Премини към съдържание

Нещастие


trreck

Препоръчано мнение

Братя какво нещастие ме сполетя ... :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying:

Движим се по улици наподобяващи лунни кратери... пътищата и изобщо цялата инфраструктура в страната ни е създадена и пригодена за автомобили от преди 50-60 години... като сметнем, че от тогава до сега броя на автомобилите е скочил многократно... и се чудят защо стават постоянно толкова жестоки катастрофи... причината не е само в шофьорите...

наложи ми се да ида по работа в непознат град за мен като улици и пътища... движа се с ограничението дори и 10 20 км под ограничението и в един момент получавам силен ляв удар завъртам се почни на 180 градуса и се спирам в едно дърво... удря ме волво 460 карано с скорост над ограничението ... оказва се че той е с предимство и виновния съм аз... понеже не сам видял знак стоп който седи добре скрит и без никаква видимост в клоните на едно раззеленяващо се дърво :icon_crying:

Ето на какво прилича любимата кола която имам от 2 месеца и бях много доволен и щастлив с нея

http://images25.snimka.bg/005675523.jpg

http://images25.snimka.bg/005675561.jpg

http://images25.snimka.bg/005675709.jpg

http://images25.snimka.bg/005675710.jpg

вярно е че преди ламарините най-важно е, че сме живи и здрави но... :icon_crying:

 

дайте съвет какво да я правя... то ми е убито желанието каквото и да било да правя вече по нея

не става и да я хвърля ... колонката е доста посукана и няма да стане вратите също... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше мисля, че един Лансър на части - от него вземаш гредите и вратите, заедно с някаква други части и не се бой оправят се нещата, виждал съм изкривени коли, които така се усукани, че незнаеш как се е ударила, спокойно :good: Важното е че вие сте добре :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш време и нерви, осъди общината или който там трябва да отговаря за "залесения" стоп. Да ти купят едно ЕВО за компенсация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най важното е да няма пострадали, наистина ситуацията е меко казано гадна, в случая може да се поинтересуваш дали можеш да съдиш КАТ или общината или който отговаря за регулирането на движението, ти от къде би могъл да знаеш че има знак след като той е скрит в клоните и листата :icon_censored:

За съжаление и в нашия град знам един-два такива знака които даже и когато няма листа не се виждат и така е от години :icon_censored: плащаме данъци, винетки, застраховки и при инцидент като този виновните сме пак ние защото някой не си е свършил работата ...ужас!

Ами освен да ти пожелая късмет за напред, да си оправиш :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че може да се заведе дело... ако по някакви неведоми пътища успееш да намериш и други хора, които също са катастрофирали там, може да заведете заедно дело, като искът да ви бъде изплащане на претърпяна загуба... Най-важното е да подберете добър адвокат, защото казусът е такъв, че всичко зависи само и единствено от уменията и името на участващите в делото!

Баща ми е печелил две дела срещу община, свързани с автомобила... едното беше за дупка, на която си разби колата... второто беше за паяк, който му надраска вратите, когато го е вдигал - и за двете общината си плати до стотинката!

 

Успех...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Здравей trreck. :)

Думата нещастие е прекалено силна. Нали сте живи и здрави? Това е най-важното!

Сега за колата.

Купуваш задна врата и колонка. Предната се прави, ако не може, купуваш и нея.

Отпред съм сигурен, че може да се оправи.

Колата ще ти изглежда, като от магазина.

Всичко, което е правено от човек, може да се направи отново! :)

Имаш ли каско и на колко ти оценяват щетата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Благодаря ви за съчуствието и подкрепата...

Колата ми е в сервиз но на този етап не съм открил врати и колонка :icon_crying:

Ако чуете нещо моля помагайте защото взех да губя надежда :(

По въпроса за съденето на общината ... не сам предприемал за сега нищо... малко ми е далечко

а и не знам в какви срокове трябва да се захване...

Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...