Премини към съдържание

Да си купя ли Cotl? :)


Препоръчано мнение

Здравейте

имам около 3000лв за автомобил (смятам да си го внеса от германия) и се колебая между Colt, VW Golf и Polo.

Клоня към Colt-a но още не съм убеден.

Та въпроса ми е струва ли си пред другите две?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какъв Колт искаш да купиш!! Коя година, какъв двигател и т.н.? Същото кажи и за VW-тата...!!!

За какво главно ще използваш колата...? Дай повече инфо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колта е много по икономичен, а частите му не са по скъпи от на голфа. Колт с мотор 1.6 16в е голяма стрела и дава същият разход като 1.3-то. Ако все пак намериш някой добър голф гледай да е с 1.8 MI мотора щото е най-сполучлив. 1.4 и 1.6 моторите са много куци и дават с близо 1литър по-голям разход от 1.8 MI

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За частите не съм съгласен!

На голфовете частите са поне на половина по-евтини от на КОЛТ, ама за това и се чупят доста по-често :icon_blush:

Определено колта е по-добрия вариант обаче!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

Щом си решил да купуваш 95-96г кола,по добрият вариант е :mitsu-smiley: колт.Голф3 за тези години не е добър вариант , защото по принцип това е най-несполучливият модел на VW.за "ПОЛО" не мога да ти дам никакви отзиви."Колта" е икономичен в градски условия а ако е 1600см си е направо стрела.Частите са може би малко по-скъпи,но за сметка на това"колтовете"са много здрави.Така че купувай :mitsu-smiley: -то и не се чуди.

Успех в избора

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак си във форума на :mitsu-smiley: и няма да ти кажем да си купиш Голф 2 с ..... някаква регистрация:))

Колта наистина е много икономичен, особено моя. Аз лично го взех за 2500лв. внос от Германия, но няма екстри мекстри, но като за първа кола съм супер доволна. И определено не са му скъпи частите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За частите не съм съгласен!

На голфовете частите са поне на половина по-евтини от на КОЛТ, ама за това и се чупят доста по-често :icon_blush:

Определено колта е по-добрия вариант обаче!

На половина по-евтини са турските части, май не си проверявал цените на оргиналните части?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, мда,

май Колтът ще да е. И на външен вид най-радва (освен ако не се гледа от зад :)))

Малко му е мизерен багажника, но това не ме интересува особено.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отзад си е мнооо секси колата...само едно крилце и липсва и става самолет!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах КОЛТ 99г. за около 7-8 месеца.Двигателят беше1.3 12V даже имаше и клима,та като кола за градско е перфектна навсякъде се завира демаражна е и икономична.Аз и бях сложил ГИ и направо летеше,така че ако не те притеснява обема на багажника си купи такава.Пък и Голфове има под път и над път и никой не ги забелязва,а :mitsu-smiley: си е друга философия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса "Да си купя ли Колт" отговорът тук е ясен- купи си! Ако пък другите те кефят повече купи си VW, но имай в предвид, че едните са доста по-издръжливи и здрави! Частите са на едно ниво горе долу като цени, но е интересно кои се сменят по рядко и после седни във всичките и покарай малко /ако можеш повечко по-добре/, така ще усетиш, коя кола ти е по удобна и ергономична, но съм сигурен че ще избереш диамантите! Комфортът- мястото на ръцете, когато се возиш, както и това какво виждаш в завой /ще ти дам пример с опел- закон е при остър завой пътя да ти е точно в колонката и да не можеш да видиш нищо/.

 

Ти избираш, на теб после трябва да ти е гот, но ако избереш някоя различна от :mitsu-smiley: марка, да не почнеш да се тревожиш като те изпреварват или пък като не можеш да си познаеш колата на паркинга, освен евентуално по номера!

 

 

:drive: :plane: :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На половина по-евтини са турските части, май не си проверявал цените на оргиналните части?

Оригинални или турски, разликата в качеството не е много по-различно при WV, докато за :mitsu-smiley: определено има разлика и то осезаема.

Това вече е друга тема на разговор обаче.

За оригиналните части определено няма да има разлика в цената или ще е съвсем малка.

Да не разводняваме темата.

Процента на недоволни от :mitsu-smiley: е нищожен.

Определено е удоволствие да се кара такъв автомобил!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В краен резултат Колта е по-добрият вариянт защото и 1.3 и 1.6 моторите са сполучливи, докато да караш Голф с по-малък мотор от 1.8 е живо наказание. Лично аз бих ти препоръчал или Колт 16 16в или Голф3 но изпълнението GT

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Golf 3 GT са масово 1.6, около 100 коня.

 

Но ти вече си отговорил на основния въпрос, който те притеснява.

 

... и на външен вид най-радва ...

 

Много вредно за човека, като такъв, е да купува нещо, което не му харесва.

 

За да питаш, за трите модела явно си ги харесал. Но някой все ти харесва повече от другите два.

 

В случая с Колт-а купуваш и инженерно мислене, което винаги е било, Е и ще бъде 10 години пред европейските машини.

Именно това работи за собственика в повече ситуации от които можеш да се сетиш.

 

Нещо МНОГО ВАЖНО според мен! В колата ще прекараш доста повече време отколкото гледайки я.

 

Усещането при подаване на газ или спирачка. Вкарването на "втора" при нужда.

Стабилността и сигурността, които се усещат при движение и при навиване на волана в по-остър завой.

Точно тук диаманта се различава сериозно от вагоните.

 

Това е и кола, която можеш да караш винаги спортно, без да гo усетиш осезаемо по джоба си.

 

Замисли се над тези дреболии!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен, ако питате, колегата си е харесал диаманта вече, още повече, че пита нас. Ама на човек му трябва мъничко кураж, щото нали сме хора, робуваме на митовете и легендите малко или много. Немските коли такива, пък на японските частите им онакива...

Колега, едва ли очакваш от нас да те посъветваме за немското возило. Ние тук сме облъчени. Добро впечатление ми направи факта, че се изтъкнаха някой (не бих казал предимства, по-скоро добри страни) на голфа, което прави чест на колегите! Но като цяло дилемата ти е изключително лесно решима. Застани до един голф и един колт и накъдето те дръпне. Аз вярвам, че ще е във вярната посока!

Маневрен, стабилен и икономичен автомобил. И здрав. Няма човек, който да го оспори последното. Късмет и да се похвалиш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец и нещо си купих колтче - 96 година, много съм доволен;) Няма какво да се чудиш, колата е :first: :) Щом ще си я внасяш от Германия, вземи си 1.6 90 коня, ще летиш из града:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Частите не са проблем-проблем може да имаш със сервиза особено ако закъсаш[ недай си боже ] извън София :icon_hmm: А иначе количката е перфектна просто :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Частите не са проблем-проблем може да имаш със сервиза особено ако закъсаш[ недай си боже ] извън София :icon_hmm: А иначе количката е перфектна просто :icon_rock:

Как така ако закъса????????????????

Някой от форума да е закъсвал някога с :mitsu-smiley: ???????

Виждал съм да се теглят всякакви автомобили, обаче :mitsu-smiley: до сега не съм виждал.

Специално се оглеждам по пътищата за такива неща.

Най често се теглят Орел, WV, Форд(това са мои лични наблюдения)

Ако някой не ми вярва да започне да се оглежда по улиците и пътищата.

Мен ако колата ме остави някъде и аз ще я оставя :icon_blush:

Всъщност това е до потдръжка на автомобила!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз закъсах миналата година на морето 10 дена не могат да установят повредата :icon_blush: Та дърпане до Бургас-не е за разправяне и там са едни сервизи :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...