Освен това, ако дадете стари снимки, ще имаме възможност да обхванем повече сезони и ще се получат доста по-интересни колажи. Като казах колажи, предложението ми е да ограничим този път фотомонтажите, дорисуването по снимките и т.н., защото ако си спомняте миналата година колко време загубихме в чистене на шахти по асвалта.. Оставете снимките каквито са. Колкото по-малко ефектчета, рамки и друго мазане във фотошопа, толкова по-добре, според мен, защото е трудно да се хареса на всеки. Ако снимките се подберат, кадрират и подредят добре, ще стане много симпатично и ще ни радва цяла година.

 

А как ще изглеждат цифричките на вариант 2? От първия вариант много ми харесват белите квадратчета, защото в тях можеш да си пишеш разни работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз дя попитам като се наснимаме евентуално, на кой ще пращаме снимките? На Мая ли? Ако има желаещи моята половинка повече от 10 години се подвизаваше, като професионален фотограф и то в автомобилни издания, така че можем да спретнем една безплатна фотосесия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами снимките или ще се съберат от един човек (т.е. ще му бъдат изпращани) или ще се направи една тема в която ще се напускат...А колеги, има ли някой тук, който е на ти с фотошопа или корел-а, и може да направи предпечата и има желание разбира се?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами какъв ще е срока на тази анкета?

Аз прдлагам, ако до края на месеца има разлика от 10 гласа в полза на кой да е модел да я спираме, ако няма такава да се продължи, но не повече от 10.11.2008г.

А след това да се пуска темата за събиране на снимките.

И да се разбереме от сега БЕЗ ФОТОШОП, каквито такива.

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анкетата, ще е валидна до края на месеца! Няма смисъл да разточваме повече. Темата е сложена като важна, и според мен се вижда достатъчно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...