Премини към съдържание

Проект Glalant 2.5 24v


lio

Препоръчано мнение

За съжаление, може и да не минеш само с ремък и масло - много зависи как е карал предишния собственик - дискове, накладки, предница, окачване. А за автоматика е така - след 2000г. ако ще е автоматик, доста по-надежден е и по издръжлив. Ако вече е с ръчни скорости няма проблеми да е преди 2000г.

Ако успееш да намериш Галант със монтирана газова уредба ще си спестиш доста неща - особено ако е Vialle :icon_n_whistling:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Популярни дни

Най-активни потребители в тази тема

Популярни дни

Е на газ ще е, няма как. Ако случа на кола в германия ще мина ли само с точка 4, и колите преди 2000 читави ли са, понеже колегата Ви мицубиши ми каза че автоматиците преди 2000 са калпави, а аз искам точно такъв?

 

Виж поста ми по-нагоре! Моя го внесъх от Германия. Сменил съм точка 4 плюс съединител(спирачките ги броя консуматив!) Колата с ГИ, който сложих в България ми излезе около 10 000лв. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж поста ми по-нагоре! Моя го внесъх от Германия. Сменил съм точка 4 плюс съединител(спирачките ги броя консуматив!) Колата с ГИ, който сложих в България ми излезе около 10 000лв. :mitsu-smiley:

 

2,5 ли си си внесъл и как се казва поста ти : )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2,5 ли си си внесъл и как се казва поста ти : )

 

Ореантирай се по ника и снимката....2.0 е колата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

почва да ми действа зле тоя автомобил, влиза ми под кожата

 

Знаем как е :icon_thumbup: А още не си се сблъскал с VR-4 :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, от 2 месеца и аз карам Галант 2000 GLS, 1999г. комби, автоматик, първо за разхода на бензи - реално:

 

Fuel consumption combined: ca 9.2 l/100km-горе долу вярно

Fuel consumption (urban): под 14-15l/100km да се скъсам, ако ще и по корем да се влача, на софийско градско, не пада

Fuel consumption (extra-urban): до 90км/ч 6 l/100km, от там на горе, колко ти стиска и сърцето за скороста и джоба за горивото.

 

Кой каквото ще да ми разправя, 2.5 6-така гори повече, а в града и мойта не гори малко. Другото, понеже досега карах 2.0 Опел, Астра на газ, при същия пробег разликата между каране на бензин и газ е 80лв. на месец(говоря за 1200 км. смесен цикъл на месец), но гаста влачи други усложнения, по-честа смяна на някои консумативи, покачва каското(ако не я обявиш, директно ти прецаква каското), та цялата игра може да се окаже за бая мижава икономия на годишна база, при аналогичен пробег.

Колкото до екстрите, моя 2000 GLS няма : TCL, кожа, ел. седалки с подгряване, шибидах, но има всички други екстри за модела, вкл. климатроник и автопилот.

Колкото до автоматика, да ме прощавате другари, но на не едно място в този форум пише, че автоматика до 2000 г е по-надежден от ръчните скорости, дори и Пламен, беше писал, че не са му известни проблеми с автоматиците, ако са поддържани,както трябва. И мойта кутия, макар без тип-троник се води интелигентна, и карането с нея е невероятна наслада, разбира се да пази господ от проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето съвсем да се разболееш :rolleyes:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=4560

Особено последните няколко :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензин - ако не го напъваш и настъпваш около 13, ако решиш че си състезател - под 16 няма да го свалиш, че може и нагоре.

Аз си правих експеримент колко, ще гори ако не го зоря ама хич - разбирай смяна на предавка при 2000 оборота и държане на максимална скорост около 1500 оборота на предавка и го свалих до 11-12, но си е бавничко...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензин - ако не го напъваш и настъпваш около 13, ако решиш че си състезател - под 16 няма да го свалиш, че може и нагоре.

Аз си правих експеримент колко, ще гори ако не го зоря ама хич - разбирай смяна на предавка при 2000 оборота и държане на максимална скорост около 1500 оборота на предавка и го свалих до 11-12, но си е бавничко...

 

Говориш за V6 2,5 нали : ) 13 литра е поносимо, ако се сложи на газ да дава 15 тва са си 15 лева почти, перфетно ми звучи : )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С ГИ разликата ти бензин-газ ще е минимална. Мах литър по-горе.

Това, което е отбелязъл колегата, че не си струва да се монтира и разликата е малка - лично аз не съм съгласен. ГИ за 6-така ще ти струва 1500-1600 лв, които се избиват за ок 15 000 км. И не съм забелязал да сменям някакви консумативи. За 10 мес и 40 000 км не съм пипал нищо, свързано с двигател, освен нормалното - ремък, ролка, водна помпа и масло и филтри. Нищо друго, при това на 15 годишна кола. Сменил съм и кормилни накрайници и разни маншети, 1-2 семеринга и това е. Оня ден я водих да и погледнат предницата - профилактично - няма никакви драми! Не губи мощност, върви като самолет! Предстои ими тест на амортисьорите, бе гледане иска една кола! Важното е да си я обичаш и гледаш, а тя - ще се отплати!

 

Относно ревността - жена ми (уж не е ревнива, ама и поводи не съм и давал) - може и затова да не ги харесва Галантите.... страх я е явно да не бъде изместена ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, но след време ще се появят нови мераклии и тогава пак ще трябва да ни повозиш ; ) :D :icon_dance:

 

На следващата такава среща вече ти ще си от хората, които ще возят мераклиите, защото веднъж качиш ли се на Галант..... ще го сънуваш докато си го купиш, че и доста време след това. Отделно, че другите марки ще престанат да те интересуват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно предложението за събиране - изнесох темата тук.

 

Що се касае до разхода на 2.5 двигателя с автоматик - все още не е точно замерване, но дотук около 12-13/100, но аз не съм база за сравнение, защото карам досадно бавно според някои, пък и й намерих цаката как да я карам да си сменя скоростите винаги на не повече от 2000 оборота :) Просто така ми е по-приятно в града... скоро може би ще изляза на извън градско и ще кажа там колко дава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да споделя и аз ,от доста години карам Галанти вече и съм си правил доста експерименти,например v6,автоматик(комби) , си харчи стабилно но поне има защо :icon_thumbup: , в града от 15 до 18,според трафика и начина на каране,незнам дали съм прав,но е добре винаги да позагрее колата на место , и след това вече е по различно.А за извъградското от 8 до 9,5 ,но пак според крачето :icon_blush: ,последно я засякох ,скороста беще от 150 до 220 по Тракия,и разхода беше под 10. Другия е 1.8 стария мотор 90 коня, него го карам предимно на газ, та по същество, на градско от 13 до 15 газ, извънградско 8до 10 пак според крачето,газовата ми уредба е обикновена Виале.Ако има нещо питай :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един страничен въпрос и ще се радвам някой ако знае горе долу отговорът - Колко бензин/газ харчи Галанта 2.0/2.4/2.5 докато двигателят му работи на място? загрял вече двигател става дума :icon_hmm: че ми е интерестно колко гориво отива докато колата работи на място и за колко време :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм засичал кой знае колко, а и колата я карам от скоро и точността е под въпрос, карам градско и моя пийва към 15/100 нормално каране и без задръствяния.

Ако го карам с космически скорости :drag: (над 110км/ч) идея си нямам какъв ще е разхода, но скоро ще проверя като си идвам към :bg:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, много ви е близо космоса там, над 110 - космическо.........

И ние ще станем така, затва рева проив камерите........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...