Премини към съдържание

Зумер за светлините


todormitew

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

от около двайсетина дни имам удоволствието да съм собственик на :mitsu-smiley: Каризма GDI. По количката мога да се похваля, че всичко си е наред (като изключим, че шофьорската врата ми е малко ударена, но така си я взех), но като ми слагаха алармата мисля, че ми прецакаха зумера за фаровете, а ми се случва няколко пъти да ги забравя пуанати :icon_hmm: . Сигурем съм, че имам защото съм го чувал като я взех. Моля ако някой знае къде се намира да помогне. Благодря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери първо копчето на шофьорската врата, то е двойно (с два кабела) и зумера свири само ако е отворена тя. При отваряне на другите врати не свири, и там бутоните са с по един кабел. Иначе зумера е на таблото с релетата под волана, но не помня кое точно, и е с вид на реле, ще погледна в мануала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Милене,

 

Аз имам същия проблем и на мен не ми писука това чудо, даже на рождения ден, Дани дойде да ми каже, че светят. Често ги забравям включени. Ще ги погледна и ще пиша какво съм изследвал. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Милене,

 

... даже на рождения ден, Дани дойде да ми каже, че светят. Често ги забравям включени. Ще ги погледна и ще пиша какво съм изследвал. :D

 

 

Добре, че TAZ ги видя! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че TAZ ги видя! :)

 

Благодаря Taz,

 

Батерийката е нова, пък и доста хора бяха, можеше и на ръце до Благоевград..... :rulez: , но нищо не схванах от тия кабели, явно трябва да ходя на електротехник. Само дето в Бл-град, майстора с най-добра слава, последният път ми изпочупи праговете на старата кола, така че за сега ще отложа май точно този ремонт. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вадиш копчето на шофйорската врата (под гуменото маншонче има видия), откачаш отзад буксата (тя е с два кабела), включваш габаритите и после даваш първо единия кабел на маса после другия. Ако се обади зумера значи проблема е в копчето , ако не се обади става малко по сложно. Другия кабел е за плафона, като се даде на маса ще светне плафона на тавана. Има и друго , не съм сигурен дали според нивото на оборудване всички имат зумери, да не стане така, че да търсим нещо дето го няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що не почнеш първо от бушоните, ако не, после от алармаджиите дето са я слагали.Те най-добре ще знаят какво са пипали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

от около двайсетина дни имам удоволствието да съм собственик на :mitsu-smiley: Каризма GDI. По количката мога да се похваля, че всичко си е наред (като изключим, че шофьорската врата ми е малко ударена, но така си я взех), но като ми слагаха алармата мисля, че ми прецакаха зумера за фаровете, а ми се случва няколко пъти да ги забравя пуанати :icon_hmm: . Сигурем съм, че имам защото съм го чувал като я взех. Моля ако някой знае къде се намира да помогне. Благодря предварително.

 

 

Пък най-лесно вземи звънни и ела да я оправим, за един зумер все ще се намери време. Гледам че си от Пловдив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дотук добре, направих както е писал Милен. Ето и какво се получи - значи като дам на късо почва да си пищи (за първи път го чух :D ), обаче плафончето си ми работи, как така става половината копче работи другата не? От самата букса ли е, на късо ли да го дам директно ? Дайте идея, моля. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми да бутончето не е двойно, половината работи другото не. Ако искаш дай го на късо, разликата е че ще пищи, която и врата да отвориш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Милен, че се сети за копчето. И при мен проблема беше там (както при pepper). Не са виновни алармаджиите :rolleyes:. В крайна сметка отворих бутончето, разглобих го и го зачистих. Вътре има малки медни пластинки и по тях имаше окисление. След като ги зачистих сега работи перфектно :icon_clap: :first:. Благодаря още веднъж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам кое е слабото място. :icon_blush:

Няма какво друго да е , а може и алармаджиите да са виновни, 100% са бутали там, защото не са знаели къде другаде да хванат сигнала за отворена врата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече всичко по колицата е ОК. Направо :plane: сега ми остава само да си намеря машинки за ел. стъкла, че са забравили да ми ги сложат ;). :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, друго си е да има форум и да има кой в него да ти подскаже!

 

Пропя и моята :mitsu-smiley: Каризмичка.

Мерси Миленчо! Да си жив и здрав!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Колеги и при мен се появи проблема.Спря да пищи и като почна да натискам и да местя гуменото бутонче започва отново да издава звуци,но след като отворя и затворя на ново вратата и спира.Явно се размества.Днес махнах гуменото откачих и ми остана една бяла клемичка.И от там на сетне незнам какво се прави,а и ме е шубе да не прецакам нещо.Върнах всичко на мястото си и уш пищеше.И пак пробно 1,2 пъти отворих и затворих врата и пак спря...Някой може ли да ми прати снимки ако не тука нещо по скайп да видя как да му направя 1 профилактика на това зумерче.Че искам да си глезя моята каризмица и тя да глези мен :П.Живи и здрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Все пак знае ли някой къде точно се намира зумера? Моят също не работи. Вече 1-2 пъти паля с бутане, като забравя фаровете. Проверих бутона - има 2 кабела. Като ги дам на маса - единият светва лампата за отворена врата, а другия нищо и на фарове и без все тая...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и при мен се появи проблема.Спря да пищи и като почна да натискам и да местя гуменото бутонче започва отново да издава звуци,но след като отворя и затворя на ново вратата и спира.Явно се размества.Днес махнах гуменото откачих и ми остана една бяла клемичка.И от там на сетне незнам какво се прави,а и ме е шубе да не прецакам нещо.Върнах всичко на мястото си и уш пищеше.И пак пробно 1,2 пъти отворих и затворих врата и пак спря...Някой може ли да ми прати снимки ако не тука нещо по скайп да видя как да му направя 1 профилактика на това зумерче.Че искам да си глезя моята каризмица и тя да глези мен :П.Живи и здрави.

 

Колега, не се притеснявай!

Вади смело копчето - много лесно се разглобява и почиства...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Съжалявам за повдигането на темата.

Моето копче е със счупена пластинка и не подлежи мисля на ремонт. Как точно се нарича това копче и къде мога да го намеря освен по обявите за коли на части и морги?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Целта на отделните пластинки е да контактува само при твоята врата двойното копче към зумера, а всяка друга врата да пали само плафона, но да не задейства зумера. Ако вършеш на късо двата кабела - голяма работа, че ще свири и при други отворени врати.

 

Евентуално на други коли съм гледал, че копчето е единично, но разделят шофьорската от останалите с диод.

На гъзЪ на диода (анод) се свързва плафона --|>|-- а на катода зумера и копчето към маса.

Така можеш да ашладисаш всякакво единично копче от някоя друга врата, ако твоето съвсем не става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...