Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Питане за газова уредба


Препоръчано мнение

Здравейте може ли някой да ми препоръча газова уредба като модел и марка (несъм хич наясно с газта несъм и фен но при тези галопиращи цени на горивата :icon_box: ) колата е като тази http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=349 202коня турбо, интересува ме хубава газова макар и по-скъпичка и къде има читави сервизи за монтаж. Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нова кола ли е? Беше писал че си под 10х км?

Каква ще я вършиш с гаранцията? Направил ли си сметка колко км минаваш годишно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нова кола ли е? Беше писал че си под 10х км?

Каква ще я вършиш с гаранцията? Направил ли си сметка колко км минаваш годишно?

нова е да в момента е на 7000 вече съм готов да я прежаля гаранцията в името на по-евтината возия карам доста и мисля,че ще ми е по-добре да няма гаранция но да ми е по-евтино а ако нещо стане да недава Господ, ще се цака и това е. Общо взето гледам,че нещата които се прецакват при тези коли не се покриват от гаранцията все били "консумативи" та .................къв е смисъла

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До някъде си прав, но ако беше обмислено решение още от покупката...

Сметни все пак грубо поне... за 7000 колко чак вече даде за бензин, че ти дотежа при условие че си взел скъпа, луксозна, акцизна кола?

 

Имам в предвид, че за доста по-малко пари можеше да си внесеш кола или нова или на 2-3 години и с разликата да караш 3-4 г без пари ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До някъде си прав, но ако беше обмислено решение още от покупката...

Сметни все пак грубо поне... за 7000 колко чак вече даде за бензин, че ти дотежа при условие че си взел скъпа, луксозна, акцизна кола?

 

Имам в предвид, че за доста по-малко пари можеше да си внесеш кола или нова или на 2-3 години и с разликата да караш 3-4 г без пари ;)

когато я взимах бензина беше 1.80лв/л и колата има смесен разход 10/100 беше нормално но сега бензина по-прогнози ще става 3лв/л и какво да ти кажа , когато я взимах несъм мислил,че ще я карам със златен бензин, а и колата пак ще си е хубава просто ще върви по-евтинко с половината от това което давам сега. Дотук добре само няма предложения за уредба и сервиз

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никои не ти дава оферти за газ,защото никои не иска да си развалиш двигателя на невероятното :mitsu-smiley: :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никои не ти дава оферти за газ,защото никои не иска да си развалиш двигателя на невероятното :mitsu-smiley: :icon_crying:

Абе и аз хич неискам ама минавам по 800-900км седмично и нали се сещаш колко болезнено почва да става, ако си седи бензина около 2лв хич и няма да помисля, колата изобщо не харчи много за 202 коня, просто бензина стана много скъп и което е още по-лошо продължава много злобно да се качва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е прав си!!! Но със слагането на една газова можеш да си довлечеш доста непредвидени разходи и проблеми с този мотор :mitsu-smiley: Приятелски съвет,нищо повече :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е възможно да се сложи газ без да се осакатява мотора, освен непредвидените разходи и евентуални проблеми с газовата - все пак е нов модел, турбиниран мотор, помисли и какво ще стане ако ти се счупят скоростите примерно... да речем фабричен дефект и гаранция няма...

Как ги минаваш тези 800 на седмица, а си на 7000 км и бензина бил 1.80 видиш ли??? Нещо много бъркаш сметката. Вземи седни и си направи една ясна сметка кое колко защо. Сметни си и изгубеното време в евентуални проблеми.

 

Вземи го продай и си купи нещо с по-слаб двигател а може и фабрично на метан. Все пак пропан-бутана е свързан с цената на петрола.

Заради тази гаранция и акциз си дал толкова много пари, че сега да правиш такива дребни сметки е смешно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и друго за размисъл

Нов закон ще вдигне данъка за автомобилите

Новият проект въвежда още един клас автомобили - над 130 киловата. За тях годишният данък трябва да е от 5 до 7 лв. на киловат.

http://www.segabg.com/online/article.asp?i...&id=0000102

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте може ли някой да ми препоръча газова уредба като модел и марка (несъм хич наясно с газта несъм и фен но при тези галопиращи цени на горивата :icon_box: ) колата е като тази http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=349 202коня турбо, интересува ме хубава газова макар и по-скъпичка и къде има читави сервизи за монтаж. Благодаря предварително

 

Не знам как е в Балкан стар, но при някой вносители на нови автомобили гаранцията остава при монтажа на газов инжекцион в определени сервизи ...

Попитай ги, мисля че няма да има проблем с гаранцията след като за хюндай може.

Аз бих ти препоръчал официалния представител на BRC.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е възможно да се сложи газ без да се осакатява мотора, освен непредвидените разходи и евентуални проблеми с газовата - все пак е нов модел, турбиниран мотор, помисли и какво ще стане ако ти се счупят скоростите примерно... да речем фабричен дефект и гаранция няма...

Как ги минаваш тези 800 на седмица, а си на 7000 км и бензина бил 1.80 видиш ли??? Нещо много бъркаш сметката. Вземи седни и си направи една ясна сметка кое колко защо. Сметни си и изгубеното време в евентуални проблеми.

 

Вземи го продай и си купи нещо с по-слаб двигател а може и фабрично на метан. Все пак пропан-бутана е свързан с цената на петрола.

Заради тази гаранция и акциз си дал толкова много пари, че сега да правиш такива дребни сметки е смешно...

Така да обясня зимно време колата я ползвам малко но лятото пътувам повече занимавам се с басейни и както се сещаш сезона при мене започва от края на март до септември тогава е яко път и затова когато е купена колата декември 2007 година бензина беше около 1.80 непомня точно колко но там някъде беше, а сега има тенденция ,че ще чукне 3лв до края на годината, та и от тука моето желание за газ. Никога несъм карал на газ несъм и фен но.............вече просто не е оправдано да минавам 100км за 30лв

 

а това "Новият проект въвежда още един клас автомобили - над 130 киловата. За тях годишният данък трябва да е от 5 до 7 лв. на киловат" изобщо невиждам каква връзка има с газовата уредба

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав, има вариант да ти остане гаранцията, само не знам как е с газ на турбото, нямам си представа. Иначе - газта като гориво си е супер! Но питай БС относно гаранция, сервиз и пр..... Тръгни оттам и по всяка вероятност теще ти отговорят на много въпроси по-добре от нас...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газта не прецаква двигателя. а напротив!

Слагай газ и не се замисляй изобщо.

Със сигурност вносителя трябва да предлага и сервиз за газови с който след това да ти важи гаранцията на автомобила.

Който иска да си кара на бензин, обаче аз от както съм си сложил газова съм се родил, въпреки че количката ми е малка и с малолитражен двигател.

Питам къде е 10/100 бензин и къде е 12/100 газ?

2-те неща са несъвместими просто.

Дори и газта да износва по-бързо двигателя повече от бензина пак ще изкара 500 000 км.

Няма нито 1 такси на бензин, въпреки че доста от тях са лизингови вече...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газта не прецаква двигателя. а напротив!

Слагай газ и не се замисляй изобщо.

Със сигурност вносителя трябва да предлага и сервиз за газови с който след това да ти важи гаранцията на автомобила.

Който иска да си кара на бензин, обаче аз от както съм си сложил газова съм се родил, въпреки че количката ми е малка и с малолитражен двигател.

Питам къде е 10/100 бензин и къде е 12/100 газ?

2-те неща са несъвместими просто.

Дори и газта да износва по-бързо двигателя повече от бензина пак ще изкара 500 000 км.

Няма нито 1 такси на бензин, въпреки че доста от тях са лизингови вече...............

Ха по твоята логика дай тогава Поли да си сложи газ на евото за да му е по-евтино :icon_dance:

Тука колегата иска да сложи газ на машина която си е истински спортист в класа си. В крайна сметка които каквото иска да прави. Аз лично ако имам такъв автомобил и го докарам до там че газ да трябва да му слагам,просто ще го продам и ще си взема някаква обикновена кола с която да ми е икономично :mitsu-smiley:

Дано сега ме разберете какво искам да кажа …. А не дали газта разваля или оправя,простичко е !!!! Срамота е на такава бегачка да се слага газ!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да влизам в спорове, ама Джип и бегачка са 2 коренно различни неща :)

Определено на евото газ няма да му отива, а трябва да е нитро.

Lubenti, прав си за доста от нещата.

Всеки човек трябва да си купува кола според нуждите си...............

Ако се пътува много извън града едно галантче с ГИ си е идеално!

Ако човек е планинар определено джипката си е идеален вариант.

За в града 1 малка кола, а за семейството един ван.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един коментар, с който неискам да ангажирам никого!

Бензина в милата ни родина колко е качествен? Мойта кола качи разхода поне с 2/100 и вървенето намаля с 10-20% още при първото наливане на БГ бензин :icon_censored: Та каква е разликата между кофти бензина и газта? Според мен, цената! :rolleyes:

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте,

Искам само да попитам тези, които твърдят, че газта скапва двигателя, карали ли са някога и скапала ли им се е от газта кола карана на газ?

Второ - къде го прочетоха и нека покажат изследвания и тестове, доказващи това "скапване" на двигателя от газта.

Аз карам АУДИ на газ от 8 години (около 130 х.км.) и мога да ви кажа, че сега върви може би и повече от преди. Вчера се върнах от морето и на отиване вървеше бая време със 195 км.ч. при това е автоматик...

Така, че с необоснованите мнения, че газта скапвала мотора не знам защо трябва да се съобразява някой.

Поздрави и Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам само да попитам тези, които твърдят, че газта скапва двигателя, карали ли са някога и скапала ли им се е от газта кола карана на газ?

Второ - къде го прочетоха и нека покажат изследвания и тестове, доказващи това "скапване" на двигателя от газта.

Аз карам АУДИ на газ от 8 години (около 130 х.км.) и мога да ви кажа, че сега върви може би и повече от преди. Вчера се върнах от морето и на отиване вървеше бая време със 195 км.ч. при това е автоматик...

Така, че с необоснованите мнения, че газта скапвала мотора не знам защо трябва да се съобразява някой.

Поздрави и Успех

 

Колега Getman ,

твоя случай ми е познат :D .Карах АУДИ на газ цели 7 години.Сега съм с :mitsu-smiley: Outlander

А мисля ,че и ти на там си се насочил????

Хайде де.... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...