Премини към съдържание

Вакуум в резервоара?


ilhanbg

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, при отваряне капачката на резервоара се чува едно свистене,защото има вакуум в резорвоара, едни познати ми казаха че това не е било здраовсловно за бензиновата помпа, дали има нещо запушено или е нормално да се получава такъв вакуум?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. Така се получава когато работи системата за вентилация на резервоара. Има клапан които отваря на определени обороти и от вакуума в колектора се изсмукват парите от резервоара, и се прекарват през съд с активен въглен. Всичко е направено с цел екология.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. Така се получава когато работи системата за вентилация на резервоара. Има клапан които отваря на определени обороти и от вакуума в колектора се изсмукват парите от резервоара, и се прекарват през съд с активен въглен. Всичко е направено с цел екология.

Да , но при него май не работи тази система.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех, че това където вика "псът" е налягане а не вакъм :icon_blush:

Егати колко съм прост!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да , но при него май не работи тази система.......... :icon_blush:

 

 

Ами в такъв случаи може и клапанчето на капачката да му прави номера (ако има де). То иначе няма от какво друго да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в такъв случаи може и клапанчето на капачката да му прави номера (ако има де). То иначе няма от какво друго да е.

Има клапан но тя е за налягането, не за вакуума............просто трябва да се види.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на моята като й отворя капачката се чува същото свистене, но не ми създава главоболия. Аз си карам, тя си съска по бензиностанцийте и това е. Няма проблем. Джиткай си спокойно. B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Божо от нормален вакуум при отваряне на капачката и такова запушване има голяма разлика. Ясно е че ако се запиши съвсем от всякъде ще стане така както в другата темa.

Ако системата която описах по горе работи нормално, трябва да има лек вакуум. Но немога да си обясня как на някой автомобили се получава налягане. :icon_blush: на служебната ми така духа като отоворя капачката че ще ми отвее перчема........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, при отваряне капачката на резервоара се чува едно свистене,защото има вакуум в резорвоара, едни познати ми казаха че това не е било здраовсловно за бензиновата помпа, дали има нещо запушено или е нормално да се получава такъв вакуум?

 

Здравей,

По принцип капачката трябва да е вентилирана т.е. с клапан и да не допуска вакуум в резервоара.

Баща ми имаше подобен проблем, но при него капачката не е вентилирана и след 100 км. колата почва да губи мощност и да не върви. Даже съм чувал от него че резервоара пука и скърца щото се свивал. Всичко е от една система за"екология", връщане на газове за доизгаряне - откачихме я и сега пей сърце :icon_dance:

Колата не е вдигнала разхода.

При теб какъв е случая - колата съска (взима въздух) като отвиеш капачката или си усетил да губи мощност понякога??? Ако е второто иди на сервиз хич не чакай... :icon_hmm:

:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

По принцип капачката трябва да е вентилирана т.е. с клапан и да не допуска вакуум в резервоара.

Баща ми имаше подобен проблем, но при него капачката не е вентилирана и след 100 км. колата почва да губи мощност и да не върви. Даже съм чувал от него че резервоара пука и скърца щото се свивал. Всичко е от една система за"екология", връщане на газове за доизгаряне - откачихме я и сега пей сърце :icon_dance:

Колата не е вдигнала разхода.

При теб какъв е случая - колата съска (взима въздух) като отвиеш капачката или си усетил да губи мощност понякога??? Ако е второто иди на сервиз хич не чакай... :icon_hmm:

:icon_bye:

 

 

Ами не съм усетил да губи мощност автомобила, като отварям капчката се получава точно това което казваш "взима въздух", мисля да поогледам обстойно капачката като ми остане време, вероятно има някоя дупчица запушена

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех че това кадето виак псът е налягане а не вакъм :icon_blush:

Е_ахти колко съм прост!

 

Не си прост колега... точно така е :good:

Клапана на капачката на резервоара създава налягане

в него, тоест не допуска бензинови пари да излизат навън.

Освен екология има и чисто практически ефект, бензина

не "ветрее" и не намалява при продължителен престой на

автомобила без да се използва /особено на слънце :) /

В същото време при спадане на нивото вследствие на разхода,

клапана автоматично изравнява налягането и не затормозява

горивната помпа, била тя механична или електрическа.

Налягането, разширяването на бензина в резервоара се полу

чава вследствие на температурата. На бензиностанциите бензи

на се помещава в подземни цистерни и има по-ниска от околната

среда /и от автомобила/ температура през по-голямата част от

годината.

С две думи - нормално е да съска при отваряне на капачката.

Поздрави!!!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз също имах този проблем,като се образуваше вакум помпата започваше да бучи по силно. Разреших си проблема,като пробих 2мм.отвор в капачката на резервоара и вече карам половин година без проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...