Премини към съдържание

Много моля!


Препоръчано мнение

За бързо и аргументирано мнение относно colt 1.3i 98 г.!Това го гледам при едно другарче-внася коли.Не бях до сега обръщал внимание на този модел,а и на марката като цяло.Но това ме грабна-толкоз е грозно,че чак е убаво,утре ще го подкарам,така че все пак нямам още впечатления относно возия и поведение въобще на пътя!Прегледах форума( много добро форумче,м/у другото,без четки,но е така :icon_clap: ).Та до сега какви впечатления съм събрал,като имам впредвид,че търговеца е много добро дете и си имаме уважението,а той го е покарал само 100-120-на км. колкото да се запознае с колата.Първо-неговото мнение:

1) Много пъргава и послушна кола

2) По-стабилна от много по-големи коли

3) Цитирам " ...ще ме яд,ако тази кола не отиде в наш човек,добра е..."

Изтъкна и два проблема с колата,пак цитирам:

1) "...само ме притеснява,че май има някакъв проблем със скоростите,има проблем със втора и трета.."

2) "...разходът също не ми хареса,харчи доста,стъпва около 10-11 ИЗВЪНГРАДСКО, не знам защо е така,но тази кола трябва да харчи не повече от 6-7..."

3) ".. ти си реши,аз от митсубиши не разбирам..." Наистина човека не е фен на японското...

Без въобще да съм предубеден,влезах в този сайт,и за мое съжаление,видях наболели теми,които засягат именно тези два проблема-скоростна кутия и разход,като оставам с впечатление,че май наистина си ги има.Това,което ме смущава най-много е не че ги има,а че колата е под 100 к километра и ги има,а аз искам като дам парите да карам кола,а не да започна с поръчки на части на безбожни цени (поправете ме,ако съм в грешка) и пак да страдам поради липса на хора,които наистина РАЗБИРАТ от тези коли,а не се учат на моята (поправете ме пак).

Съжалявам за дългата тема,но поне за мен парите са си фактор и не искам да ги попилея залудо.

И накрая-моето мнение: колицата много ми хареса като визия и концепция въобще,иначе казано ми се струва,че тази кола има ДУХ !!! За Японските стандарти за качество мога да Ви говоря до утре,не мож ги стигне никой,но все пак...Апропо,най-ще ми бъдете полезни,ако отделите 2 минутки да напишете какви проблеми най-вече мога да очаквам поне в началото с тази кола и какво ще ми струва да я подготвя за съвместен живот с мен-ремъци(ролки),туй-онуй не ги разбирам хич японките,поне за сега де :icon_thumbup:

поздрав най-сърдечен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам от коли, но преди 10тина дена си взех колт 96г 1.3 и сега впечатления - твърда возия, усеща се всяка дупка/неравност по пътя, мн пъргава и маневрена, лично за мен е идеална градска количка, компактна е и се паркира навсякаде. Моята е на малко над 100к км и нямам проблеми със скоростна кутия, гори ми градско между 8 и 12 в зависимост колко я настъпвам. Кара се с удоволствие, не съм сменял ремъци - тъй като дадах малко повечко пари отколкото бях предвидил, но ми казаха че ангренажния ми ремък е наред. Мисля че в форума пишеше, че смяната на консумативите идва към 150-200 лв, но не искам да те излъжа, нека някой компетентен да отговори. Между другото не останах с впечатление, че частите са скъпи, говорих с продавач в един магазин, за тампони, втулки и т.н. и бяха на нормални цени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забрави кола 98-ма година да е около 100 хиляди км., просто е невъзможно .. Имах същия модел като този който се каниш да купиш - никакви проблеми със скоростната кутия, а разхода беше повече от приличен. Незнам какви теми си чел, но защо не погледнеш тази примерно :link: ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същото Колтче (1,3 ; 98ма година, около 130к км) и мога да споделя следното:

- Разход: На софийското градско каране разхода ми е около 9-10л/100км; на извънградско 5-7л/100км (в зависимост колко е натоварена колата и колко бързо я караш). Според мен това е нормалния разход за тази кола;

- Скоростна кутия: Ако си прочел тази тема : http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=4258 , ще ти стане ясно че някои коли имат проблеми със синхронизаторите на скоростната кутия, които явно се износват бързо, след което има проблеми точно с 2ра и 3та скорост. Аз го имам същия проблем, но все още не е станал нетърпим, поради което не съм я ремонтирал и не мога да ти кажа колко ще струва.

- Возия: Возил съм се на различни коли и по-големи и по-малки и мога да ти кажа че Колтчето е супер на пътя - хем е стабилно, хем не вози мн твърдо. (Например паветата по Цар Борис 3 не се усещат ;) )Малък недостатък е че количката е доста ниска и тр да внимаваш като минаваш през по-големи дупки или слизаш от бордюри примерно.

- Двигател: Който съм качвал на колата не може да повярва че това е 1,3. Пъргав е, ускорява добре, особено в по-високите обороти...сравнително безшумен е.

Според мен добре си се спрял на този модел, единствено трябва да си прецениш дали да я вземеш с тези проблеми (заслужава си ако ти направят отстъпка). Но в крайна сметка избора си е твой и ти пожелавам успех :rulez:

П.С. Имаше една тема за покупка на :mitsu-smiley: на старо , в случай че не си я прочел: http://www.mitsubishibg.com/do.php?page=4&...&id_rec=145

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да кажа, че след като я взех около 300лв оставих в сервиза за : ролка+ремък, масло + маслен филтър, свещи, въздушен филтър, и малък реглаж. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също оставих около 300 лв за смяна на консумативите в сервиза...Също имам проблема със скоростната кутия но си я карам с междина газ и няма грижи...Останалото са само супер-лативи за колта!!! За стабилността на колта - не съм карал кола в класа която да влиза така в завоите, а и от по-голям клас...С 195/50 15" просто няма какво да говорим :) За вървенето - ниско летящ самолет е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на тези,които се включиха до сега!Колата е действително под 100 хил.км.,но все пак искам да и направят една диагностика,което разбирам не става навсякъде.Дайте идея до София по-близо нещо.Майсторите,които познавам,не се наемат да се изказват по въпроса :icon_hmm: Много ме притеснява този разход,който дава, а и може да има други неща,за които не знам и които после ще ми излезнат през носа,за това искам диагностика,та да знам поне за каква (евентуално) отбивка в цената да говоря.Знам,че всичко го има написано по форуми,статии и книги,но времето ми е твърде ограничено... Приятели, парите за тази кола ще ги взимам назаем и за това толкова се колебая,ако ги имах,вече щеше да ми е на аватара :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: За най-сигурно преди да купуваш колата иди при Пламен (DJ Tymbi) за диагностика и да я погледне. Той ще ти каже най-добре в какво състояние е колата. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е! Пламен е най-надеждното място в София (и не само)!

А ако е карал колтчето със 160 - може и да даде 10, знае ли се ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом има лек проблем със скоростите значи е покарана доста колата а не е ходено с нея само до магазина и обратно.

Страхотен автомобил!

Влюбен съм в него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегиалността тук ме радва много!

Не познавам Пламен,но смятам да се запознаем с него много скоро :help: На останалите-смятам да се запозная и с вас много скоро, :mitsu-smiley: май е голема краста,пущиняка му ниеден.

Между другото, сервизната книжка какви гаранции ми дава? А чух и за някаква електронна карта или нещо подобно, не съм сигурен.... сори за многото въпроси, ама...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля Администратора на сайта да премахне темата,защото се отказвам от тази кола.Най-накрая успях да я погледна и подкарам като хората всичко ок,запазена до безумие,но като отворих капачката на маслото-провал,майонеза за 4-5 дюнера,духа като из преизподнята,маслото така омешано с вода,че прилича на боза...трагедия..младежа ми каза,че е имало малко тест-драйв от приятели(какво малко-800 км. пържене) през седмицата!Без да разбирам много,но за мен тия състезатели са прегряли колата,избили са гарнитурите и не знам колко километра са минали с нея в този режим,но за мен това е съсипан двигател и не мога да я взема,а ТАКА ИСКАХ :icon_censored: Такива ми ти работи,още веднъж благодаря за вниманието и безаварийно на всички!

Поздрави: ibreoro

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля Администратора на сайта да премахне темата,защото се отказвам от тази кола.Най-накрая успях да я погледна и подкарам като хората всичко ок,запазена до безумие,но като отворих капачката на маслото-провал,майонеза за 4-5 дюнера,духа като из преизподнята,маслото така омешано с вода,че прилича на боза...трагедия..младежа ми каза,че е имало малко тест-драйв от приятели(какво малко-800 км. пържене) през седмицата!Без да разбирам много,но за мен тия състезатели са прегряли колата,избили са гарнитурите и не знам колко километра са минали с нея в този режим,но за мен това е съсипан двигател и не мога да я взема,а ТАКА ИСКАХ :icon_censored: Такива ми ти работи,още веднъж благодаря за вниманието и безаварийно на всички!

Поздрави: ibreoro

Споко, ще си намериш друга, не всички притежатели на тези коли са във форума...................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...