Премини към съдържание

Проблем с паленето


oncho1

Препоръчано мнение

здравейте отново колт фенове!

искам да попитам нормално ли е когато не съм палил колата 1 ден, на другата сутрин да запали чак от 3-я път?

а колата когато съм я палил сутрин няма никъкви проблеми цял ден пали си от 1-вия път без газ!

знам че смукача е автоматичен, паля колата без газ,но когато подам газ няма разлика?!?

дали някой е имал същия проблем и ако е имал такъв как го е решил?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен това не е нормално...при мен и няколко дена да не съм я палил, си пали без проблем в последствие...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално. Сменил ли си маслото, старото масло мисля че има проблем със студения старт, освен това предвид сезона си струва да провериш акумулатора и разбира се моторчето за празния ход. А свещите щях да забравя. Може би въпросите ми са на посоки но и ти не си описал точно проблема. Не мисля че имам достатъчно знания, но имах подобен проблем малко след като взех мойто зверче и след като смених свещи и акумулатор, който беше съвсем загинал, се оправи паленето.

Ако опишеш проблема по-конкретно може би някой ще се сети за нещо по смислено.

:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принцип на работа на автоматичния смукач:

 

При студено време се натиска бавно до край педала на газта и бавно се отпуска.

После се пали без газ. След като поработи известно време и температурата се повиши малко, се изфорсира леко, за да влезе в нормални обороти.

 

Пробвай по този начин и ако проблемът не изчезне, търси решение.

 

Пиши какъв е резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте отново колт фенове!

искам да попитам нормално ли е когато не съм палил колата 1 ден, на другата сутрин да запали чак от 3-я път?

а колата когато съм я палил сутрин няма никъкви проблеми цял ден пали си от 1-вия път без газ!

знам че смукача е автоматичен, паля колата без газ,но когато подам газ няма разлика?!?

дали някой е имал същия проблем и ако е имал такъв как го е решил?

Явно варненските колтове са такива :icon_thumbup: моя прави същия номер, но само ако е доста студено времето. Все още не съм решил проблема но в понеделник имам час в сервиз и ще видим какво ще кажат. Колега ти как си с разхода... моят сякаш е около 10 което не ми харесва много :argue: чудя се дали не са свързани двете неща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е от кондензиралата влага през нощта.

Преглед и смяна на капачка на делко и палец, кабели...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно варненските колтове са такива :icon_thumbup: моя прави същия номер, но само ако е доста студено времето. Все още не съм решил проблема но в понеделник имам час в сервиз и ще видим какво ще кажат. Колега ти как си с разхода... моят сякаш е около 10 което не ми харесва много :argue: чудя се дали не са свързани двете неща.

 

и моя разход е около 10, значи извън градско ми гори около 6 но в тези задръствания във Варна нормално да годи около десятка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя разход не съм го засичал...но имайте в предвид че сега е студено и при палене тоя авт. смукач лапа....Преди 3-4 дена беше станало -1, -2 градуса...сутринта като я запалих дигаше 2 000 оборота и след около 5 мин плавно пада на 900...После на колата и трябва малко време да истине и ако 4есто през деня я палиш сяко това изчакване на смука4а лапа доста...Задръстванията също си казват думата....Да неговорим за карането :) Аз мойта я карам до 3 000 оборота но някой път се отпускам (и аз душа нося)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ви кажа от три години и половина карам моето :mitsu-smiley: колт 1,3, но досега такъв проблем имах само веднъж и то заради бензин купен на черно, след наливането на друг бензин паленето се оправи и досега нямам проблеми от такъв род.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало колта да пали от първото завъртане.

 

 

До колкото до разхода аз съм на газ и от както стана студено ми даде 11,5 - 12 /100 в София.

Преди докъто беше топло ми даваше 9,5/100

И аз стигнах до извода че докътио е студен двигателя разхода му на гориво е нечовешки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...