Премини към съдържание

Иридиеви свещи NGK, Галант 2,5


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Първо да се представя, казвам се Теодор и съм нов във форума.

Преди карах Хонда Сивик 1.4 1999 японска версия, а сега вече съм с Галант 2,5 (160к.с.) 2002.

 

Почнах да чета наред темите, но ще ми отнеме време (200 страници). Но мисля, че имам вече някаква груба идея за автомобила от прочетените теми и няколкото месеца каране.

 

Та, да си дойда на въпроса - трябва ми помощ за избор на свещи.

Сложих газова Romano и ми трябват нови свещи заради misfire (ако не се лъжа) на всички цикиндри. На бензин колата работи осезаемо по-добре, но на газ е мудничка и престресва малко.

При ускорение от ниски обороти се усеща леко прекъсване, някак не работи гладко на газ (все още).

Бях посъветван да си купя иридиеви свещи от газаджията, а познат ми препоръча по каталог тези - NGK PFR7G 4364 (Laser Platinum Spark Plug).

 

Въпроса ми е, споменатите свещи добър избор ли са, или ще ме насочите към нещо друго?

Потърсих подобнми теми във форума, но в резултатите имаше само стари теми. А мисля, че от тогава може да е излязло нещо по-ново.

 

Благодаря! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Бях посъветван да си купя иридиеви свещи от газаджията, а познат ми препоръча по каталог тези - NGK PFR7G 4364 (Laser Platinum Spark Plug).

 

Въпроса ми е, споменатите свещи добър избор ли са, или ще ме насочите към нещо друго?

 

Добри са тези свещи, http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif но същата работа ще ти вършат и Денсо IK20TT, които са с по 5 лв. на бройка по евтини .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Марио,

 

Честно казано не знам нищо за запалителните свещи, просто исках да разбера какви са ми опцийте. В един сайт пише следното "A Great Option for LPG - A cost effective alternative to other brands' purpose built LPG plugs. Recommended by Denso for LPG converted engines".

 

Интересува ме, само името ли качва цената на NGK или си заслужават 5-те лева повече?

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Интересува ме, само името ли качва цената на NGK или си заслужават 5-те лева повече?

 

 

Щом съм ти писал, че Денсото ще ти върши същата работа, е(В)стествено че разликата е само в името .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gifИ едните са лазер платинум, и другите, и едните са Японски, и другите, и разликата не е 5 лв., а 6Х5 лв. Демек едните са по скъпи от другите с цяла свещ .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за бързия отговор.

 

Има ли значение от къде да ги поръчам?

Питам защото съм чел, че се продават френски NGK който не са дотолкова добри. Та, има ли нужда от притеснение от къде ще ги поръчам или смело от първия онлайн или магазин на улицата.

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А моето мнение е, че не е от свещите. Имам над 100 000км на газ, доскоро бях с денсо двойно платинени, каквито дават по каталог за този мотор, от скоро съм с NGK пак каталожни, няма никаква разлика! Отивай при тоя, който ти е сложил газовата уредба да си донаправи нещата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, в крайна сметка се събраха няколко неща за правене по колата - та направо я оставих в сервиза. Майстора знае какво да сложи :)

Но, поне мненията горе ще са ми полезни за в бъдеще.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Колега оправи ли се колата ти? От какво излезе?

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif


Майстора знае какво да сложи :)


Дано наистина да е знаел. Колко такива съм ги сменил досега, всичките знаещи, и накрая аз се впрягам и запретвам ръкави и си я оправям сам, за съжаление...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ами с NJK трябва да съм вече, но не съм карал на газ преди това - така че, може да не съм фактор. Всеки има очаквания, моите може би са били надвишени. Колата като цяло си работи нормални на газ, но има леко притресване понякога. Не знам на какво се дължи. Впечатленията ми от газта са:

1. Евтино гориво с намалена мощност, поне при мен усещам че мощноста е на 70-80% например.

2. Позволява дъъъълги пътувания за никакви пари, което ме устройва напълно на фона на намалената мощност

3. Драни ме, че двигателя таботи толкова чисто и плавно на бензин и че не ми се случва често да го карам на бензин

4. На мисля че има осезаема разлика от смяната на свещи. По-скоро има нещо друго за нагласа по колата (може и да не е свързано с газовата), за да избистри. Но не ми се влиза в птилкючения за момента.

 

Надявам се да съм бил полезен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Имам 6бр. DENSO IK20TT, поръчал съм ги но няма да ги ползвам. Който търси такива да ми пише на ЛС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...