Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Нов собственик на Аутлендър!


Препоръчано мнение

Привет на всички!Ами да се похваля с нивото возило 2.2-156 -автомат!От 2 седмици го имам но все не оставаше време да се похваля!Колата е закупена нова от Балканстар и е само на 42 хил.км! Надявам се скоро да нямам въпроси за повреди а и от сервиза ми казаха че до 120 да не очаквам нещо сериозно по колата! Общо взето е това засега!Ако правите сбирки ще ги посетя със сигурност!Хубава вечер на всички!Ще пробвам да кача и снимка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за пожеланията! Ами на тези км е понеже ходих до силвърстар и проверих всичко а и собственика нямаше нищо против и съдейства за всичко!Засега съм очарован от колата,разход в София около 10 но най -важното е че е на малко км според мен! Скоростната включва нормално но прочетох че ди джея препоръчва смяна на маслото по рано от зададеното време така че ще се радвам ако се включи по темата и ако трябва да се сменя преди 60 хил.км да посетя сервиза му!Успех на всички желая!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер, мога да потвърдя, че до 120к наистина надали нещо сериозно може да се очаква. Ядовете идват от окачването най-вече, троши се много по нашите "прекрасни" пътища, затова най-добре джанти 17-ки лятото и дори 16-ки зимата, за да има малко повече гума между пътя и джантата - хем ще вози и далеч по-меко. С 18-ките болят и кръста, и джоба :D

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2.2 дизел 2009 - Пежо. Пробит маслен охладител. Цена 250 лв с 2 седмици доставка.

4282c2d1f4c66076a23d5c1a4081885d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шунтирай го и карай така докато дойде новия-не е проблем.

Правят го това ХДИтата,важното е да не се хванеш най напред в гарнитурата на главата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шунтирай го и карай така докато дойде новия-не е проблем.

Правят го това ХДИтата,важното е да не се хванеш най напред в гарнитурата на главата.

на мой приятел е колата... няма как да е от глава или гарнитура това. Това с байпаса е добра идея.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново! Зимата съм на 17 цола а лятото с 18! Гледам че летните са на 55 височина,някой слагал ли е по висока гума и дали ще опита някъде!Примерно 225\60\18!Направи ми впечатление когато смених летните че колата започна да вози много по меко затова се зачудих за по високи 18!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Номера е да запазиш външния кръг на колелото като размер иначе ще те лъже скоростомера и километража.

Стандарта за тази кола са

https://www.bggumi.com/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих на 18-ките на 60 височина , и това е максимума....По голяма ще опира в подкалника

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя дали ще влязат по високи 18 за да може да подобря возията!Надявам се поне на 60 височина да вози по добре дори и с голям цолаж!

Редактирано от Pe6o pajero 3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Старите ми летни бяха 225/70/16,колата бе с една идея по висока,но не е имало някакъв проблем.

Та в тоя ред на мисли можеш да пробваш с 235/55/18-ще е с 11мм по висока и ги дават съвместими,докато 225/60/18 вече идва доста висока-с 23мм повече

Смятай по калкулатора

https://www.calculator.bg/1/avtomobili_gumi.html

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А откъм стабилност разлика между 16 и 18 цола предполагам ще е голяма!Май както вървят нещата пак ще взема континентал на 55 височина 18 цола и да ми е мирна главата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами 4007та на сина е на 18ки,а моята е на 16ки и не съм забелязал някаква разлика в поведението.

Моята съм я карал със 180км/ч на Тракия като я взех с 16ки,ами нищо особено.

Това веднъж само де,не карам постоянно с такива скорости.

Зимни съм с Бриджстоун Близак-много доволен ,зимата върви и завива като тухла,за летни напролет ще търся може би Нексен,че Йокохамата е за боклука вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тогава ще си гледам или 235\55\18 или заводския 225\55\18! Но ще заложа на континентал,тя още си е с гумите с които излиза а те са точно континентал и мисля че ще залепне с новия конти 6 за пътя!Наскоро ми светна за регенерация на дпф и си я понастъпих така че ще заложа на хубави гуми!А как стои въпроса с ъпдейт на картите за навигацията, имаме ли човек в клуба който ги прави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да драснеш един мейл на този колега, ако още се занимава - http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=31741

 

Аз съм си ъпдейтвал сам картите, но беше последно преди няколко години (данни от юни 2014, версия 2014-B). Преди време видях и изтеглих последната налична версия, уви води се 2017-A, с картографски данни от Юли 2016 и май това ще е последният ъпдейт изобщо. Но като цяло не е толкова зле де, върши работа - през другото време си ползвам Waze на телефона. Досега не съм ги ъпдейтнал до 2017, защото мислих да сменям твърдият диск с SSD, ама май няма да се занимавам - реално при мен си работи бързо и добре и нали има една приказка, че като нещо не е счупено - по-добре да не го оправяш.

 

По принцип има един триков момент, че първоначално дискът след сваляне трябва да се "отключи", за да може да се качат новите данни, което отключване става само на по-стар лаптоп или компютър с IDE интерфейс (преходници не вършат работа), какъвто май вече не ми остана. Веднъж отключен, дискът може да се остави в това положение без да се заключва отново и после да се вади пак и да се чете и пише без проблеми с адаптер/преходник и на по нови компютри с SATA интерфейс. Но пак казвам - съмнявам се, че ще има следващ ъпдейт, ама кой знае - може и да ни изненадат.

 

За гумите - откакто сложих Michelin не бих ги заменил за нищо. Зимните ми са Michelin Pilot Alpin Pa4 Grnx 225/55 R18 102V XL и честно казано не съм карал с по-добри зимни гуми никога, а съм потъркалял бая. Това лято, ако оставям Outlander-а, ще взема Michelin Primacy 4 без да се замислям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен зимните са мишлен но са 225\60\17!Бих карал с този размер и лятото но имам и 18 цола с които излиза от магазина и мисля да взема два нови континентала но ще погледна и мишлена,виждам че показателите на мишлена са по добри от конти макар че досега за летни не съм го ползвал!Ще пробвам с тия карти и ъпдейти ако ли не гледам че има колеги си пускат уейза от телефона на дисплея на навигацията ни така че може и да стане някак!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги я кажете имат ли нашите машини атермични стъкла! Ако не как се справяте с напиването лятото,четох че има вече фолио за предното и двете предни стъкла което било безцветно но спирало слънчевите лъчи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо на самото стъкло ли е обозначено, уж моята е с всички за годината екстри, как да разбера дет се вика поне на предния да не слагам ако може!За страничните е ясно все пак не е Мерцедес само там видях че всички стъкла са атермични така че ще слагам на двата предни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...