Премини към съдържание

На море


Препоръчано мнение

Собственик съм на нов Лансер-на два месеца. Скоро ще тръгвам с него ма море. Има ли нещо, което трябва да зная преди да тръгна с него на дълъг път?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Собственик съм на нов Лансер-на два месеца. Скоро ще тръгвам с него ма море. Има ли нещо, което трябва да зная преди да тръгна с него на дълъг път?

 

Ако не внимаваш с десният крак може да останеш без някой друг лев или книжка :icon_blush: шегичка :icon_thumbup:

Иначе приятно изкарване на морето и приятно пътуване с :mitsu-smiley:

 

 

Поздрави!

 

PS: И сега нещо сериозно ако не си минала на първият преглед на 1000 км. говори с дилъра дали можеш да посетиш друг оторизиран сервиз около морето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Собственик съм на нов Лансер-на два месеца. Скоро ще тръгвам с него ма море. Има ли нещо, което трябва да зная преди да тръгна с него на дълъг път?

 

 

Да , телефоните на "Балкан Стар" - за Варна и на " Дарс Ауто " за Бургас,

а може и на някой от клуба , ако имаш нужда от помощ .

Зависи къде ти е морето на севр или на юг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да , телефоните на "Балкан Стар" - за Варна и на " Дарс Ауто " за Бургас,

а може и на някой от клуба , ако имаш нужда от помощ .

Зависи къде ти е морето на севр или на юг.

 

То нали ни даваха някаква карта(не си спомням как се казваше) с телефони при авария да се обадиш. Но не вярвам с дву - месечна кола да има проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Здравей. :)

Щом колата е нова няма да имаш никакъв проблем. Все пак преди тръгване провери нивото на маслото, антифриза и налягането на гумите и водата в казанчето на чистачките.

Добре е да провериш дали можеш да си смениш гумата - наистина е важно!

Също така телефонните номера на твои познати и приятели по пътя до морето.

Лек път и приятно изкарване на почивката! :beach:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С десния крак внимавам.А и с левия.... Телефони също имам. Но все пак не е лошо човек да чуе мнения и на други собственици на такива автомобили.

А кола карам от 23 години. До скоро- Лансер-1989г. Все нещо съм научила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Собственик съм на нов Лансер-на два месеца. Скоро ще тръгвам с него ма море. Има ли нещо, което трябва да зная преди да тръгна с него на дълъг път?
Колежке ! здравей и добре дошла в клуба........Честито за колата, и дълго и безавариино каране.......Единственото което трябва да знаеш като тръгваш на море е , че нашето море е най скъпо и най мръсно :lol: За това се насочвай към Гърция или Турция.........А за колата не бери грижа........Те ако даваха дефекти на вторият месец, Японците до сега да са се самоубили, и нямаше кой да ги произвежда тея коли........ :lol: ....Така че приятно прекарване на почивката, и да не се появиш пак, чак догодина като стане време за море...... :mitsu-smiley: :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственото нещо, което трябва да направиш е да си сипеш течност за чистачките и бензин. Според мен скоро си била на първия преглед на 1000 км и няма място за притеснение. Колата е перфектна и няма причина да не остане такава в близките 4-5 години, а защо не и повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Носи си чипа за ресетване на алармата, защото аз направих грешката да си го оставя в София и насред Предела ми се прецака алармата и няма палене!!! Това малко нещо може да ти спести много нерви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Носи си чипа за ресетване на алармата.

 

 

 

Какъв е този чип , купих си колата преди 5 дена от магазина,а никой не спомена за такъв чип , алармата ми поставиха в "Дарс Ауто" от където купих :mitsu-smiley: -то

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Носи си чипа за ресетване на алармата.

Какъв е този чип , купих си колата преди 5 дена от магазина,а никой не спомена за такъв чип , алармата ми поставиха в "Дарс Ауто" от където купих :mitsu-smiley: -то

Ти не си от София, твоята сигурно е друга ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Носи си чипа за ресетване на алармата.

Какъв е този чип , купих си колата преди 5 дена от магазина,а никой не спомена за такъв чип , алармата ми поставиха в "Дарс Ауто" от където купих :mitsu-smiley: -то

 

Малкото черно пластмасово правоъгълниче.

Иначе, за да деактивираш алармата: в горният ляв ъгъл на предното стъкло имаш един хуб, в който вкарваш въпросното черно правоъгълниче и алармата е деактивирана.

 

А аз още първият ден сложих тази джаджа при приемника на колата, да не стават подобни неприятни неща като на колегата LIX.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета!!!Едва ли щях да се стя за чипа.Не съм го поглеждала откакто взех колата.

Между другото старата ми кола-Лансер на абитуриентска възраст никога не ме е изоставял. Алармата му- прабабата на този-също.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не си от София, твоята сигурно е друга ;)

 

 

На някоя среща искам да видя каква е разликта на алармита от "Балкан стар" и "Дарс ауто" , при мене е само ключ с вградена аларма взеха ми допълнително 320 лв за алармата.

Няма чип няма мип.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като взимах моя Лансър, алармата му беше подарък. Въпросния чип си е сложен на ключодържателя , но досега не ми се е налагало да го ползвам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На някоя среща искам да видя каква е разликта на алармита от "Балкан стар" и "Дарс ауто" , при мене е само ключ с вградена аларма взеха ми допълнително 320 лв за алармата.

Няма чип няма мип.

Там е работата, че алармите не ги слагат от БС, а ги карат колите във външна фирма, която ги поставя и следователно не са фабрични ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като взимах моя Лансър, алармата му беше подарък. Въпросния чип си е сложен на ключодържателя , но досега не ми се е налагало да го ползвам :)

 

 

А на мене ми подариха ключодържател :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно! На мен също , както и шапка, визитник, и кейс за книгата с инструкции за автомобила :) . Когато намеря време ще им направя по една снимка, да видим дали в различните градове БС правят едни и същи подаръци ;)

 

:offtopic:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е задължително да си напълниш казанчето за чистачките със специална течност/не със обикновена вода/ ,защото във момента жънат покрай пътя и от това се вдигат ята със всякакви гадинки ,размазват се все едно някой хвърля яйца по стъклото и със обикновена вода не се измива :icon_thumbup: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На всички подаряват ключодържател.

Към ключа върви устройството за блокирана на алармата (то не се пъха никъда, а горе в ляво на прозореца до светодиода има две контактни пластини, върху които се опират контактните площадки на т.нар. "чип за блокиране на алармата") и номера на ключа (малка метална пластина с 5 цифрен номер). По този номер можете да си поръчата ключ по телефона и когато е готов да отидете да си го приберете срещу мисля 250 лв.

Иво, ако нямаш такъв чип незабавно се свържи с дилара си и го попитай. Много е вероятно да имаш т.нар. сервизен бутон, но той е скрит някъде по разбираеми съображения за сигурност. С това шега не бива. Не си заслужава да останеш на пътя за такава дреболия дори за няколко часа. Не че няма да реагират на обаждането ти на специалния денонощен телефон, но е неприятно да се въртиш безпомощно около купчина безполезно желязо заради един елементарен пропуск.

 

Телефона го има на едно картонче в сервизната книжка, но за всеки случай ето :

 

+359 2 981 37 16

 

Може да се звъни и от чужбина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С това шега не бива. Не си заслужава да останеш на пътя за такава дреболия дори за няколко часа. Не че няма да реагират на обаждането ти на специалния денонощен телефон, но е неприятно да се въртиш безпомощно около купчина безполезно желязо заради един елементарен пропуск.

Мен вече ми се случи и мога ти кажа, че в Петък вечерта вероятността да намериш някой е никаква. Където се сетих звънях но без успех. Тия дето са ми слагали алармата сигурно са обръщали поредната ракия :D Ако го знаеш този "специалния денонощен телефон" го сподели с нас, ще е от полза ако нещо се наложи в бъдеще :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно! На мен също , както и шапка, визитник, и кейс за книгата с инструкции за автомобила :) . Когато намеря време ще им направя по една снимка, да видим дали в различните градове БС правят едни и същи подаръци ;)

 

:offtopic:

 

Късметлия :icon_thumbup:

 

А аз едвам успях да си изпрося един ключодържател :icon_box: Вторият явно ми го пазят за другото :mitsu-smiley: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Телефона го има на едно картонче в сервизната книжка, но за всеки случай ето :

 

+359 2 981 37 16

Ето къде бил ключа от палатката! Аз все още нямам сервизна книжка, защото като си взимах колата ги бяха свършили и чакаха да получат. След това минавах няколко пъти, но пак нямаха :icon_confused: Явно пак трябва се разходя, дано този път ме "огрее".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно! На мен също , както и шапка, визитник, и кейс за книгата с инструкции за автомобила :) . Когато намеря време ще им направя по една снимка, да видим дали в различните градове БС правят едни и същи подаръци ;)

 

:offtopic:

 

 

За мене шапка нямаше , но си купих тениска /30-40лв. беше не помня точно/ безнадписи само на етикетчето пише :mitsu-smiley:

 

А да не забравя имаше и бутилка шампанско и много хубав голям календар .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...