Премини към съдържание

Тонколони за Колт


Препоръчано мнение

Здравейте имам Колтче 98 година, но са ми скъсани шпулите на говорителите на вратите. Искам да ги сменя някой знае ли размерите на предните и задните тонколони? Предварително благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам Колтче 98 година, но са ми скъсани шпулите на говорителите на вратите. Искам да ги сменя някой знае ли размерите на предните и задните тонколони? Предварително благодаря

Мисля, че на вратите са ти 13см, а задните са ти 16 или 17 см :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и отпред и отзад са големи - 6,5". Мисля че 165см се водеха (при колоните мисля в инчове). Аз съм с двукомпонентни Kicx отпред и двулентови отзад, и с едно субче отвявам всякакви голфисти с наточените ментаци и т.н. И като сила и като качество. Пък и минах относително по-евтино от стандартния голфист...

 

Та колоните с които съм аз са следните (за да видиш размерите):

http://www.kicx.ru/russian/catalog/akustik...stv/icq-62.html

http://www.kicx.ru/russian/catalog/akustik...tv/icq-652.html

 

Не са правени никакви модификации, влезнаха си директно.

 

Мога да ти препоръчам хората, които ми ги монтираха, но на лично, ако имаш интерес. Аз специално съм много доволен (и хората, които се качват при мен в колата в 90% от случаите ахват)!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега можеш ли да дадеш малко информация за тази марка "KICX", че за първи път я чувам, а ми стана интерестно :icon_blush: Живот и здраве мисля да си по усиля малко музиката в галанта. Ако можеш и някоя и друга снимка да пратиш на колтчето то вътре да видим как е станало :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз съм си харесал няколко модела на Hertz и мисля да заложа на тях. Сигурен ли си, че и отпред са 16 см? Искам да избегна каране с разглобена врата, обикаляне по магазини и тн. Дали може да се провери по номер на рама??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз съм си харесал няколко модела на Hertz и мисля да заложа на тях. Сигурен ли си, че и отпред са 16 см? Искам да избегна каране с разглобена врата, обикаляне по магазини и тн. Дали може да се провери по номер на рама??

Може да се провери по номер на рамата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предните ти са 13см но не са хванати като задните за купето, а за една преходна планка, която като махнеш може да сложеш и по големи ;) Тази преходна планка е пластмаса и е хваната с винтчета за ламарината, само ги развиваш и си ти ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... странно че предните са малки... Не са ли еднакви колоните при този модел Колт? Или зависи от нивото на оборудване?

При мен тъй като колоните паснаха на оригиналните места, не се виждат въобще и не можеш да познаеш че има някаква музика, освен по 2те пищялки на таблото, но те почти не се виждат - крият ги предните колонки. Иначе пищялките са монтирани на таблото със самозалепващо се "Велкро", че да мога да ги махам и намествам след като са сложени веднъж.

 

Колкото до Kicx... И аз не ги бях чувал като марка, но като разрових нета видях, че руснаците доста ги тачат, даже има няколко доста сериозни изпълнения с тях по разни руски авто и тунинг изложения. Изглеждат супер китайски, но свирят много добре и щом досега на се се издънили при мен, значи всичко е точно.

 

Моите не са върха на сладоледа като модел, но свирят толкова прилично, че ги слушам без никакви корекции на звука. А принципно съм доста придричив на тая тема, тъй като доста време съм се занимавал с тонрежисура - записи и смесване. Чувал съм и доооооста по-добри колони, но на съвсем други пари.

 

Ако желаеш може да се видим да чуеш... Така се избират колони, а не с четене.

 

Поздрави,

HolyMan.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, аз за това си харесах Hertz, по слух :icon_thumbup: . Ако стават отпред 16 см е по добрия вариант, по голям размер по мек, звук. Тая марка няма грижи с високите. На 16 см резонансната честота е 60 Hz

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да свирнат колоните във вратите под 100Hz и да ти харесва това свирване, ще трябва да облепиш вратата с изолация под кората. Иначе само ще ти дрънка на тенекия... Имай го предвид това. А аз, въпреки че колоните съм ги орязал от 100Hz надолу (или 80 беше... не помня), пак като облепих вратата се забеляза колосална разлика. Така че за фенове това е задължително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мнеее... текстила няма да свърши работа.

Принципно правилния материал е Dynamat, ама е със солидна цена. Аз минах по българския метод с материал, който въобще не е предвиден за това, но работи - Flashband от Бриколаж. Представлява самозалепваща хидроизолационна лента (важно е да е хидроизолационна, защото във вратите има влага, даже направо вода, която влиза покрай стъклата).

Малко е първобитно, не изглежда страхотно но работи. Dynamat работи доста по-добре, но там вече е максимума и цената затова и тя е на максимума (няколко пъти отгоре).

 

Та така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
  • преди 4 седмици ...
Ъп, някой слагал ли е 16.5 тонколони предна линия?

 

Аз, аз! :)

 

Но аз като купих колата, отпред бяха 13ки, вързани на по едно винтче в планките, които си бяха за 16ки... Възможно е предишния собственик в някой хубав момент да е сменил планките с такива, които стават за по-големи колони. Всичко при мен обаче изглеждаше доста фабрично (планките са бели от дебела пластмаса със сложна форма).

 

Иначе дълбочина има за по-сериозни колони - моите са с дооооста големи магнити и са дълбоки, но няма проблеми със стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Планките са фабрични и всички сме с тях :) Това само показва перспективното мислене на дръпнатия ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз сложих 16,5 см HErtz на вратите и отзад. Малко се наложи рязане отпред на корите, но станаха. А отзад пробих нови отвори, защото старите не пасваха. Получи се добър саунд. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Може да е искал да се вижда говорителя :) По принцип решетката която си е на кората е достатъчно голяма...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да е искал да се вижда говорителя :) По принцип решетката която си е на кората е достатъчно голяма...

 

Странна идея е да показваш говорителите... Освен ако не правиш кола за изложения, в която саунд системата е няколко пъти цената на автомобила :)

 

Аз дори леко се дразня, че на определена светлина през дупките в решетките отпред и отзад се вижда какво има зад тях. Мисля си за черен плат за решетки на тонколони, който да залепя от вътрешната страна на пластмасовите решетки. А пищялките отпред ако имаше къде да ги скрия без да прецакам звука... Но уви.

 

Предполагам колегата е взел дву- или трилентови колони, които доста стърчат над равнината на монтаж и затова се е наложило рязане...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам , че темата е прясна-прясна, смятам да подменям и за музиката на колта, че леко са си заминали колонките, та каква е дълбочината на колоните, които могат да се сложат и как се свалят пластмасовите капаци.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за задните капаци - плоска отвертка (желателно с парцал, че да не надраскаш пластмасата) и леко и нежно излизат (държат се на щипки, ПЛАСТМАСОВИ!). Отпред направо се махат корите - едно винтче зад дръжката за отваряне, едно винтче в другата (държи панелчето с копчетата за стъклата), едно винтче в предната част (с пластмасово капаче върху него). После се дърпа леко и нежно по края на кората отвсякъде и щипките пускат.

 

За дълбочината - различно е отпред и отзад, но най-добре да премериш на твоята кола, защото може някой преди теб да е барал там :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...