Премини към съдържание

Abs


Kokala

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

вчера вечерта, като се прибирах, започна да ръми и реших да си пробвам ABS-а! :icon_dance: Настилката точно беше станала възможно най-лигава и хлъзгава и реших, че това е момента. Бях на прав, празен булевард (около 22:00 ч.) и както карах с около 60 км/ч натиснах рязко спирачката - колелата се блокираха, колата се превърна в шейна, но ABS нямаше! И така - три проби с малко по-висока скорост и малко по-ниска скорост, но все така не се включи ABS-a. Никакви лампи не светят и не знам какво може да не е наред ?!? :icon_hmm:

Колата е Спейс Вагон 98' 2.4 GDI.

Предварително благодаря за мненията ви! :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Никакви лампи не светят и не знам какво може да не е наред ?!?
Въобще ли не светят? Като дадеш на контакт светва ли за момент АБС лампата? Да не са изскубали предпазителите ако е имало проблем и не е угасвала?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че контролно светва при палене, но сега взех да се съмнявам дали не съм в грешка!

След работа ще видя и ще споделя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми стана интересно дали аз имам АБС, нищо не ми свети на таблото. Рама - JMBLNN33WTZ001111

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми стана интересно дали аз имам АБС, нищо не ми свети на таблото. Рама - JMBLNN33WTZ001111

Нямаш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, и аз така си мислех. Божо, интересно ми е от къде знаеш всичко, някой каталог или нещо друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, и аз така си мислех. Божо, интересно ми е от къде знаеш всичко, някой каталог или нещо друго.

 

От CAPS - писали сме доста за него...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че контролно светва при палене, но сега взех да се съмнявам дали не съм в грешка!

След работа ще видя и ще споделя!

А сега не свети ли??

Имаш АБС , но на контакт трябва да свети лампата...........като запалиш мотора, трябва да свети 1-2 сек. и да изгасне.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че липсва съответния бушон! Много е странен, не съм виждал такъв до сега - като кутийка с прозрачно капаче отгоре и краче надолу, което се захваща с винт (забравих да го снимам - утре ще дам снимки). Лошото е, че не мога да предположа, какъв ли проблем е имало, за да махнат бушона. Всъщност не съм сигурен дали е махнат или счупен - много странно ми изглежда. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жълт е. И направо му е счупен, ама умишлено. Явно е имало някакъв проблем, ама забравихме в събота да го закачим на диагностиката да видим какво ще обади. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При вас има ли такива предпазители, специфичен е не ми се е налагало до сега да търся точно такъв и нямам идея от къде. От едната страна е като кабелна обувка, от другата страна има нещо като планка и се захваща с болт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да - 60 А е!

Днес ще отида до Ратола да го взема, сменя и да видим какво ще стане!

Благодаря ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да - 60 А е!

Днес ще отида до Ратола да го взема, сменя и да видим какво ще стане!

Благодаря ви!

Ми ще светне АБС и няма да работи най вероятно.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех го - 16 лв.

Но съм с Колта и затова ще го сменя довечера!

Мирославе, с кой да говоря за час за закачане на тестера?!

 

Още веднъж благодаря! :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такаа,

сложих снощи бушончето и що за изненада - лампата пак не свети (нито като дам на контакт нито след това)! :icon_hmm: Може и крушката на таблото да е проблма, но като се има предвидм, че бушона беше разбит ...

Забелязах, че липсват няколко нещица в кутията (май са релета). Мисля да отида до Ратола, да видя колко струват и дали трябва да ги има, ако "да" да ги сложа и да закачим на тестера.

Закачам 2 снимки, така че може да се види какво липсва (извинявам се за лошото качество - телефон)!

Ако на някой нещо му хрумне от снимките - ще съм благодарен!

Ще кажа после какво е станало!

post-1374-1194335577_thumb.jpg

post-1374-1194335593_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво видях в детали, но не разбирам нищо - какво е това А/Т?

Предполагам, че там където няма буквичка - не трябва да има реленце, дали е така ?

post-1374-1194336470_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво видях в детали, но не разбирам нищо - какво е това А/Т?
А/Т е автоматична скоростна кутия. 'Твоето' реле е позиция М, но снимките ти са от кутията с релета в двигателния отсек. АБС релето е в кутията под таблото, съдейки по диаграмата (ти си снимал Front Harness Relay Box, завъртян на 90 градуса, а трябва да намериш Body Harness Relay Box).
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...