Премини към съдържание

Space Runner


echik

Препоръчано мнение

Колеги имам голям проблем със запотяването на стъклата. Включвам вентилатора да духа нагоре и се оправят предното и страничното ,но топлината в лицето направо те задушава ,а пусна ли надолу всичко става мъгла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не си я прал скоро вътре? Явно от някъде влиза влага. Като стопли колата пускай вентилатора и карай на отворен прозорец да излезе. Провери за загуба на охлаждаща течност. Може да има пукнатина в радиатора за парното. А защо духа точно в лицето ти - затвори решетките на таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не си я прал скоро вътре? Явно от някъде влиза влага. Като стопли колата пускай вентилатора и карай на отворен прозорец да излезе. Провери за загуба на охлаждаща течност. Може да има пукнатина в радиатора за парното. А защо духа точно в лицето ти - затвори решетките на таблото.

 

Колега много ти благодаря ,наистина ми губи по малко течност (някъде около 100грама на месец) и до сега не можех да си го обясня къде отива :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А клапата ти за приток на въздух в купето работи ли? Ако не вкарва въздух отвън - няма как да ти ги суши. Искам да споделя и за един номер, на който ме светна мой приятел - пускай климатика, там въздухът е много сух и суши стъклото за секунди. Но - провери дали ти влиза въздух в колата отвън... Иначе - ще се потят, разбира се, това е кондензация, а и при това време вкарваме доста повече от 100мл вода месечно в колите си - сняг, кал, влага......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали имаш филтър на купето, но при мен като се задръсти и започва същия проблем със запотяването. Затруднява се навлизането на въздух в купето явно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А клапата ти за приток на въздух в купето работи ли? Ако не вкарва въздух отвън - няма как да ти ги суши. Искам да споделя и за един номер, на който ме светна мой приятел - пускай климатика, там въздухът е много сух и суши стъклото за секунди. Но - провери дали ти влиза въздух в колата отвън... Иначе - ще се потят, разбира се, това е кондензация, а и при това време вкарваме доста повече от 100мл вода месечно в колите си - сняг, кал, влага......

 

Е ,ами защо не ме светнахте по рано бе колеги? Ами аз сам си затварям клапата да върти само вътре като карам градско за да не ми мирише от другите коли :icon_doh: .Утре ще пробвам на отворена клапа ,ама като е затворена и парното духа по-силно!!!???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе човек.... сега го прочетох. Това е първото, за което се сещаш и после за другите работи. В студено време дори и да не внесеш влага в колата си - от дишането само - пак ще се получи конденз

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе човек.... сега го прочетох. Това е първото, за което се сещаш и после за другите работи. В студено време дори и да не внесеш влага в колата си - от дишането само - пак ще се получи конденз

 

Братле говоря ти ,карам си колата е загряла и вътре става баня но спра ли вентилатора или пускам да духа само в краката и до 1-2 минути всичките стъкла се запотяват включително предното. Но аз по принцип затварям от ръчицата дето да върти само вътре ,да не това да е причината? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Братле говоря ти ,карам си колата е загряла и вътре става баня но спра ли вентилатора или пускам да духа само в краката и до 1-2 минути всичките стъкла се запотяват включително предното. Но аз по принцип затварям от ръчицата дето да върти само вътре ,да не това да е причината? :icon_hmm:

99% е от това. Пробвай като я държиш отворена... Аз моята не я затварям никога.... може би лятото с климатика само. Ама в тези студове и влаги - винаги отворена и нямам никакви грижи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам и за моя Вагон, сега при тази влага ако циркулира въздуха само от купета се запотява яката. Затова пускам въздуха от отвън или отварям профилактично то време на време някой от прозорците, това обаче разсейва малко и го практикувам само когато съм с жената - тогава дори и скоростната кутия става автоматик ако пожелая ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви Братлета :icon_clap: :mitsu-smiley: .Сигурно още доста време щях да се мъча ,ако не бяхте Вие :icon_doh: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам и за моя Вагон, сега при тази влага ако циркулира въздуха само от купета се запотява яката. Затова пускам въздуха от отвън или отварям профилактично то време на време някой от прозорците, това обаче разсейва малко и го практикувам само когато съм с жената - тогава дори и скоростната кутия става автоматик ако пожелая ;)

 

Братле ,аз и на отворени и на затворени като карам из Стара Загора не мога да се размина с мисълта "защо ми трябваше тази като можеше да имам тези две......... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото не си имал "тези две". Не е късно :rolleyes:

 

Ми много си прав колега ,ама жените в България са виновни, ние какво да направим като всичките са "икони" :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

С моя "бегач" имам същия проблем - предното стъкло постоянно се изпотява, но освен влагата има един мазен слой на стъклото. Та искам да попитам - ако е от радиаторчето на парното мога ли да стигна до него само ако сваля жабката или трябва да разглобявам цялото табло?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

С моя "бегач" имам същия проблем - предното стъкло постоянно се изпотява, но освен влагата има един мазен слой на стъклото. Та искам да попитам - ако е от радиаторчето на парното мога ли да стигна до него само ако сваля жабката или трябва да разглобявам цялото табло?

 

Здравей колега :icon_bye: ,моят проблем се реши благодарение на съветите на колегите.

По твоя проблем мога да ти кажа ,че съм виждал RUNNAR със свалена жабка( лесно сваляне ,само няколко болта) и да ти кажа доста "прилична" дупка се отваря .Късмет и пиши какво си направил ,че може да се наложи и на нас :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...