Премини към съдържание

Качествени масла и добавки


Препоръчано мнение

  • преди 2 месеца ...
  • Admin

Слагането на добавка в маслото на скоростите е ненужна. Няма как да поправиш метал, на който са "оронени зъбите." Добавките имат смисъл само за прочистване на дюзите на инжекциона, и то само определени марки, които се слагат рядко. Става въпрос за тези, които се сипват в двигателя. Нито една добавка няма как да компенсира разваления метал (лагери или синхронизатори). В повечето случаи става въпрос за рекламен трик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Можеш ли да ми кажеш нещо за тази добавка: Metal Conditioner Metaltec-1

Има я по бензиностанциите Темпо, търся нещо за скорости

Благодаря

Мetaltec я знам от много време, поне от 3 години. Eдно приятелче се занимава с масла и я ползва много и е доволен. Хубавото и е, че е чисто синтетична, в нея няма тефлон,графит и т.н. и мисля, че няма да навреди ако не помогне..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Всеки завод-производител на моторни масла внимателно комплектова нужните за целта добавки.

С всеки напредък в производството на автомобилния сектор се променят и изискванията за маслата.

Разбира се, вискозитета остава същия, но се променят съдържанието и вида на добавките. Не винаги скъпия продукт означава качество, още повече и необходим. Всеки, който цени автомобила си трябва внимателно да подбере подходящия продукт. В случая за предавателния механизъм е нужно да се обърне внимание на препоръките на завода-производител, защото се използват бронзови сплави за по-висока износоустойчивост в самите елементи на ск. кутия, които могат да бъдат разядени от някои съставки в маслото. Моля разглеждайте етикетите на тубата с масло - там има информация /опитайте се да я разберете/. Има и означения: GL-4, GL-5. Това са различни класове /не като качество, а като състав/. За по-старите като година производство автомобили -GL-4 /до 94г/. След 94г - GL-5. Вискозитет 80W90 е подходящ за нашите атмосф. условия. Вискозитет 75W90 е синтетичен продукт затова е възможно цената му да е по-висока, но първо се убедете,че е за вашия автомобил. Това е накратко, надявам се да съм от полза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

>> мисля, че няма да навреди ако не помогне..

 

Е то това е начинът им на действие, ако не знаете. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

>> мисля, че няма да навреди ако не помогне..

 

Е то това е начинът им на действие, ако не знаете. :D

Моето мнение не е такова. Съвременните масла имат доста скъпи добавки при производството си и затова им е такава цената. Има голяма вероятност съставките на така наречените подобрители или добавки да неутрализират до някаква степен заводските добавки или да ги превърнат в друго съединение. Затова моето мнение по въпроса е - масло по каталог и смяна на нужните километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

>> мисля, че няма да навреди ако не помогне..

 

Е то това е начинът им на действие, ако не знаете. :D

Хихи- отлична причина да похарчиш парите си...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги привет и от мен :icon_bye: Въпросче за добавката TDA за дизелите, решил съм да е ползвам. Приемам вашите професионални мнения и житейски опити :mitsu-smiley: :icon_bye:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...