Премини към съдържание

Подгревни свещи


mali

Препоръчано мнение

Колеги дали някой има отзиви от подгревните свещи на Bosch доколко са читави. Днес питах и ми казаха цена 25 лв. за едната. За сравнение в Ратола оригиналните са към 60 лв. за една бройка, само дето от магазина не знаеше човека какво производство са.

Че сега се зачетах в сайта на bosch и пише хубави работи, ама да не ми излезе после по-скъпо де. Така че ще се радвам, ако някой вече е ползувал и знае за какво става дума. А ето и представянето на страницата им.

 

 

ЦИТАТ

Гарантирано върхово качество, удължен експлоатационен живот, съкратено наполовина време за достигане на работната температура.

 

Стартовото поведение на дизеловите двигатели, особено при по-ниска външна температура, се определя в значителна степен от качествата на подгревните свещи. Подгряващите свещи Duraterm от Бош, със способност за доподгряване, правят стартирането на дизеловия двигател лесно, бързо и сигурно.

 

Техническо превъзходство - също и за Вашия дизелов автомобил

 

Техническо превъзходство - също и за Вашия дизелов автомобил Разработената от Бош технология Duraterm позволява достигането на работната температура да става за двойно по-кратко време: от 0 до 850°С вместо за нужните при обикновени дизелови свещи 8 секунди, дизеловите двигатели с Duraterm от Бош са готови за старт максимум за 4 секунди!

При студен старт подгряващите свещи се обдухват от навлизащия в цилиндрите въздух и е възможно да бъдат “изстудени”, затова подгревните свещи Duraterm от Бош разполагат с достатъчен нажежаващ капацитет, за да компенсират веднага този ефект и Вие да стартирате надеждно, използвайки цялата мощ на двигателя.

Подгревните свещи Duraterm се базират на регулираща спирала изработена от Co8Fe, метална сплав разработена специално за Бош, и са способни и на доподгряване. Благодарение на материала, от който е изградена, регулиращата спирала сама поддържа установената работна температура, като по този начин се елиминира възможността от изгаряне при повишено напрежение или при по-продължителен период на подгряване, както се случва със свещите, неспособни на доподгряване. Доподгряване означава, че след запалването на двигателя свещите могат да продължат да подгряват до 3 мин. след старта.

Благодарение на бързото достигане на идеалната работна температура и на поддържането и чрез доподгряване, подгревните свещи Duraterm от Бош осигуряват условия за пълното изгаряне на горивото и с това за редуциране на димоотделянето с до 40%.

Дори и по-стари дизелови двигатели могат да стартират вече надеждно по всяко време. Технологията Duraterm сега е достъпна и за тях, благодарение на практичния комплект за дооборудване от Бош.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дали някой има отзиви от подгревните свещи на Bosch доколко са читави. Днес питах и ми казаха цена 25 лв. за едната. За сравнение в Ратола оригиналните са към 60 лв. за една бройка, само дето от магазина не знаеше човека какво производство са.

Че сега се зачетах в сайта на bosch и пише хубави работи, ама да не ми излезе после по-скъпо де. Така че ще се радвам, ако някой вече е ползувал и знае за какво става дума.

Велико! Не са никак лоши Боша, ама истинските.....Лошото при тях е че ги ментират яко......Ако намериш БЕРУ, по добре вземи тях...... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Велико! Не са никак лоши Боша, ама истинските.....Лошото при тях е че ги ментират яко......Ако намериш БЕРУ, по добре вземи тях...... :icon_thumbup:

 

Ами те тук си имат техен фирмен сервиз и си мисля, ако отида там срамота е да имам опасения за ментак. Пък може и да не съм прав. Но за Беру-то не го ли ментосват и него. А бе гаранция Франция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това какво пише като реклама изобщо не го гледай, важно е единствено хора с опит на подобен двигател...

NGK имат и подгревни свещи, имам каталога и мисля, че се продават в БГ, но не знам къде точно.

Сещам се, че Тодор беше доволен от Шампион, но най-добре той ще каже колко са му изкарали в крайна сметка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами те тук си имат техен фирмен сервиз и си мисля, ако отида там срамота е да имам опасения за ментак. Пък може и да не съм прав. Но за Беру-то не го ли ментосват и него. А бе гаранция Франция.
Абе то вече всичко се ментира, ама по принцип най много се ментират по реномираните марки.....Иначе щом е от представителство на БОШ, не вярвам да се изложат, и да са заредили Тайвански БОШ, на който пише маде ин Франсе.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това какво пише като реклама изобщо не го гледай, важно е единствено хора с опит на подобен двигател...

NGK имат и подгревни свещи, имам каталога и мисля, че се продават в БГ, но не знам къде точно.

Сещам се, че Тодор беше доволен от Шампион, но най-добре той ще каже колко са му изкарали в крайна сметка.

 

За рекламата си прав - въпреки това обаче може да имат някаква тяхна подобрена разработка. Но затова пуснах темата, някой може да си е купувал вече и да има впечатления. До сега да ти кажа винаги като съм имал проблеми със свещите, като отида в сервиз и ми подменят само по единично, а не всички комплект. Затова съм решил да купя 4 бр., ама да не е нещо фалшиво и да се подменят всички заедно, дори някоя от старите да работи. Да съм готов за зимата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Момчета аз миналата седмица си сложих нови подгряващи свещи, Champion и едната беше 37лева и има голяма промяна в паленето сутрин. Е, все пак преди това бях съмо с 2 работещи. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, промяната се усеща най вече, като паднат температурите на -10 градуса под нулата. Аз и на -15 си я палех моята, за разлика от повечето коли пред блока.

Колега, ти от къде си купи свещите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, промяната се усеща най вече, като паднат температурите на -10 градуса под нулата. Аз и на -15 си я палех моята, за разлика от повечето коли пред блока.

Колегаq ти от къде си купи свещите?

Сложоха ми ги в един сервиз в Бургас, при едни момчета дето разбират от френски автобомили (двигатели). Сервиза се намира: като тръгнеш между автокъщите в посока 5ти километър, и влизаш в двора на ТКЗ (в дясно от пътя) и от ляво има един сервиз с табела на която са показани Пежо, Ситроен и Рено. Сервиза се казва "Йорданов". Много са внимателни, работят чисто аз съм доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Момчета някои знае ли колко Ома би трябвало да е съпротивлението на всяка подгряваща свещ за двигател 1.9 TD RENAULT ?

 

Вече започнаха да падат температурите и малко по-трудно пали моята Каризма, аз проверих на всяка една подгряваща свещ колко Ома е супротивлението, съответно и дали се подава +12 В както си му е реда / доста трудоемка работа е развиването на гайка на терсене място :) /

 

Оказа се че, всяка има различно съпротивление, кате се започне от ляво на дясно:

 

първата е = 2,1 Ома

 

втората = 4,0 Ома

 

третата = 1,7 Ома

 

четвъртата = безкрайно съпротивление т.е. изгоряла

 

Според мен би трябвало на всяка една да е 4 Ома съпротивлението

 

Блока на релето го откачих и прегледах - с две контактни групи е, две релета т.е. всяко реле подава ток на две подгряващи свещи за да не се товарят прекалено - изглеждаха доста "свежи" и подаваха +12В за определеното време.

 

Явно проблема е в изгорялата и в първа и трета свещ.

 

Ако някой има мнение по въпроса - слушам Ви :)))))

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама нали попита вече един път?

Давай сега сам - тук стр.13

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubishi/Carisma/Manuals/Workshop%20Manual/Supplementen/Supplement_A/16.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С четири бош-а от миналато лято съм, досега не се е случвало да не запали от пъвия път. Взех ги обаче от един сервиз близо до зоологическата градина в София и бяха по 18лв + 30 лв монтаж .. "Майстора" се кълнеше, че са оригинални бош..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен оргиналните ОЕМ Mitsubishi, имаме (Ратола) на склад и Denso - 24лв с ДДС.

Въх, как са се сринали цените само за 3 години ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...