Премини към съдържание

Ангренажен ремък


Препоръчано мнение

Специaлно им бях казал на майсторите, че искам ремъците да са оригинални, а те ми сложили ангренажен ремък DAYCO. Струва 30-40 лв, което е доста китайска цена според мен. Някой има ли инфо за тези ремъци - да го оставям ли или да си взмиам OEM Mitsubishi. Моторът е 6-bolt Turbo

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лео, малко ще оф-на, но за турбото не е ли по-добре да си викнеш едно китче на GReddy? Цените в USA не бяха много солени. Иначе Dayco-то май не е много лош вариант. OEM-ските са MitsubOshi май и мисля, че бяха на доста добра цена в Ратола. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Повечето ремъци в щатите са еднакви с ОЕМ ремъците. Произвеждат се от gates. И greddy, и ОЕМ мисля, че са еднакви. Та чудя се да карам ли да ми разглабят мотора отново и да сменят ремъка или да карам с този dayco

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Под оригинален разбирах качествен. Всъщност се оказа, че не е Дайко, ами гейтс този, който са ми сложили и сега имам един ремък Мицубиши. Който иска ремък да казва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо като оригинални ремъци нема

Има качествени и некачествени

 

Като човек който се занимава с това казвам че GATES e най-добро

 

ЯЯЯ няма оригинален ремък! Има си то, може да няма в БГ, ама...

 

http://www.slowboyracing.com/estore/produc...1066&page=3

 

Ето това е оригиналния ремък с фабричния номер, по него може да го познаете!!

"There is only one better timing belt than a brand new mitsubishi one, it's made out of kevlar." - тук са много прави!

 

Не рискувайте мотор за хиляди заради един ремък!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и какво му е оригиналното да ми кажеш

 

фабричния номер ли? :icon_blush:

 

 

Казвам че оргинален няма защото това е консуматив който се сменя

сравнително често и дори и да пише Мицубиши на него и да има оригинален

номер сигурно е правен я от GATES я от GOOD YEAR, OPTIBELT, SKF или друг

голям производител на ремъци.

 

Ако е правен по поръчка на Мицубиши е най добрия вариант само дето ще е

по скъп от един GATES който не е по-малко качествен.

 

А можеби сте запознати с това че така наречените оригинални части най-често се

имитират от пиратите.

 

Така че като стане време да купуваме някъкъв консуматив трябва да подходим

с мисълта да търсим нещо качествено и да го купим от място където търговеца

е лицензиран за съответната марка или дистрибутор или директен вносител(което и горе-долу едно и също)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех и ОЕМ вече.

 

Един въпрос към Мирослав. ангренажния ремък на 1г се рпави от гейтс, а на 2г от мitsuboshi. Това вярно ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех и ОЕМ вече.

 

Един въпрос към Мирослав. ангренажния ремък на 1г се рпави от гейтс, а на 2г от мitsuboshi. Това вярно ли е?

Мисля че не е вярно.............може би е обратното

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо като оригинални ремъци нема

Има качествени и некачествени

 

Като човек който се занимава с това казвам че GATES e най-добро

По принцип Гейтс са добри ,но много ментета има от него ,както и Гууд Диър ремъците,ето защо аз предпочитам или СЪН или оригинал ( оригиналния може да не се произвежда от :mitsu-smiley: но поне ще е поръчка за :mitsu-smiley: и там работата е друга)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

така е съгласен съм аз исках само да кажа следното:

 

Така че като стане време да купуваме някъкъв консуматив трябва да подходим

с мисълта да търсим нещо качествено и да го купим от място където търговеца

е лицензиран за съответната марка или дистрибутор или директен вносител(което и горе-долу едно и също)

 

 

А в крайна сметка всеки си търпи последствията или облагите

от това което си е купил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и какво му е оригиналното да ми кажеш

 

фабричния номер ли? :icon_blush:

Казвам че оргинален няма защото това е консуматив който се сменя

сравнително често и дори и да пише Мицубиши на него и да има оригинален

номер сигурно е правен я от GATES я от GOOD YEAR, OPTIBELT, SKF или друг

голям производител на ремъци.

 

Ако е правен по поръчка на Мицубиши е най добрия вариант само дето ще е

по скъп от един GATES който не е по-малко качествен.

 

А можеби сте запознати с това че така наречените оригинални части най-често се

имитират от пиратите.

 

Така че като стане време да купуваме някъкъв консуматив трябва да подходим

с мисълта да търсим нещо качествено и да го купим от място където търговеца

е лицензиран за съответната марка или дистрибутор или директен вносител(което и горе-долу едно и също)

 

Ами колега освен фабричния номер има и знака на Митсубиши. Виж вече кой ги произвежда за тях, това не знам. Пък и не знам дали ако ги запиташ ще ти отговорят :)

 

http://www.extremepsi.com/store/customer/p...=865&page=1

 

Пък и какво значение има. Това нещо е във Америка, поръчваш си ремък ОЕМ от дистрибутора и ти идва ОЕМ ремък.

Няма Гейтс, Дайко.....

А пък какво пише на него, ще ти кажа аз си го поръчах, трябва да дойде до 2-3 дена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо като оригинални ремъци нема

Има качествени и некачествени

 

Като човек който се занимава с това казвам че GATES e най-добро

Колега!!! Като човек който се занимава със смяна на ремъци, мога да ти кажа че разликата е огромна.........Сменял съм оригинален ремък на Колт-1.8-D на 320000км.(нулите са точно толкова)........А съм сменял ремък Гейтс (и счулени кобилици), на 8000км.............Лошото на Гейтс , и на други големи фирми, е че не са вече Продукт, А търговска марка.........Вероятността да срещнеш оригинален ремък, правен по поръчка за :mitsu-smiley: .. и да е менте е =0....... Докато при другите има и -маде ин-оргиналДъ Турция, и маде ин- Сикимам-бутан (на Арабски значи: започнато в една държава и завършено в друга), които са по 15-20 лв............Другото по съществено е че, на доставчиците на оригинални части, можеш да потърсиш отговорност и хората откликват, и даже поемат нанесени щети........Докато разпространителите на "най истинските", като Гейтс, Гудиър, и т.н...като им потърсиш такава, се превръщат в "дружество без, всякаква отговорност"..........Моля никой да не се обижда, но това си е нашата реалност...... :mitsu-smiley: ... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има истина и в твойте думи

Но не съм съгласен за големите фирми

Повечето от тях държат на качеството

и разлика няма ако ще да пише да пише

Турция Китай Виетнам и т.н

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех и ОЕМ вече.

 

Един въпрос към Мирослав. ангренажния ремък на 1г се рпави от гейтс, а на 2г от мitsuboshi. Това вярно ли е?

 

Ами не ве човек, ремъка за 1г и 2 г както и за евото е един и същ! За всичките 4г63Т имам в предвид!!!

 

Едно време през 90-те незнам кой ги е произвеждал, но сега всички ОЕМ ремъци си се правят от МИТСУБИШИ.

Ето прилагам и снимков материал, това е моя ремък, със фабричния номер, закупен от САЩ.

 

Това е оригинала! И най-доброто решение след кевлара!

 

http://bgphoto.net/DSC01976.jpg

http://bgphoto.net/DSC01977.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за офф-топика, но някой вижда ли някакви снимки?

Защото уж прикачих 2, но нещо....

Няма снимки колега.........Тука е малко по различно от от другият форум......Като отвориш прозореца да пишеш пост, има подпрозорец "Управление на прикачените файлове".....От там се прикачват в прозореца......Да разбираме ли че си вече твърд привърженик на :mitsu-smiley: ...и си се отървал от маздата.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма снимки колега.........Тука е малко по различно от от другият форум......Като отвориш прозореца да пишеш пост, има подпрозорец "Управление на прикачените файлове".....От там се прикачват в прозореца......Да разбираме ли че си вече твърд привърженик на :mitsu-smiley: ...и си се отървал от маздата.....

 

Ами именно, опитвам се да прикача, само че ми дава че сам използвал 42к от 50 к пространство!!!!!

А имам 0 прикачени снимки. Прикачвах снимки за друга тема, да не би да е за това...

Много объркано нещо!

 

Ами аз никога не съм имал Мазда колега, заклет фен на Митсу съм, още от 8-ми клас!!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Прочети това и тогава "светкай".............

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=735

 

Благодаря за пояснението колега. Не знаех че мога да качвам по 1, максимум 2 снимки ....

50к

 

:icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...