Премини към съдържание

Хвърляте ли си фаса през прозореца


Dikata

Препоръчано мнение

Хвърляте ли си фаса през прозореца и какво ви идва наум когато този пред вас го метне на капака ви :mad: и не мислите ли че са причина и за хилядите пожари? :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз не си го хвърлям. а какво мисля? и какво ми иде да направя? ми за жалост не карам ГАЗ-ка, да дам газ и да го прасна отзад.

Пожари такива има, за жалост повечето не са от фасове. повечето са умишлени, но това е друга тема

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хвърляте ли си фаса през прозореца и какво ви идва наум когато този пред вас го метне на капака ви :mad: и не мислите ли че са причина и за хилядите пожари? :icon_censored:

Аз не пуша , но и да пуша, никога не бих го направил 1. защото е просташки и 2. защото е опасно........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами аз не пуша, но си мисля - какви са тези дето си хвърлят фасовете през прозореца - дали и в къщи го хвърлят на пода и го гасят с настъпване :icon_hmm: Има една сентенция - най-нахалните хора са пушачите. Не, че съм й много голям привърженик, но май има нещо вярно в нея

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление твърде често виждам участници в движението (предимно таксиметрови шофьори), които го правят. Дори няколко пъти съм виждал да си изтръскват пепелника на светофар - открехва вратата, изсипва пепелника на асфалта, почуква го в прага за да паднат залепналите боклуци и продължава ... А на извънградско, какво може да те накара да си изхвърлиш бутилката от вода или опаковката от шоколадов десерт .....

Не мога да ви опиша колко ме е яд на такива - направо полудявам ! :icon_censored: Трябва да има много солени глоби и те да се събират, но ... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз приветствам мерките които ММС взимат по въпроса - в последните модели пепелника и запалката са аксесоар (т.е. опция, за която си плащаш допълнително) :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами аз не пуша, но си мисля - какви са тези дето си хвърлят фасовете през прозореца - дали и в къщи го хвърлят на пода и го гасят с настъпване :icon_hmm: Има една сентенция - най-нахалните хора са пушачите. Не, че съм й много голям привърженик, но май има нещо вярно в нея

е, е без крайности! аз на плажа си нося пепелник, за риба като съм - също недей така! просто хора разни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

е, е без крайности! аз на плажа си нося пепелник, за риба като съм - също недей така! просто хора разни!

нямам никакви лични нападки към никой, просто в повечето случаи пушачите си намират неподходящи места както за пушене така и за гасене, тъй че от това наблюдение си вадя изводите. В никакъв случай не казвам, че всички са такива. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 год. ходих в Холандия, там и в Германия за хвърлен фас глобата беше тогава 40 евро, не видях някой да го прави, но видях много, които следяха движението не само за такива пушачи, :icon_clap: Евала на хората, имат си закони, има кой да следи за тези закони, за това има кой да ги спазва, за това има и манталитет, който за съжаление в България все още няма!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пушач от 2 години, но продължавам да съм съпричестен с тях, но колеги пушачи онова по средата пред лоста на предавателната кутия е пепелник, моля, ползвайте го! Колата на един пушач, който си хвърля фасовете през прозореца винаги си личи - тя е кочина навсякъде е прегорена и осеяна с пепел :icon_puke:

 

ПС и пепелниците се изхвърлят в контейнерите НЕ на паркинга :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че вече почти съм отказал цигарите, дори като пушех активно ,не си позволявах да пуша в колата. Това е един от способите за които съм сигурен , че ми помогнаха да откажа цигарите. Не само че не съм си позволявал да хвърлям фасове, но всички боклуци се събират и се хвърлят когато се спре . Е понякога в колата ми доста време се търкалят празни бутилки и опаковки от Макдоналдс, но по-добре в колата, отколкото по-улиците. Същото е и по джобовете ми ,винаги има по някоя празна опаковка от дъвки или други неща които съм хапвал през деня. Като си създаде подобни навици човек и почва наистина да го дразни безхаберието на голяма част от останалите хора спрямо такива елементарни неща. Почваш да им теглиш по някоя :icon_censored: , особено като видиш от предната кола да хвърлят някой мазен плик небрежно профучаващ покрай страничното ти огледало...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Швеция, понеже не им дават да пушат в заведенията и всички пушачи излизаха да пушат навън, най-гадното е че не навсякъде имаше пепелници, съответно всички си хвърляха фасовете по земята. Когато аз бях в Стокхолм, се случиха 3 поредни почивни дни и на третия ден улиците на града представялваха уникално гадна картинка, имаше купични с фасове покрай тротоарите, все едно беше валял сняг от фасове. Така че не навсякъде в Европа е супер изчистен този проблем :)

Ето и нагледно, въпреки че това не беше най-фрапиращото което видях:

 

http://img42.imagevenue.com/loc987/th_43504_PIC01163_122_987lo.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

бе опитват се да наложат непушенето. ама така не става. (справка снимката по-горе). аз пуша от много години, бях ги спрял за 6 год, после пак, каня се да ги спирам, но ще видим.

политиката за непушене в обществени сгради е интересна. вярно, поограничават се хората. (и аз не давам в офиса ни да се пуши, от мен зависи хем) но да се забранява по заведения според мен не е редно. една вентилация решава нещата, и ако тук не се слага и прави - то навън - няма проблеми. дори да се направят отделни зали - пак не трябва да се ограничава тотално. бе ограниченията не са довели никога до нещо добро.

Не знам как е по магистралите навън, кой следи и как, но ако си хвърлиш фаса в Холандия на земята в градовете - не е особен проблем. Да не говорим в Лондон - там просто никъде няма кошчета за буклук. навеждаш се културно и си оставяш чашката от кафе до някое дърво и толкова. Във Австрия пък има много готини кошчета, позволяващи да си изгасиш цигарата... бе навсякъде е решено различно, което не пречи, обаче, да е ЧИСТО! верно е, че чистят, но е верно, и че не цапат като нас!

в моята кола обикновено е ужас след някое пътуване! жената мрънка, ама мрънка! то хартийки, торбички от чипс, шишета от кола, ужас! и сме се споразумели: имам си "кошче" - торбичка и пълня в нея. аз винаги в защита съм и казвал, че е трягедия, щото не хвърлям през прозореца, май ме разбра....

не е само по пътищата, за жалост.

ходили ли сте по язовири? има толкова красиви места! приказка. и толкова свинщина, че да те е гнус да си опънеш палатката. за жалост повечето колеги рибари са прасета, казвам го най-отговорно!

ми в планината? е, не е чак толкова, ама пак има мръсотии! никога не съм ги разбирал. отиваш, заради чистото, въздуха, движението, разходката, красотата.... сядаш да си пекнеш нещо, да си направиш душицата, да пиеш едно винце.... да ти се обърне хубаво кръвчицата... и на тръгване оставяш след себе си едно голямо :icon_censored: ! сякаш никога няма да се върнеш там, никой никога след теб няма да иде там.... какво ти струва да си събереш мизериите и поне планината да пощадиш? имам дъщеря на 8, сега втората ми съпруга и тя има дъщеря на 8. и двете съм ги научил. може 3 часа да остават преход - хартийка след нас да не остава - в торбичка ли, в раниците ли - всичко трябва да изчезне от планината! това е, от децата трябва да започнем, и то ние. няма кой друг

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега не видях много фенове на Митсубиши да са пушачи, дали не е от удоволствието да си караш колата та да забравяш за пушене или просто не си казват мнението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не пуша и не понасям смърдежа на цигари в колата. Имам познати, които като пушат дори не открехват стъклото и вътре в купето смърди на "зла гад".

Относно хвърлянето на отпадъци през стъклото - това е въпрос на възпитание. Според мен личната култура се изгражда от родителите, а моите навремето са ми обръщали внимание за тези неща!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на възпитание! Можеш да си пушач, но да не цапаш, можеш да си непушач и непияч и да правиш щети върху природата колкото един комбинат за цветни метали!

Аз лично не одобрявам изхвърлянето на каквото и да е по време на движение от колата което замърсява природата! Но пък лично аз никога не изхвърлям през прозореца найлонови пликчета опаковки или неща, за които са нужни стотици години да се разградят, органични съм изхвърлял, иначе съм непушач! (обелка от банан изчезва за 10-ина дни, както и дъвката)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Недоядените неща, изхвърлени край пътя са предизвикали развитието на цяла екосистема, базирана на усвояването им. Доста животни се въртят по тази причина край пътищата. За жалост трафикът взима много жертви сред тях, и затова съм със смесени чувства. Но, в крайна сметка, за това е естествения подбор. :(

 

А по повод на пушенето и фасовете, имах много забавна случка с деец (дейка) на културата ни. Качила съм 3 колежки и моя преподавателка от магистратурата. Големи претенции, културтрегер била, па критик, па 'нам си к'во. Вади цигара и посяга да ми рови по таблото за запалката. Аз в потрес нищо не мога да кажа, само й бутам ръката. Тя смрънква нещо от типа на "ааа не работи ли?" и вади .. кибрит. Пали. От кибрита и цигарата засмърдява нечовешки, на мене ми потичат сълзи и съм пред задушаване. Всички кашлят. Отварям шибидаха, като едвам напипвам копченцето през дима. Тя : "ууууу ама така ще ми се развали прическата! Айде стига съм пушила" и метна съвсем запалена цигара през.. шибидаха. :icon_n_furious:

 

От друга страна, добре че не отвори пепелника - там си държа герданите и съм си послала платче на дънцето да не се драскат. Ако си беше изтръскала цигарата в тях просто щях да я изхвърля от колата на секундата - в лява лента на цариградско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пушач (непрекъснато си обещавам, че ще променя този факт :icon_blush:), но:

 

Мразя да се возя в задимена кола. По тази причина в моите коли не се пуши. Ако някой (вкл. и аз) има зор, се спира на по кафе. Хем е и по-приятно и релаксиращо.

 

Мразя да спя в стая, която мирише на цигари. По тази причина в къщи не се пуши. Който има зор (вкл. и аз)- ей го балкона. Ползата е двойна, защото така се пуши по- малко :icon_angel: . Същото важи и когато съм на хотел- никакво пушене в стаята (е, там понякога се прават редки изключения :icon_blush: )

 

Мразя да ходя в кръчми, където е задимено поради неработеща аспирация. Моля да я включат и ако не искат, или не работи- направо си излизам.

 

Колкото до случая с колежката на bone, просто нямам думи!

Елементарното възпитание изисква да се попита за разрешение.

Аз самият когато съм на гости на непушачи даже и разрешение не искам- директно се отправям към балкона, въпреки протестите им понякога- просто знам, че са от любезност :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley:

iiiНикога!!!

 

А като видя някой да го прави и направо лошо ми става-позеленявам от яд :icon_censored:

 

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... (е, там понякога се правят редки изключения :icon_blush: )...

 

 

Хихихихиии :D

Значи има нещо което все пак може да ни накара да запалим цигара в стаята, въпреки принципите ни! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хихихихиии :D

Значи има нещо което все пак може да ни накара да запалим цигара в стаята, въпреки принципите ни! :D

Принципите са затова, за да се нарушават :rolleyes:

Всъщност това отличава хората от роботите :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Недоядените неща, изхвърлени край пътя са предизвикали развитието на цяла екосистема, базирана на усвояването им. Доста животни се въртят по тази причина край пътищата. За жалост трафикът взима много жертви сред тях, и затова съм със смесени чувства. Но, в крайна сметка, за това е естествения подбор. :(

 

А по повод на пушенето и фасовете, имах много забавна случка с деец (дейка) на културата ни. Качила съм 3 колежки и моя преподавателка от магистратурата. Големи претенции, културтрегер била, па критик, па 'нам си к'во. Вади цигара и посяга да ми рови по таблото за запалката. Аз в потрес нищо не мога да кажа, само й бутам ръката. Тя смрънква нещо от типа на "ааа не работи ли?" и вади .. кибрит. Пали. От кибрита и цигарата засмърдява нечовешки, на мене ми потичат сълзи и съм пред задушаване. Всички кашлят. Отварям шибидаха, като едвам напипвам копченцето през дима. Тя : "ууууу ама така ще ми се развали прическата! Айде стига съм пушила" и метна съвсем запалена цигара през.. шибидаха. :icon_n_furious:

 

От друга страна, добре че не отвори пепелника - там си държа герданите и съм си послала платче на дънцето да не се драскат. Ако си беше изтръскала цигарата в тях просто щях да я изхвърля от колата на секундата - в лява лента на цариградско.

 

Ама моля те, колежке, дръж се естествено!

с тез културните просто можеш да умреш, вдънземя съм потъвал от срам с тях.... и все по чужбините ми се случва, не знам що... много срамове съм брал, със зам.министри, с какви ли не. последният път просто щях да умра. разрив на сърцето да получа. на международна конференция сме във Виена, двореца Хофбург, Рицарската зала.... постарали се бяха колегите, спор няма! и една въпросна дама от културните по време на конференцията... си изряза ноктите пред 150 човека от 30 страни и ги пусна на земята..... па ти се коркаш за една цигара.... Моля те, недей, че се просълзих! виц може да ви звучи, ама с ей тези очички го видях! заклевам се в квото кажете! тъй че.... какво чакаме, мили мои приятели от бакшишите.... кат' културните ни са таквиз'

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е,за разлика явно от всички аз пуша в колата,пуша защото нямам време да спирам за по-кафе,и кафето в колата го пия(патих си вече от това кафе в колата-преди две години за да не падне кафето се ударих на завой в мантинелата) просто ситуацията го изисква.Хвърлям и фасовете на вън за да не мерише в колата,винаги пътувам на отворен прозорец без значение дали пуша или не.Но винаги имам пликче в колата за едрите отпадъци и никога не ги хвърлям през прозореца на колата.

Сега ме наречете както искате,но това е истината. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ПУШАЧ и това с фасовете през прозореца не го правя, защото докато шофирам никога не пуша /просо ме разсейва/ :icon_angel: , но това с фасовете е най - малкото , което се хвърля в движение от ТАКСИТА съм виждал да летят празни цигарени кут., и пълни пепелници, но не само те хвърлят !

Сутрин съм виждал хора идващи от провинцията на работа в София да си хвърлят празните чашки от кафе салфетките от сандвичи и други ценности .... И сам си се питам дал у тях , или в град или село така меткат и аз ако ида там и метна, как ще се почустват , дали ще им е кеф? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...