Премини към съдържание

Лагер на климатика ?


Препоръчано мнение

Вие ми лагера на климатика и е доста дразнещо на това тихо двигателче :icon_censored:

Някой да знае от къде мога да си купя лагера и на каква цена ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Попита ли Миро? Аз лично се отказах да търся алтернативни части (естествено ако не е умопомрачителна цената ;) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Попита ли Миро? Аз лично се отказах да търся алтернативни части (естествено ако не е умопомрачителна цената ;) )

 

Кой е този Миро и как мога да се свържа с него ?

 

Какво ще рече "алтернативни части" ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Miroslav от Ратола - Пловдив, изпрати му лично съобщение, явно малко е зает тези дни, досега би ти отговорил. Алтернативни - SKF, CMB, НРБ и така нататък части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Лагер на климатика не се продава отделно. Може да ти помогне човек, който се занимава с ремонт на климатици!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лагер на климатика не се продава отделно. Може да ти помогне човек, който се занимава с ремонт на климатици!

 

Фатално ли е това виене ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Трябва да се оправи, зависи дали е точно от него и какъв е проблема. Ако не го оправиш, проблема ще се задълбочи! :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се оправи, зависи дали е точно от него и какъв е проблема. Ако не го оправиш, проблема ще се задълбочи! :(

 

Майстора при който си правя колата каза, че е от климатика, защото като се откачи и спира да вие.

Въпроса е при кой (проветен) да отида да ми го оправи :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да се смени лагера трябва да се демонтира компресора на климатика.Трябва да разпиташ по сервизите за авто климатици.Според мене нямя да излезне никак евтино смяната на този лагер.Може би ако ти си демонтираш компресора ще ти излезне малко по-евтино.На мене за смяната на осово уплътнение за една Вектра ми искат 300лв,като им нося свален компресор.Има сервиз в Младост1 зад 10-то училище.Чувал съм добри отзиви за тях.Ако искаш демонтираи си компресора и го занеси да го направят и ако искаш аз ще го заредя за да ти излезе по-малко пари.

http://www.autofrostcomfort.com/

 

http://www.klimatron.net/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вие ми лагера на климатика и е доста дразнещо на това тихо двигателче :icon_censored:

Някой да знае от къде мога да си купя лагера и на каква цена ?

Колега свали компресора и виж точно кой лагер е заминал,предполагам че става въпрос за лагера който е на самата ремъчна шайба или поне при мен на Лансера така се оказа. Цената на лагера беше около 60-70лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Stankata, ще звънна в тези два сервиза да видя какво ще ми кажат.

 

Колега свали компресора и виж точно кой лагер е заминал,предполагам че става въпрос за лагера който е на самата ремъчна шайба или поне при мен на Лансера така се оказа. Цената на лагера беше около 60-70лв.

 

В кой сервиз извърши ремонта ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Stankata, ще звънна в тези два сервиза да видя какво ще ми кажат.

В кой сервиз извърши ремонта ?

Ремонта си го извърших сам като цялата процедура ми отне около 2-3 часа.По големия проблем беше с намирането на лагера и доставката му.А както Биг Бос е отбелязал само лагер не се продава като резервна част така че сваляй компресора и след това шайбата и тръгваш да обикаляш по магазините за лагер със същите размери и характеристики.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен този лагер излезе около 50ина лв. Кофтито е че се избива, набива наново направо на алуминиевата ос... Абе кофти процедура е и доста неща могат да се прецакат. Аз не мога да ти препоръчам място, където да го направят, и по тази причина в момента и аз съм без климатик (прецакаха ми магнитния съединител). Така че ако намериш читав сервиз, сподели :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Виенето вече го няма :icon_dance: Беше лагера на компресора. Смених си го ( в сервиза ми го сменига де ) и както е написал HolyMan, ми излезна точно 50 лева. 40 лева оригинален ( японски ) лагер + 10 лева за работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил, в кой сервиз го сменя този лагер, защото и аз имам същия проблем - вие ми лагер на компресора за празния ход. То вярно, че с това виене съм все едно с турбо, когато ускорявам, но по добре да го сменя :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил, в кой сервиз го сменя този лагер, защото и аз имам същия проблем - вие ми лагер на компресора за празния ход. То вярно, че с това виене съм все едно с турбо, когато ускорявам, но по добре да го сменя :).

 

Смениха ми го в едно сервизче, където работи братовчет ми, близо до Бул Инс в Бояна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...