Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Голяма консумация при изключен двигател и всички консуматори


Янакиев

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Ако може някой да помогне - проблем с голяма утечка при Лансер 2010 седан 1.5 газ-бензин. Измерена консумация при изключени всички консуматори и изгасен двигател - 0.48 А! Ако не карам колата една седмица и акумулатора пада, купих нов, като мислех че стария е за смяна, но проблема е в инсталацията. Като извадя предпазителя на радиото, всичко се оправя. Реших че е от радиото, но като извадя куплунзите и няма реално консуматор, проблема остава - консумира 0.48 А, което е много и събаря акумулатора. Може ли някой да ми даде схема за захранването и веригите с предпазителите? Вече започвам да си мисля че някой е вързал още нещо освен радиото към същия предпазител. Ако може някой да даде съвет или да сподели опит! Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са 5-6W консумация. Да си забравил някой USB адаптер в запалката или да имаш постоянно включен OBD адаптер под волана? Service manual за Лансера има от далечната 2008, просто потърси в нета.

Редактирано от LiX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Ако може някой да помогне - проблем с голяма утечка при Лансер 2010 седан 1.5 газ-бензин. Измерена консумация при изключени всички консуматори и изгасен двигател - 0.48 А! Ако не карам колата една седмица и акумулатора пада, купих нов, като мислех че стария е за смяна, но проблема е в инсталацията. Като извадя предпазителя на радиото, всичко се оправя. Реших че е от радиото, но като извадя куплунзите и няма реално консуматор, проблема остава - консумира 0.48 А, което е много и събаря акумулатора. Може ли някой да ми даде схема за захранването и веригите с предпазителите? Вече започвам да си мисля че някой е вързал още нещо освен радиото към същия предпазител. Ако може някой да даде съвет или да сподели опит! Благодаря предварително!

...ето ТУК има всичко за Лансера,на този сайт попаднах, когато търсих за моя Лансер ел. схеми за ЦВТ и ЕКУ-о му ,но със сигурност има и за бушоните....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Захрани радиото от другаде (че кофти без музика да се стои) и ще установиш какво не работи при изваден бушон на радиото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...ето ТУК има всичко за Лансера,на този сайт попаднах, когато търсих за моя Лансер ел. схеми за ЦВТ и ЕКУ-о му ,но със сигурност има и за бушоните....

Колега много благодаря за изпратения сайт - намерих ел. схемите, които ми трябваха. Намерих и кабела, който ми прави утечката, вече ще трябва да го проследявам в кабелния сноп дали има нарушена изолация или нещо друго. Благодаря още веднъж и хубав ден!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравей, аз имах подобен проблем и се след голямо ровене се оказа bluetooth модула, който (мисля, че е на същия бушон) се намира над жапката! направо го махнах и спря отечката:) Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ви да изключите BT модула, да махнете заводското CD и да си сложите купешко CD. Завидският BT е много дървен и калпав!

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=38436&pid=350967&st=0entry350967

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...