Премини към съдържание

Възможно ли е?


Препоръчано мнение

Възможно ли е да се сложи някакво друго гърне на колт-а, примерно ремус. Питам защото поглеждах под колата и ми се стува, че място за такава екстра не се намира. Всеки ми препоръчва да сложа само накрайник. Какво ще кажете? :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не само че е възможно, но и ремус имат специален модел за колт който струва 320 евро..ако влезеш в сайта на ремус ще го видиш...с две цефари завършва и е много катилски...Колегата мастерос ще ти каже за звука как става, резачка яко ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не само че е възможно, но и ремус имат специален модел за колт който струва 320 евро..ако влезеш в сайта на ремус ще го видиш...с две цефари завършва и е много катилски...Колегата мастерос ще ти каже за звука как става, резачка яко ;)

моят е правен от някви маняци .. правен е с 2 големи тръби от нераждаема стомана заварени една до друга и в тях влиза от изходящите колектори и излиза към един накрайник.. преди да го сложа хората вървяха пред мене в центъра и това супер ме дразнеше защото трябваше постоянно да им свиря... а сега още не съм взел завоя и всеки бяга от пътя на тротоара.. незнам момчетата добре са го изчислили .. започва да става резачка от 2к оборота нагоре :) като искаш да си тих си тих .. като искаш да "кърти мифки" кърти :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,аз когато си купих моя колт имах същия проблем/защото беше с четири гърнета,от които три бяха свършили тотално+изпускателния колектор/.Колта е 1.8гти 16в 91г.Измерих с ролетка колко голямо гърне може да се събере отзад, когато отидох при ауспухджията му казах размерите които си бях записал и човека направо изкара едно гърне,хареса ми и го монтира.А между другото поръчах си от хромникелов изпускателен колектор+ф55тръби, 10мм. кабели за свещите,иридиеви свещи,кн-вуздушен филтър,бмц-филтър за картерните газове.Монтирах ги и сега като запаля колта сутрин,треперят прозорците на блока/ като карам и го настъпя пешеходците замръзват/ :icon_rock:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,аз когато си купих моя колт имах същия проблем/защото беше с четири гърнета,от които три бяха свършили тотално+изпускателния колектор/.Колта е 1.8гти 16в 91г.Измерих с ролетка колко голямо гърне може да се събере отзад, когато отидох при ауспухджията му казах размерите които си бях записал и човека направо изкара едно гърне,хареса ми и го монтира.А между другото поръчах си от хромникелов изпускателен колектор+ф55тръби, 10мм. кабели за свещите,иридиеви свещи,кн-вуздушен филтър,бмц-филтър за картерните газове.Монтирах ги и сега като запаля колта сутрин,треперят прозорците на блока/ като карам и го настъпя пешеходците замръзват/ :icon_rock:.

 

ами ще те чакаме на срещатата на Варна да го видим тва дзверо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е мн готино, но тъпите фурашки не ви ли правят проблем с тези изпускателни системи!??!? За да няма проблем, ви трябвя сертификат, че не превишавате разрешеното от закона звуково ограничение. Малко е кофти да ви спрат колата от движение заради нещо подобно............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си купя колта имах опел астра гси 16в,която ревеше мноооого.С нея са ме спирали полицаите два пъти заради шума,но минах само с устно предупреждение/просто попаднах на разбрани полицаи/.С колта още не са ме спирали,но никога не е късно. :mitsurally:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да се сложи някакво друго гърне на колт-а, примерно ремус. Питам защото поглеждах под колата и ми се стува, че място за такава екстра не се намира. Всеки ми препоръчва да сложа само накрайник. Какво ще кажете? :rulez:

 

Колега, монтирай изпускателна клапа пред гърнетата.Монтирой принудително отваряне на клапата от шофьорското място с жило или по ел. път.Като тръгнеш всичко ще замръзва, а когато не отваряш няма да си шумен. :mitsu-smiley

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такава клапа имаше един мой приятел на хонда сивик вти,само че беше със възвратна пружина/освен че служеше като затихвател спъваше и колата/.Както и да е,но след време клапата заяде на затворено,колата загасна и докато разберем че е от нея мина доста време в мъки.Този вариант според мен е доста калпав. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сажалявам за невежеството, но каква е тази клапа? Като е затворена не излизат газовете, а като е отворена излизат така ли??? :icon_n_dunno: Ако е така е невероятна простотия тва... дано да не съм си го обяснил както трябва:) Не е ли най-добре да се заупи цяла изпускателна система със сертификат която отговаря на БДС ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Клапата е като на инжекцията.Само че се намира след меката връзка на колекторите. На нея има възвратна пружина.Клапата се отваря от тягата на газовете.Като дадеш газ от тягата държи на отворено.Като върнеш газта и паднат оборотите пружината я връща почти на затворено,понеже на ниски обороти има малко тяга.Когато загасиш колата затваря напълно понеже нама тяга.Доста глупаво/нещо като всесезонните гуми/.Ако искаш да ти е тиха колата слагаш тихо гърне.Ако не слагаш нещо рейсинг.Както казва един мой приятел:искаш японска бегачка плащаш и караш,ако не,не караш японска бегачка :mitsurally:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, явно горе-долу добре съм си обеснил функцията на този клапан, но въпреки всичко при подаване на газ, този клапан както и ти написа се отваря и все едно няма клапан :huh: Демек е безмислена тъпотия??? Пък при почти затворен клапан би трябвало да задържа газовете и може мотора да не работи както трябва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пружината на клапата не е толкова твърда,и ако колата има комресия/не е издухана/на ниски обороти си работи добре.И все пак е тъпа схема :tok:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...