Премини към съдържание

Не пръска вода на задното стъкло, защо ?


funai4eto.hit.bg

Препоръчано мнение

някой можели да ми даде съвет, как мога да разглобя без проблемно от дясната страна на волана за чистачките копчетата, понеже мойта има и чистачка на задното стъкло която работи но вода нещо не пръска, и си мисля че копчето се е прецакало. колата така я бях купил но вече е време да го оправя този проблем, не е запушена самата пръскалка защото като натисна копчето няма никакъв звук, следователно или е помпата или е ключето което натискам да няма контакт, но нз. как да разглобя ключето някой можели да ми хелпне в живота ? :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

някой можели да ми даде съвет, как мога да разглобя без проблемно от дясната страна на волана за чистачките копчетата, понеже мойта има и чистачка на задното стъкло която работи но вода нещо не пръска, и си мисля че копчето се е прецакало. колата така я бях купил но вече е време да го оправя този проблем, не е запушена самата пръскалка защото като натисна копчето няма никакъв звук, следователно или е помпата или е ключето което натискам да няма контакт, но нз. как да разглобя ключето някой можели да ми хелпне в живота ? :icon_angel:

Като за начало - моля , придържай се към правилата на форума и пиши малко по четливо откъм правопис...........

Сега по темата........1. провери дали има 12 волта напрежение на буксата за моторчето на пръскалката.Ако има - значи моторчето е за смяна, ако няма - значи провери дали няма изгорял предпазител,също така дали има маса .Това става като на един от пиновете на буксата с мултицет провериш м/у него и масата на купето.........ако има, значи е предпазител или конткта на бутона за пръскалката........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък нямаше вода на предните чистачки. Има две моторчета за предно и задно стъкло, а тъй като нямаше с какво да замеря, направо размених местата на маркучлетата и сега пускам вода на предния прозорец с копчето за задния. Явно другото моторче е изгоряло, но ще го преживея. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези моторчета рядко изгарят, в повечето случаи клеясват. Съветвам те да извадиш моторчето, да го разглобиш, почистиш, смажеш и да споделиш дали е заработило след тази профилактика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези моторчета рядко изгарят, в повечето случаи клеясват. Съветвам те да извадиш моторчето, да го разглобиш, почистиш, смажеш и да споделиш дали е заработило след тази профилактика.

 

реших да последвам съвета ти но уви незнам как да се докопам до моторчето, като чели е скрит в корпуса, проследих маркучите и се и те влизат в " ламарина " която е заварена към колата и сега незнам какво да правя :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

реших да последвам съвета ти но уви незнам как да се докопам до моторчето, като чели е скрит в корпуса, проследих маркучите и се и те влизат в " ламарина " която е заварена към колата и сега незнам какво да правя :icon_crying:

Нямам идея как е направена Каризмата, но на повечето коли това моторче е в долния край на казанчето, в което се сипва течността за чистачките. Ако извадиш това казанче, ще стигнеш и до моторчето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

реших да последвам съвета ти но уви незнам как да се докопам до моторчето, като чели е скрит в корпуса, проследих маркучите и се и те влизат в " ламарина " която е заварена към колата и сега незнам какво да правя :icon_crying:

Сваляш предна дясна гума на :mitsu-smiley: ...След това пластмасовият подкалник и тогава ще видиш казанчето за течноста,то е с две моторчета едно за предните и едно за задните чистачки :mitsu-smiley: успех :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Размени двете моторчета и ако пак не ти пръска отзад сам ще си направиш изводите!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно самото моторче е прецакано. Аз също имах преди година този проблем - като се натисне копчето и не се чува никакъв шум, смениха ми го в един сервиз. Намериха нещо подобно което си пасна, в смисъл че не е оригинално. Дори не е скъпо - спомням си за цена около 15 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

днес работих 4 часа по колата, но не успях да сваля нито една джанта, тя е с лети джанти ( което си е тъпо и затова мисля да ги продам и да си взема обикновени стоманени ), и неможах да стигна до моторчетата, но гледах по бушоните и видях че има няколко свобдни гнезда за релета, утре ще направя снимки ( вече е тъмно и подобре да е на светло ) и ако може някой да ми каже дали тези релета трябва да ги имам или и ви е ги нямате.

ще съм ви много благодарен.

Едното реле отговаря за течност и чистачки но не съм сигурен какво означава точно картинката ще я снимам и ще видите за какво говоря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за това, че в скоро време няма да мога да кача снимката защото колата е на доктор :icon_crying: и аз ще ви кажа защо е на доктор, и защо ще остана без пари.

преди малко се прибрах в София с пътна помощ, защото ми се скъса ангренажния ремък, а го смених преди месец гаедно с ролките и минах само 1000 км. направих голяма грешка че го смених в това подобие на сервиз намиращ се тук " майстора " се казва ахмед, той и всички останали са боклуци, сега трябва да сменям двигателя. :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Не ходете в този сервиз, и повтаряйте моята грешка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за това, че в скоро време няма да мога да кача снимката защото колата е на доктор :icon_crying: и аз ще ви кажа защо е на доктор, и защо ще остана без пари.

преди малко се прибрах в София с пътна помощ, защото ми се скъса ангренажния ремък, а го смених преди месец гаедно с ролките и минах само 1000 км. направих голяма грешка че го смених в това подобие на сервиз намиращ се тук " майстора " се казва ахмед, той и всички останали са боклуци, сега трябва да сменям двигателя. :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Не ходете в този сервиз, и повтаряйте моята грешка!

 

Колега искрено съжалявам да чуя такава гадна новина от теб!

Много ама много кофти :argue:, но кажи какъв ремък сложи и колко струваше.

Надявам се все пак да има начин да оправиш нещата, без да се налага да сменяш целия двигател. Виж един продаваше на части каризма в раздела купува/продава, а и в мобилето му стои обявата. Твоята 1.6 ли е ако е така и неговата е такава, предполагам, че по двигателя му стоят повечето неща.

 

Успех и не се ядосвай!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега искрено съжалявам да чуя такава гадна новина от теб!

Много ама много кофти :argue:, но кажи какъв ремък сложи и колко струваше.

Надявам се все пак да има начин да оправиш нещата, без да се налага да сменяш целия двигател. Виж един продаваше на части каризма в раздела купува/продава, а и в мобилето му стои обявата. Твоята 1.6 ли е ако е така и неговата е такава, предполагам, че по двигателя му стоят повечето неща.

 

Успех и не се ядосвай!

 

мойта е дизел 1.9 ТДИ с двигател на Рено Меган, не съм слагал аз ремъка, и не съм го купувал аз. бях оставил колата на майстора и той да се занимава, надявамсе че пораженията не са големи защото карах с 140 и нещо не ми хареса как почна да работи двигателя и реших да отбия и да видя какво става под капака, и в момента в които намалявах и вече карах с 30 км. и влизах в банкета бях не на скорост, и когато почти бях спрял и тръгнах да слизам от колата осетих че колата изгасна, и аз си викам " а!!, чакай да запаля, че изгасна тръгнах да паля " чусе много гаден шум като чели стърже на сухо, и видях че ми свети малслото и си викам картера ( досега не ми се е случвало да късам ангренажа нито съм бил свидетел на това нещо такче по този въпрос тъмна индия ) погледнах под колата имаше само една капка масло от пред под бронята на предна дясна гума и после станаха 2 но под картера нямаше нищо проверих маслото и си беше в норма, и реших че е масланата помпа се е прецакала, опитах се да запаля втори път но шума направо ме ужаси и се отказах, звънах на телефона (който беше в пълното ми каско (имам П-каско и зражденска към Армеец)) и им се обаждам и те ми расправят обадисе на 146 имаш право до 250 км. безплатно пътна помощ а аз бях на 45 км. от София и ми затвориха, обадих се на 146 и тия ми расправят по 1.50 лв на км.10 лв. за товарене и 10лв. за разтоварване и по 2.50 лв. на км. след като си натоварен. В този момент дойде някаква пътна помощ с БМВ и ми вика по 2.30 лв. на км. ( и аз казах ок. щото се обадих на 150 приятеля и всеки бил на работа, или нямал кола и т.н. ( абе повече не ги познавам )) и така до софия която ми беше на 45 км. съм дал 174 лв. само за пътна помощ ( няма друга такава държава ).

 

Такаче предстои да разбера колко е сериозна повредата по двигателя. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредното изключително неграмотно мнение на 'funai4eto.hit.bg' :(

Следващите ще ги преЗкачам. :( :( :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредното изключително неграмотно мнение на 'funai4eto.hit.bg' :(

Следващите ще ги преЗкачам. :( :( :(

 

Чел съм и доста по-неграмотни постове. Истина е, че може да се постарае повече момчето, но предвид дадената ситуация мисля, че можем да му простим. Дано обърне внимание на критиката.

 

Поздрави от мен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредното изключително неграмотно мнение на 'funai4eto.hit.bg' :(

Следващите ще ги преЗкачам. :( :( :(

стараясе да не правя грешки, простете ми :icon_crying: но не съм от България, тук съм от няколко години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм и доста по-неграмотни постове. Истина е, че може да се постарае повече момчето, но предвид дадената ситуация мисля, че можем да му простим. Дано обърне внимание на критиката.

 

Поздрави от мен!

наистина сажелявам, че така се получава но нямам нищо общо с България, и родителите ми не са от тук. живея тук от скоро при това по чиста случайност.

обещавам да се старая повече.

и имам дисфлекция (това е когато разменям местата на буквите в думите ( вид болест ))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Значи малко се отклонихме от темата, но специално за funai4eto.hit.bg ще напиша пак.

 

Има перфектно разрешение за проверка на правопис с браузъра Firefox, преди да пуснете тема.

Трябва само да свалите разширението на Firefox от тук.

Когато напишете грешна думичка, тя се подчертава в червено. С дясно копче на мишката автоматично излиза вярната дума и се премества на грешната.

Направено е лесно, бързо и удобно да пишете без грешка във форума. Всичко това отнема само няколко секунди.

Всяко изречение се започва с главна буква! Спазвайте това правило!

Надявам се това да е полезно както за теб, така и за другите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

наистина сажелявам, че така се получава но нямам нищо общо с България, и родителите ми не са от тук. живея тук от скоро при това по чиста случайност.

обещавам да се старая повече.

и имам дисфлекция (това е когато разменям местата на буквите в думите ( вид болест ))

 

Съжалявам колега, не знаех тези подробности!

Все пак ще бъде от полза и за теб, ако се стараеш повече, ще усъвършенстваш още един език!

Успех ти желая! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За този тип двигател значително по-лесно се намират части. Като се установи повредата ,търси . :rolleyes: Търси и лекарството за епентеза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

споко момчета :icon_dance: ще гледам да избягвам да пиша в форума.

чао на всички :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

споко момчета :icon_dance: ще гледам да избягвам да пиша в форума.

чао на всички :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

 

Пиши си бе човек, като гледам последния ти пост е вече по-добре :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Пиши си бе човек, като гледам последния ти пост е вече по-добре :)

 

Да! :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не го приемай лично, пиши си и хич да не ти пука. Това дето казва Боса е много вярно, аз също ползвам firefox с тази приставка - мога да кажа, че помага доста.

 

Поздрави от мен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе ей! Недейте отчайва момчето! За не-българин пише повече от прилично! Като знам как пишат повечето из интернет - той си се справя добре, ха кажете колко от нас могат да пишат на чужд език добре? Аз два говоря и добре, че Уърда подчетрава.... (и слага главните букви сам, което пък пълни постовете ми с изречения, които започват с малка буква)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...