Премини към съдържание

Въпрос за амортисьори


Casper

Препоръчано мнение

Здравейте!

Имам следното питане: паднах в дупка и се наложи да смениям тампони и гума. Оказа се обаче, че и единия преден амортисьор е изпуснал и сега трябва да ги сменям.

Намерих на някаква японска фирма Кико. Някой да знае дали са добри? Какви бихте ми препоръчали? Ако може и цени да приложите, ще е супер :)

Колата е Колт 98.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е гравирано на самият метал че са Японски ги взимай......Ако е само на етикет надписа, търси си други.......За предпочитане са KYB и TOKIKO или KONI.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А пък ако ми дадеш рамата, ще ти проверя цената на оригиналните. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за амортисьори "Монро" ?

 

ceno83, Miroslav ми каза цена по рама. Предполагам, че са оригинални, но с тези пари в момента не разполагам (малко в повече са ми). Леко непредвиден разход излезнаха.

 

Довечера ще покажа снимка на "малката" дупка, в която попаднах :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Малката" дупчица...

 

Та, някой да има впечатления от "Монро" или да знае дали са добри или не ?

post-1214-1218482693_thumb.jpg

post-1214-1218482784_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво Монро ти предлагат, но клиентите не са много очаровани от него.....Уж е с 2 год. гаранция, а винаги като идат на рекламация се оказва че вината е у тях.....Т.е. влезнали са в някоя дупка......Освен това ти писах вече за етикетчетата......Ако не е гравирано на самият метал, търси си други......А и още нещо: истинското Монро винаги има на външното тяло една капсоловка(прилича на точкова заварка).......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво Монро ти предлагат, но клиентите не са много очаровани от него.....Уж е с 2 год. гаранция, а винаги като идат на рекламация се оказва че вината е у тях.....Т.е. влезнали са в някоя дупка......Освен това ти писах вече за етикетчетата......Ако не е гравирано на самият метал, търси си други......А и още нещо: истинското Монро винаги има на външното тяло една капсоловка(прилича на точкова заварка).......

 

Окей. Само би ли ми казал къде продават KYB, TOKIKO, KONI и ако може някакви телефончета утре да звънна (за София).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За София не знам, някой колега от София да каже.......В Ратола нямат ли такива? или в Стар мотърс......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За София не знам, някой колега от София да каже.......В Ратола нямат ли такива? или в Стар мотърс......

 

За Ратола питах Miroslav, ама той марка не ми е казвал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Окей. Само би ли ми казал къде продават KYB, TOKIKO, KONI и ако може някакви телефончета утре да звънна (за София).

 

Колега, попитай в авто+, те предлагат свестни части! Аз оттам си взех KYB за моя Галант!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, попитай в авто+, те предлагат свестни части! Аз оттам си взех KYB за моя Галант!

 

Нещо телефон, къде се намира ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проверих в магазина, който е на бул. "Черни връх" 74 /за японски авточасти/ и там продават Токико, но ги дават без гаранция. Някой пазарувал ли е оттам?

Амортисьорите на Монро са от магазина на Балкан Партс на Симеон и им дават 2 год. гаранция.

Кои е по-добре да взема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каяба (KYB) си купих преди година от фирма Косер Дават им 18 или 24 месеца гаранция (не помня точно). На корпуса на амортисьорите е гравирано/щамповано Made in Japan. Складовете им са ако не се лъжа във Варна - доставят се до 2-3 работни дни. Имат няколко магазина, единият от които е на Раковски (София) - за точен адрес виж сайта им: http://www.kosser.net/

Успех с покупката!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей и аз търся в момента амортисьори. Пламен ми подмени на практика цялото окачване без пружините и амортисьорите (предишния собственик е бил голям разсипник) че даже каза че не е виждал толкова разбито окачване на Колт. Сега ровя предните амортисьори да сменя и днес доста разпитвах по темата. Следните неща намерих:

 

Monroe - 168 лв. бройката (ужас)

BOGE - пак 168 лв. бройката (двоен ужас)

AL-KO - не ща да ги коментирам

Tokico - 260 лв. за двата (в някаква фирма КАТЯ ЕООД на Симеон, на склад)

Kayaba (KYB) - пак 260 лв. за двата (пак в КАТЯ ЕООД, твърдят че ги имат на склад след като и от КОСЕР и от АУТО ПЛЮС казаха че трябва доставка от чужбина като от КОСЕР си отказаха)

 

Утре ще проверя в Ем Комплект за KYB и за Bilstein какви са парите. Имат и някакви измислени псевдо немски, които не знам дали струват въобще нещо...

 

Трябва и задни да взимам, ама ще чакат, че много пари станаха... 1500 лв. за окачване, амортисьори сега... Извода е: НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КОЛА ОТ ИТАЛИЯ!!! :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КАТЯ ЕООД на Симеон ми обявиха цена от 280 лева.

 

Casper (18:47:31 12/08/2008)

Tuk ?

 

japanparts (18:57:26 12/08/2008)

da

 

Casper (19:02:09 12/08/2008)

Zdraweite. Interesuwam se imate li w nalichnost predni amortisiori za Mitsubishi Colt '98 g. Kakwi sa i na kakwi ceni ?

 

 

japanparts (19:06:20 12/08/2008)

280 LEVA IAPONSKI

 

Casper (19:07:08 12/08/2008)

Marka ?

 

Casper (19:23:21 12/08/2008)

Kakwa marka sa amortisiorite ?

 

.. така и не получих отговор каква марка са..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КАТЯ ЕООД на Симеон ми обявиха цена от 280 лева.

.. така и не получих отговор каква марка са..

 

Аз затова по телефона, че да няма къде да ходят. На една цена казаха за KYB и Tokico. Ще видим утре Bilstein, Sachs и още на едно място KYB. Ще пиша тук.

Между моите и твоите може да има разлика, защото мойта кола е преди 06.1997 и имат разлика в предните спрямо всички след 06.1997. Задните май са еднакви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изненада! В ЕМ Комплект 33 казаха че нито една от марките, които предлагат, няма амортисьори за този модел Колт (CJ1 преди 06.1997). Много се кефя на търговците в България. Нито Bilstein, нито Sachs, нито Kayaba, нито Monroe, нито Starmann (измислените) не предлагали такива амортисьори. Ще ме прощават, ама са идиоти! :icon_n_furious:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изненада! В ЕМ Комплект 33 казаха че нито една от марките, които предлагат, няма амортисьори за този модел Колт (CJ1 преди 06.1997). Много се кефя на търговците в България. Нито Bilstein, нито Sachs, нито Kayaba, нито Monroe, нито Starmann (измислените) не предлагали такива амортисьори. Ще ме прощават, ама са идиоти! :icon_n_furious:

Амортисьори BILSTEIN ги предлагат ХЕЕД 91.

http://www.heed-auto.com/

Избери си модела от каталога и пусни запитване.Може в момента този модел да го няма, но става с поръчка.

И аз съм пред дилема за моето Рънърче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БИЛЩАЙН няма подходящ модел за моя таралясник.

 

Ако на някой ще му свърши работа, за Colt от 09.1996 до 06.1997 парт номерата са следните:

 

оригинален: MR297577

BOGE: 32-E24-A

SACHS: 230 130 (158 лв. с ДДС в В&Д Ауто и доставка до 3 седмици. Имат 1 брой наличен)

MONROE: 16247 (162 до 168 лв. навсякъде, има и налични, обикновено с 3 години гаранция, REFLEX серия)

 

За Колт след 06.1997 цените на амортисьорите са с поне 30% по-ниски. Има и само пълнители, без кожуха. Освен това повече производители предлагат заместители на оригиналните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опа, грешка в парт номера на Монро. Истинския е E4353. Взех си такива, от склад и съм доволен че се приключи! Monroe Reflex struts. Ще си ги сложа събота/неделя като имам време и така...

 

Пожелавам успех на другите в одисеята!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, а можеш ли да кажеш от къде си взел цените, защото и аз съм за амортисьори, на границата съм според шок теста, колта ми е 11.1998.

Питах на красно село, там ми предложиха само MONROE. Какво представляват тези пълнители?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е 11.1998 колта, ще минеш по-тънко. За такива не съм проверявал навсякъде, но доста повече ги има - Bilstein имат модел вече, Koni идват по-евтино защото са пълнители (виж темата http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...mp;#entry52004) иначе по-горе съм писал откъде съм взимал цените. Общо взето доста въртене на телефон, но има резултат. Пари да има всичко се намира. Аз взех Reflex, защото доста добри пари дойдоха (мой приятел ми ги уреди за 270 лв. а не за почти 340 както идват стандартно).

 

Звъни по фирмите и ще намериш. Предполагам колегите ще кажат кои са най-добрите фирми, защото аз само съм питал на доста места, не съм купувал за да дам конкретни впечатления. Само ще кажа че фирми, които ти казват "Звънни след 10 минути да проверим" означава че почват да звънят по колеги да намерят нещо. Ако търсиш вносителя, не е това :)

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Днес си закупих Токико (made in Japan) от магазина за японски авточасти на бул. Черни врък № 74. Цена на комплекта (предни) 280 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...