Премини към съдържание

Реални километри на Спейс стар


Препоръчано мнение

Честита Нова Година на Всички!!! Ако може и аз да се присъединя към Вас,защото от скоро се сдобих с :mitsu-smiley: Спейс стар 1,8 GDI 1998 на 54000 км.Изчетох мисля всичко което ме интересува от този форум , и много ми хареса всичко в него - поздравления!!! Искам да попитам следните неща:Вярно ли е че първия адренажен ремък на тази кола се сменя на 100 000 км? Вярно ли е че и свещите се сменят на 60 000 км и ако е така къде мога да си проверя дали е превъртан километража? Имам още много въпроси , но ще ги пусна в други теми по късно.Благодаря предварително ! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Честита придобивка, със здраве да си я караш и много безаварийни километри! За тази година и тези километри може да си сигурен че не са реални. От тук следва че и не се знае въпросният ангренажен ремък на колко километра е и за твое добро е да го смениш, за да не береш по-големи ядове в последствие. След като си прочел всички теми, сигурно си обърнал внимание и на темите за свещите при GDI двигателите на Mitsubishi - стандартни не вършат добра работа за дълъг период от време. Честно казано ако колата си върви добре и няма проблеми с мощноста (липсата на такава), както и неравномерно работене на двигателя, най-добре не ги сменяй.

За проверка на километрите, може да отидеш в официалният представител Балкан Стар, Ратола или Рубин. Последният не се препоръчва освен ако другите 2 не са затрупани с работа с месеци напред ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Честита Нова Година на Всички!!! Ако може и аз да се присъединя към Вас,защото от скоро се сдобих с :mitsu-smiley: Спейс стар 1,8 GDI 1998 на 54000 км.Изчетох мисля всичко което ме интересува от този форум , и много ми хареса всичко в него - поздравления!!! Искам да попитам следните неща:Вярно ли е че първия адренажен ремък на тази кола се сменя на 100 000 км? Вярно ли е че и свещите се сменят на 60 000 км и ако е така къде мога да си проверя дали е превъртан километража? Имам още много въпроси , но ще ги пусна в други теми по късно.Благодаря предварително ! :rulez:

 

Ремъка се сменя на 90 хиляди, но е по-добре малко по-рано да стане това. За другите неща са ти отговорили колегите. :)

Честита придобивка! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :icon_clap: Много се :icon_rock: че са ми отговорили едни от най-добрите!!!Смятам да Ви послушам :specool: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка се сменя на 90 хиляди, но е по-добре малко по-рано да стане това. За другите неща са ти отговорили колегите. :)

Честита придобивка! :rulez:

И последно според Вас , може ли по някакъв начин да се определят реалните км. или поне да се разбере по нещо дали е пипан километража (превъртан) , за оставени следи по винтове или нещо такова,не че има голямо значение защото колата ми мирише още на нова :icon_rock: но мисля че ще помогнем на някой на който му престои покупка и има такива съмнения,както знаем това е масово явление :icon_crying: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не съм сигурен, дали ако се закачи на MUT няма начин да се видят реалните километри или поне тези от последното флашване на ECU-то ти. Да речем че Milen_z е прав и наистина не може. Оставащият вариант е някой наистина разбиращ да ти огледа двигателя .. като Dj-я или BigBoss .. предполагам в рамките на 10 000 км точност може да се определи на колко е ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

предполагам в рамките на 10 000 км точност може да се определи на колко е ..

 

Оптимист :)

 

 

Километрите сами по себе си не изхабяват колата, а начина на ползване, на каране, на поддръжка...

 

+- 100 000 може би е възможно по разни външни общи признаци, но се замисли - има ли смисъл да знаеш? Помисли на колко х км може да има проблем със синхронизатори?

Важното е да те слуша колата и да се грижите един за друг за напред, назад не гледай, няма полза...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми Божо какво да му кажем на човека .. още в първата му тема казах че за тези години не може да е толкоз километра .. той ся като си внушава че му "мирише" на нова .. пък оптимиста не съм аз .. мисля че Пламен или Светлъо се бяха изказали така в друга тема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оптимист :)

Километрите сами по себе си не изхабяват колата, а начина на ползване, на каране, на поддръжка...

Колега, а нали за да са изминати тези километри, някой е седял на седалката, натискал е педалите и е превключвал скоростите. За един познавач не е трудно да определи с точност до 100000км - а точно толкова е достатъчно да се каже дали е 'превъртан' километража.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а нали за да са изминати тези километри, някой е седял на седалката, натискал е педалите и е превключвал скоростите. За един познавач не е трудно да определи с точност до 100000км - а точно толкова е достатъчно да се каже дали е 'превъртан' километража.

 

Това казах и аз за точността.. По-важно за състоянието на една кола е как са навъртени тези километри - градско/междуградско, с колко хора в колата, как е пазена, няма неща които се изхабяват винаги. Амортисьори, спирачки, ръчки... всичко зависи от начина на каране... особено след намеса на търговец не е лесно да се каже.

Това, което може да се каже и което човек трябва да знае за себе си е - "Тази кола харесва ли ми, за мен ли е..." Другото няма толкова значение

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав е Божо! Моята е '93 и я купих на 153 000. И всичките, които гледах бяха на тези километри. Много равномерно карат на запад. И стигнат ли им колите 130-150 000 - вкупом ги продават! Да не говорим, че там продават коли само пенсионери, а в най-добрия случай пенсиониращи се лекари и интелигенти. Колите си, също така, ги завиват вечер с пух, лъскат ги всеки ден с вакса и ги поддържат по невероятен начин. Специално заради мен, щото знаят, че ще си купя баш тази кола!

Всичкото е бош лаф, както се изразяват комшиите ни! Ако няма сервизна книжка - никой не може каза на колко км е. Ако питаш мен - смени си веднага ремъка, щото не съм чувал някой да сменя такова нещо, преди да си продаде колата. Това си е ремонт, не е евтин, аз ако си продавам колата - няма да е след смяна на ремъка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, за 6 мес и врътнах 24 000... Ха смятай. Не, че не съм я карал и за служебни нужди, но предимно - за лични... Та нека ми обяснява някой, че за 13-14 години колата е минала 153 000

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, за 6 мес и врътнах 24 000... Ха смятай. Не, че не съм я карал и за служебни нужди, но предимно - за лични... Та нека ми обяснява някой, че за 13-14 години колата е минала 153 000

 

Напълно е възможно, не всички правят много км. Много хора, особено такива живеещи в села и не ходещи на работа (в разни страни) правят по 20 км дневно средно. Освен това много имат и по 2-3 коли и така км се разпределят. Особено за Австрия която е едно голямо село, (откъдето е най-чест вносът защото е близо) това е много валидно. Ето например колата ми "за всичко" Каризма от 1997г. е на 160 000км. Ако изключа десетките пъти които е ползвана за ходене до България през последните 5 години (над 20 х 1000км) смятай на колко ще е като стане на 14 години. Около 180 000. А се кара ежедневно за работа, пазаруване, дете, каквото се сетиш. Селянинът обаче изкарва колата само като ходи до кръчмата. Въпрос на км маршрут по главните дестинации които човек трябва да преминава с кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав, хората, които познавам на запад карат по 100 км на ден минимум. Но за селяните не се бях замислял. А и си имат трактори, може би карат тях повечко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

ПЪРВО ЧНГ И НАЙ-ДОБРИ ПОЖЕЛАНИЯ НА ВСИЧКИ !!!!!!

 

Тъй като темата за "реалните" километри се задържа

във форума, реших и аз да се включа.

Поне аз не знам сигурен метод за установяване на

реалните километри, ако търговеца е решил да прави

шаматации с брояча на километрите и регистрационния

талон за годината на първоначална регистрация.

Аз за себе си съм си определил няколко признака по кои

то отчитайки всичките комплексно досега съм познавал

с точност 15-20 000 км. :icon_blush:

1. Общото правило е, че лична кола изминава 10-15 000 км.

на година. Изключения винаги има и обикновенно в първите

месеци и години на придобиване на "новия автомобил" се кара

повече, но впоследствие се намалява пробега.

2. Десетината ми коли до сега /без две от Мототехника/ съм ги

купувал само от познати автоджамбази. В два случая си призна

ха, че са ги малко подмладили на години.

Купувайте при възможност само от познати.

3. Гледа се общото състояние на колата, особено салона вътре

и степента на износване на стъпенките на педалите. Ако има

нови то си личи.

4. Оглежда се внимателно арматурното табло дали е сваляно или

има нещо съмнително около него - евентуално връщане на килом.

5. Наличие на сервизна книжка с извършени прегледи и обслужва

ния по дати и километри. Вади се заключение /ако не е пълна/ за

динамиката на експлоатация.

5. В двигателното отделение общото състояние, особено на изпус

кателните тръби /генерацията и наличие на лепенки за смяна на масло,

ангренажен ремък и т.н. с данни.

6. Пробно кръгче за добиване на впечатление за луфтове по ходовата

част, състояние на амортисьори, кормилно управление и др.

7. Оглед отдолу на купето и двигателя. Ръжди, ремонти по двигателя.

8. За мен 50% от оценката е състоянието на спирачните дискове на

предните колела. Установил съм за себе си някакъв "опипомер" с

пръст на ръбчето от износването на диска.

На някой може тези критерии да му се сторят несериозни, но пак казвам

точна оценка няма и комплекса от изброените критерии, съчетани с няка

къв опит, дават за мен приблизително точна представа за километри, го

дини и начин на експлоатация при предишните собственици.

Срещат се две отклонения:

1. Кола на малко години, но на много километри -таксита, служебни, "бизнес"

коли.

2. На малко километри, но експлоатирани безжалостно или "запуснати".

Дано помогне на някой!

Поздрави !!!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...