Премини към съдържание

Помощ


kakazan

Препоръчано мнение

Здравейте на всички, имам голям проблем с моето колтче. Както си карам взеха да шават оборотите и на няколко пъте ми угасна! Ходих при ELKON, но ми каза че не може да ми помогне, каза или смени бензиностанцията или колата, а за второто и дума да не става.Ако може някои да ми предложи някой сервиз в РУСЕ да я закчат на компа, че и това не могат тука!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо не му каза да си смени Елкона с тестер........Смени наистина бензиностанцията и ако пак ти гасне, тогава търси тестер....Най вероятно е стъпково моторче, но трябва да се замери.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е датчика за температура на водната магистрала... :icon_n_headache:

Имах такъв проблем на лансера преди 4-5 години. В движение или на стоп/светофар, оборотите или скачаха до 3500 или падаха под 500 и гаснеше. Тогава не знаех, че го има форума/за съвет/ и бая пари потроших по разни набедени майстори и диагностики... Най-накрая, в един магазин за :mitsu-smiley: части, продавача ми обясни, че имал аналогичен случай с друг клиент с подобни оплаквания, смених датчика пред магазина - и готово...

Сега като се сетя, чак не мога да повярвам, че с "устна" диагностика, продавача диагностицира проблема...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега в Русе има оторизиран дилър на :mitsu-smiley: Голям сервиз посока"Дунав мост"от дясната страна.Колкото и да гадаем без закачане към КОМПА няма да стане

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо си купи един шпрей за почистване на карбуратор и дросел, сваляш въздуховода преди дросела, пръскаш хубаво,

след малко натискаш газта и пак пръскаш. Палиш, изфорсираш хубаво да изгори мръсотията и ако няма ефект тогава си даваш парите по сервизи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо си купи един шпрей за почистване на карбуратор и дросел сваляш въздуховода преди дросела пръскаш хубаво

след малко натискаш газта и пак пръскаш палиш изфорсираш хубаво да изгори мръсотията и ако няма ефект тогава си даваш парите по сервизи

Красе! Ти от къде ги разбираш тези работи..... :icon_hmm: ...Нали писа в една друга тема, че като спукаш гума, чакаш някой мъж да ти я смени, пък сега се оказва че си чистиш сама дросела...... :respect: .....Сега сериозно: Ето за това е най добре да иде на тестер, иначе до тук трима човека-три различни причини.......А то има и още вероятности, но със проби не става.....Трябва си кАмпютър, за да се открие от първият път проблема.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марио ти си тапет! Първо, не съм жена както си написал, второ в момента имам 5 митсубишита и сега купувам още едно ново, и сам си правя колите!

Ако не вярваш може да питаш Виктор Мезан от БС от там си ги купувам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще ви помоля да запазите добрия тон! Ако е имало недоразумение, надявам се да се е изяснило! Ако не, има лични ;)

Красе, моля те, не пиши всичко в едно изречение ;) Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марио ти си тапет! Първо, не съм жена както си написал, второ в момента имам 5 митсубишита и сега купувам още едно ново, и сам си правя колите!

Ако не вярваш може да питаш Виктор Мезан от БС от там си ги купувам!

:sorry: .... :icon_blush: Колега! Извинявай, грешката е моя.....Объркал съм се, и по погрешка мислех че е колежката Криси, от тая тема... :link:.....Понеже са близки двата щата, Краси и Криси.....Още веднъж извинявай.... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марио такива грешки стават, само да не е на тъмно :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, той и "Марио" е Марин...

Ма за грешките на тъмно си прав, трябва да се внимава... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей спамери !!! Я се спрете вече, нали му се извиних на човека....... :icon_tongue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей спамери !!! Я се спрете вече, нали му се извиних на човека....... :icon_tongue:

А аз гума още не съм пукала ,но ако опре ножа до кокала,сигурно и сама ще успея да си я сменя!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз гума още не съм пукала ,но ако опре ножа до кокала,сигурно и сама ще успея да си я сменя!!!
Абе ти се моли да не се случва, да опира ножа до кокала, че ако са стягани гайките с ударен-гайковерт, бая ще има да се потиш......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И за мен сучаят е "стъпково моторче", това за оборотите- при колта е проблемно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега в Русе има оторизиран дилър на :mitsu-smiley: Голям сервиз посока"Дунав мост"от дясната страна.Колкото и да гадаем без закачане към КОМПА няма да стане

Успех.

:good:

Ще ти струва 50 лв, но не те съветвам да я оставяш там за ремонт. Просто въобще не са наясно за какво става въпрос, а и с тия 45 лв/ час за труд ще ти излезе доста скъпо. По-добре си запиши грешките и търси някой друг майстор. Ако решиш да се разходиш до Русе и имаш проблеми с намирането му, звънкай-0887031956.На работа съм от 8 до 16:30, но ще те ориентирам и по телефона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стъпковия мотор на :mitsu-smiley: е уникално изделие. Наистина е стъпков и е с лагери, а не с втулки. Без намеса не може да се скапе (според мен). Друг е въпроса, че Колта друса като всяка табуретка и има навика да си разбива спойките в компа. Моя го взех от немско с ужасни обороти и след отговор, че струва 1650лв. си презапоих спойките на 2та чипа управляващи моторчето и се "успа" :)

Разбира се, има куп други причини компа да се види в приключение и да не знае какви обороти да хване и е желателно да бъде попитан с някаква диагностика.

 

P.S. Аз дълбоко мразя Елкона като уред. Като диагностик, само това не съм си купил :) Много ми е излишен......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...