Премини към съдържание

Лагер на входния вал - скоростна кутия?


milenjs

Препоръчано мнение

Вчера ми остана най-накрая малко време да си сменя семеринга на входния вал на скоростите. Бях приготвил и нещата за смяна на съединителя, така и така ще се маха кутията...

Свалихме я и изненадите почнаха. На феродовия диск който ми бяха дали феродовия диск е по тесен с 8мм от оригиналния, с 4 пружини а стария със . Дали си струва да се монтира?

Интересно беше състоянието на притискателния диск - като току що излязал от завода. Майстора каза че толкова запазан не е виждал. Защо се е получило така? На частите от съединителя които свалихме пишеше MI-USA.

Оказа се и че семеринга който ми пускаше масло се сменя след разглобяване на кутия :( Разглобихме я и - изненада, лагера на шийката направо тотално разбит, ходи навсякъде, другите лагери са си в добро състояние.

Изпратих съобщение на Мирослав за този лагер но ако се окаже че трябва да се чака доста работата става дебела - автомобила разхвърлян а ми трябва, да не говорим че заема място и пречи на майстора...

Може ли да се намери алтернативен производител на този лагер ако се наложи да се чака? На лагера пише - B2S-139A NSК. Ще пусна съобщение и на колегата във форума който го е сменял на Runner-a да сподели от къде го е намери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тц тц...все нямаш късмет колега... :icon_crying:

 

Бях чел кой продава NSK /това е марката/ ама сега не мога да си спомня... потърси ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тц тц...все нямаш късмет колега... :icon_crying:

 

Бях чел кой продава NSK /това е марката/ ама сега не мога да си спомня... потърси ...

Благодаря за съболезнованията Божо ;)

Трябва да има и спънки иначе не е интересно. Добрата новина е че при Мирослав има лагер :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лагерчето ми пристигна вчера (хиляди благодарности на Мирослав за оказаното съдействи е бързина), събрахме кутията, днес до обяд живот и здраве ще я монтираме :)

Само за маслото да попитам - при нас на село има само два вида - Приста 80W90 в бели туби и TEXACO 75W90 синтетика (от него има само и точно 2 туби ;)) Такова ли да налея или да бягам да търся друго някакво?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

по-добре потърси някакво друго масло. Двигателя ти е на 10 години и синтетиката не е удачен вариант. Полусинтетика е варианта, а и може да го смесваш с каквото си искаш.

Успех с колата и да нямаш повече проблеми! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, направо ме шашна . Дано си се объркал - става въпрос за маслото на скоростната кутия. Не искам да доливам там че...

Мирослав ми каза че спокойно може да сложа и пълна синтетика. Какво да правя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

тази тема е за скорости на Колт, но мисля, че положението с маслото би трябвало да е едно и също: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...c=4258&st=0

А това е едно конкретно мнение на DJ-я Пламен от същата тема: "За марка - всеки с предпочитанията си , аз лично предпочитам Арал, Мотул ,Мобил ............вискозитета е 75W90 пълна синтетика..........2 литра ще ти стигнат"

Дано всичко е наред с твоята кутия !

Какво направи със съединителя ..., нали феродовия диск беше по-тесен ... ?

 

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, направо ме шашна . Дано си се объркал - става въпрос за маслото на скоростната кутия. Не искам да доливам там че...

Мирослав ми каза че спокойно може да сложа и пълна синтетика. Какво да правя?

Споко, ако сте ги сменили както трябва ,няма да тече...........маслото е 75W90 пълна синтетика и ск. кутия ти е 1.8 л..........за марка, потърси други такива,въпреки че нямам опит с Приста или Тексако и не мога да дам мнение по този въпррос.....питай Бате Плевен..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече си хвъркам с Вагонче-то. Нямаше друго масло, не ми се чакаше, сложихме тексако 75W90 синтетика, наистина пише на кутията вносител Приста. За феродовия диск - Мирослав освен лагера ми изпрати и феродов диск, като стария е, Дайкин ;) Смених и гумичките на работния цилиндър на съединителя, двата семеринга на полуоските... просто си ги бях набавил предварително.

Първите впечатления са ми - изчезна шума при потегляне на 1-ва, съединителя отделя доста по ниско, няма го това придърпване при запалване като завъртя стартера, скоростите са си всички на лице, смяната им е лесна без да "прихъркват", абе стана както си му е реда :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично това Texaco не ми вдъхва доверие.

От маслата за МТ на нашия пазар най-близко до оригиналното масло е Castrol SMX-S.

Проблема е че май го няма на малки разфасовки и трябва да го вземеш наливно от някой сервиз.

 

Ако все пак държиш маслото да е 70W90 - избора е Castrol TAF-XS.

 

И двете масла са пълна синтетика и цените са доста неприятни, около 35 лв./л.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7-8 години Тексако купиха акции от Приста ойл и Приста ойл стана единствен вносител на Тексако в България. Преди това го внасяха от Нисан България. Не вярвам в приста ойл да го "кръщават". Маслото Тексако поне до преди 4-5 години се произвеждаше и пакетираше за Европа в рафинерията им в Белгия. Тексако са един от големите производители на масла, основно в САЩ. Маслата им са добри, така че място за притеснения няма. Не го произвежда Приста ойл, а само го внася и разпространява през дистрибуторската си мрежа в Бългатия. От 5 години не се занимавам с масла, но не вярвам нещо в отношенията Приста-Тексако да се е променило, т.е. да се произвеждат тук. Така че карай си спокойно. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...