Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Спирачни дискове


Препоръчано мнение

Колеги има ли някакво крайно решение за тези дискове? От няколко дена почна да ми притриса от предно ляво колело. Дори да са по - скъпи дисковете, но като ги сложиш да забравиш за този досаден проблем. Не през 2 месеца да престъргваш, накладки да сменяш :).

Чул съм че Brembo е добър избор. Вашето мнение какво е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубави неща се чуват за тях и аз натам съм тръгнал . Другата ми опция е да направя едно могъщо побългаряване и да си сложа дискове от А6 или подобен автомобил, което колкото и да е кощунствено , съм виждал да става доста успешно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си знаеш, само че аз не съм чул А6 и А8 да са имунизирани срещу проблем с кривенето на дискове, там ситуацията е същата, както и при всички по-тежки и мощни автомобили от среден клас нагоре. Освен това побългаряване на спирачна уредба не е много препоръчително.

Именно те са по-тежки и по-мощни , а моята идея е да изпозлвам част от спирачната им система на автомобил 400-500 кг по-лек ;) Не съм много сигурен , че ще го направя , но факторите там са повече от простото желание :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Brembo да добавя за информация на колегите - на ЛС бях питал, с приятел от чужбина, които да ги достави - излизат към 1600 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good: :good:

Има една подробност обаче - при спиране и тресене на волана може да не е от криви дискове, а от разбити вътрешни и/или външни накрайници..........

 

Аз го имам същия проблем ,смених дисковете ,но имам накрайници и биалетки за смяна и сега при по голяма скорост пак си тресе ,ама хубавичката :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за 4бр ли е, защото тук се цитираха по-ниски цени, Тези дискове да не би да са по-специални, спортна серия например?

 

За предните 2 диска става дума + накладки. Не знам дали са по-специални. Sorry :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Brembo да добавя за информация на колегите - на ЛС бях питал, с приятел от чужбина, които да ги достави - излизат към 1600 лева.

 

Да не става въпрос за 160 лева? Че 1600 е сериозна цифра !!! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не става въпрос за 160 лева? Че 1600 е сериозна цифра !!! :icon_hmm:

 

Не, тези от 160 лева в България, за които писах, според мен лично нямат нищо общо с Brembo. 800 евро за оригинално Brembo не мисля, че са много, но пак казвам - не искам да спекулирам с информация, която не е моя. Съжалявам ако съм подвел някой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за този линк? Това е за американски Галант и не вярвам в Щатите да продават ментаци! Вижте цената на дисковете Brembo:

http://www2.partstrain.com/store/?N=0&...1997+Brake+Disc

Защо тука да не са по 170 лева ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за този линк? Това е за американски Галант и не вярвам в Щатите да продават ментаци! Вижте цената на дисковете Brembo:

http://www2.partstrain.com/store/?N=0&...1997+Brake+Disc

Защо тука да не са по 170 лева ?

 

От доста време се точа на части от щатите, но не съм сигурен, че ще паснат на европейския модел. За дисковете най-вероятно ще трябва да се сменят с апаратите...но това го казвам като пълен лаик - само предположение :icon_blush: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам колеги в Италия и Австрия. Ще взема да ги помоля да проверят какви са цените всъщност... Поне за Европа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има много ментета на Брембо така че внимавайте...........истинските Брембо спир. дискове за Лансер ЕВО 8 са около 1200 лв. с платени мита и такси .............накладките към тях са около 450 лв. едните и другите са към 780 лв. другите ( май бяха кевларени или някакъв друг материал който не помня сега.......) ако искате ,аз имам един комплект предни дискове + накладки за това чудо...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравеите!

Да кажа и аз няколко думи относно НК частите.

След търсене намерих сайта на фирмата: nkautoparts.com, и им писах относно дискове за Пинин.

Ето и кореспонденцията:

Hello

> Do you produce parts for Mitsubishi

> Pajero Pinin and specially brake discs.

> Is it possible to send me more info and pics or draws of it.

> Thanks in advance

>

 

No sorry sir we produce only drive shaft components for a variety of

international vehicles and can recognize them by there spicer part

number if available with you.

 

Regards

 

Nitin Gupta

 

Сами съдете относно оригиналноста на НК частите

Ако някои от модераторите сметне за по добре да смени мястото на коментара за да може повече хора да го видят, да действа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има много ментета на Брембо така че внимавайте...........истинските Брембо спир. дискове за Лансер ЕВО 8 са около 1200 лв. с платени мита и такси .............накладките към тях са около 450 лв. едните и другите са към 780 лв. другите ( май бяха кевларени или някакъв друг материал който не помня сега.......) ако искате ,аз имам един комплект предни дискове + накладки за това чудо...........

1600 лв. струват дискове за галант на брембо, но с апаратите... пак на брембо и накладки. Евото е скъпичко по принцип.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...