Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Няколко въпроса относно Mitsubishi Lancer 2008г


Препоръчано мнение

Здравейте на всички, както споменах в предната тема питанките по колата започват :)

Първо да Ви попитам има ли някъде инструкциите за употребата на колата и модела, за сега ги намирам само на английски.

Второто ми питане е също свързано с инструкциите за употребата на мултимедията разгледах менюто и някои неща ми се узясниха, но все още например не знам как да изтрия музиката която е качвал предния собственик и да си запиша моя на хардиска

Също така от къде мога да си намеря диска с навигацията за България, видях на няколко места но всички са свързани с пари, мисълта ми е дали е възможно от някъде безплатно както например имат колегите от Русия в техния форум

Това са нещата които ми изкачат сега на пръв поглед и са ми така да се каже с приоритет

Благодаря на всички които ще вземат отношение по темата

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Аз няма да се впусна в отговори на въпросите, но ще ти дам един съвет от опит - провери акумулатора и ако не е нов, т.е. ако напр. е оригиналният, купи си и сложи нов акумулатор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, както споменах в предната тема питанките по колата започват :)

Първо да Ви попитам има ли някъде инструкциите за употребата на колата и модела, за сега ги намирам само на английски.

Второто ми питане е също свързано с инструкциите за употребата на мултимедията разгледах менюто и някои неща ми се узясниха, но все още например не знам как да изтрия музиката която е качвал предния собственик и да си запиша моя на хардиска

Също така от къде мога да си намеря диска с навигацията за България, видях на няколко места но всички са свързани с пари, мисълта ми е дали е възможно от някъде безплатно както например имат колегите от Русия в техния форум

Това са нещата които ми изкачат сега на пръв поглед и са ми така да се каже с приоритет

Благодаря на всички които ще вземат отношение по темата

Поздрави

Питай Рангел Симов, неговия е това ниво и знае как се случват нещата. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Стояне акумулатора е на една година и няма индикации че е за смяна, защо да го сменявам.

Васко мерси ще потърся колегата който си споменал.

Изкочи още една питанка как да си свържа телефона към блутута на колата, опиравах с натискане на копчетата но уви, нищо не става

Поздрави

Редактирано от valiovg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом е на една година, добре.

 

Аз си купих спойлер и странични прагове през интернет - в ибей, англ. версия, като някаква посредническа фирма ми ги достави.

 

Спойлерът (реплика) с всичко, вкл. боядисване и монтаж, излезе 400 лв.

 

Страничните прагове (side skirts, реплика) само покупката и доставката бяха на обща стойност 220 лв. Допълнително платих за боядисването и монтажа (с лепило и рапидки).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също така ако случайно се решим да сложим спойлер на багажника, къде да се насоча да го търся

Спойлер имам оригинален от RaliArt. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Стояне акумулатора е на една година и няма индикации че е за смяна, защо да го сменявам.

Васко мерси ще потърся колегата който си споменал.

Изкочи още една питанка как да си свържа телефона към блутута на колата, опиравах с натискане на копчетата но уви, нищо не става

Поздрави

За да си свържеш телефона, трябва да си поговориш малко с колата на английски, или там на какъвто език ти говори, при пълна тишина в купето.

Ако не ти се занимава иди Б.С. и ще ти го направят за 2мин. Става лесно и бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васе твоята обява я видях, хубав е много, но за съжаление няма да е моя. Дано някой с истински Рали Арт или Ево му се зарадва

А иначе относно блутуута, не иска някой да ми говори ни мъж ни жена, нещо са ми обидени явно и съм в голяма дилема

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васе твоята обява я видях, хубав е много, но за съжаление няма да е моя. Дано някой с истински Рали Арт или Ево му се зарадва

А иначе относно блутуута, не иска някой да ми говори ни мъж ни жена, нещо са ми обидени явно и съм в голяма дилема

 

Тези които карат Ралиарт или Ево си имат заводски спойлер :)

 

Може да е повреден синия зъб. Ако при задържане на бутона от волана нищо не става значи има някакъв проблем.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да задържам бутона и чакам някоя кака да ми проговори, но уви

изгледах няколко клипове в тубата и правех същото но резултат няма, явно имам някакъв проблем дано поне като я закарам в сервиза да успеят давидят грешката на диагностиката

Сега остава поне да видя и науча ка се борави с мутимедията

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да задържам бутона и чакам някоя кака да ми проговори, но уви

изгледах няколко клипове в тубата и правех същото но резултат няма, явно имам някакъв проблем дано поне като я закарам в сервиза да успеят давидят грешката на диагностиката

Сега остава поне да видя и науча ка се борави с мутимедията

 

Честито, за Lancer, дано да останеш доволен.

 

Проблема с "каката е масов", обсъждан е няколко теми по-надолу! Но по интересното е, че моят блуту не работи от месеци, в друга тема по-надолу споделях че съм на финалната права да сменя заводския плеър с купешки, заради блуту-ту. Онзи ден реших за последен шанс да разглобя таблото и да видя дали случайно не се откачила буксата на блуту кутийката. Разглобих, букста беше ОК, продухах и почистих буксата и кутийката, баих им, ама без резултат. ОБАЧЕ днес тръгнах да набирам един тел, чакам за сигнал в телефона, чакам ......и по едно едно време музиката спря и тонколоните проговориха, т.е. блуту беше се завърнало! ШОК !!! Даже тази вечер мислех да поръчвам панела за таблото от Алиекспрес.

 

За инструкцията, щом Lancer-a е купуван от българия и е имал само един собственик, то трябва да имаш или поне собственика е трябвало да ти даде ръководството което е преведено на български. Ако не ти го е дал, си го поискай, може да е забравил да ти го даде!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, за мое огромно съжаление първият собственик е изгубил всичките книжки при преместването на жилището му, само е останала сервизната книжка

пак е нещо :)

явно хендс-фрито ще го видя на диагностиката след няколко дни далие дало грешка и тогава ще го мисля

Остава обаче как да му изтрия неговата музика от харда и да си запиша моята

Също не на последно място диска с навигацията за Бг остава не решен проблем

Иначе колата върви стабилно и съм доволен спира чудесно, малко тресе по нерваностите но с тия 18-ки май ще е така

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да намериш диск информацията ще е стара. Всяка навигация каквато и да е трябва да се актуализира, иначе е безполезна и подвеждаща според мен.Музика на хард диска се записва само и единствено след вкарване на аудио CD, след което мултимедията прехвърля музиката в негов си формат (не е mp3) на хард диска. Супер дебилно изпълнение...

Трие се като избереш стрелката нагоре, Function Settings, Delete. След това избираш какво ще триеш - Group/Playlist/Track.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В продавалника попаднах на обява в който пише че имат диск който е за 2017/2018 ход

На цена ако не се лъжа за 150лв.

Относно триенето, ако съм разбрал правилно записването става само с диск, а неможе ли ако свържа телефон или мп3 плеър през aux входа няма ли да стане.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В по-късните години слагат USB вход и дори изцяло нов touch screen модул, но първоначалната версия е доста лимитирана. Можеш да слушаш от различни източници, но записване на хард диска само от аудио CD!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, значи сега трябва да си взема по хубав презаписваем диск и да се започва голямото записване и качване.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, значи сега трябва да си взема по хубав презаписваем диск и да се започва голямото записване и качване.

Поздрави

 

Еми успех, ама да знаеш че и за записа се чака. Максимум на 4х скорост могат да се записват на диска.... мега мъка е тая мултимедия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е така, но така или иначе я има поне да се възползваме на макс от нея, явно технологиите които използваме във всекидневието ни в момента ни правят доста критични към техниката от преди 10 години.

Жалко наистина един USB изход би бил идеално решение но уви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момци с музиката има напредък, с триста зора най-на края успях да открия как да записвам на вътрешния хард

Както сподели от личен опит колегата по горе, вярно става много бавно и изнервящо, но какво да се прави важен е крайния резултат

Днес обаче ми изкочи нов въпрос, от ккъде мога да намеря релси за тавана , искам да мога си изполвам багажника за колелета, имам някакво лошо предчувствие, че май ще са само специално за марката и модела , няма да стават някакви универсални, но ако греша ще съм много щастлив

Чакам вашите мнения и коментари ако знаете

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги, само за информация да споделя с вас, че онзи ден се свързах с БС и се оказа, че за нашите автомобили в момента имало

отворена сервизна акция за ролките и ремъците.

Колкото мултимедията някак си успях да изтрия старата музика и сега с един диск лека полека наливам това което ми харесва, относно навигацията обаче се оказа голяма греда, бях споделил с вас по горе в постовете, че има обява в която новия диск струва 150, обаче се оказа, че човекът демонтирал хардиска, отключвал го, слагал новите карти и даже отключвал опцията да се гледа DVD по време докато се кара. Като цяло ок, но все пак малко скъпо все още ми се вижда при всеки ъпдейт на картите да се дава по 150 лв, за това продължавам да търся по евтина вариант, ако все пак някой е открил преди мен топлата вода, ще го помоля да сподели :)

Лек и успешен ден на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги, само за информация да споделя с вас, че онзи ден се свързах с БС и се оказа, че за нашите автомобили в момента имало

отворена сервизна акция за ролките и ремъците.

 

Тази сервизна кампания е от преди няколко години бре :) Ще ти сменят ремъка с малко по-къс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази сервизна кампания е от преди няколко години бре :) Ще ти сменят ремъка с малко по-къс.

 

 

Аз съм собственик от преди седмица само :) и идея си нямам какво, и от кога е в сила, просто исках да споделя с вас с идеята да бъда полезен на някой :)

Иначе много жалко, че предния собственик не е предприел действията когато е трявало

В сервизната книжка е отбелязано само една сервизна акция за подмяна на датчиците за въздушните възглавници през 2012г

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, само за инфо да допълня темата: тези дни направих бързо обслужване на автомобила ( масло и филтри ) плюс диагностика и цялостен преглед на автомобила. Като редовен клиент на сервиза в който си облсужих колата , всичко ми струваше 215лв, с малкото допълнение, че само не смених горивния филтър. Автомобила технически е ок, даже честно казано повече от очакването. Имам записан час в БС след няколко дни момчетата там да сменят ремъка и ролката или ролките, по сервизната акция и като цяло за сега друго няма какво да сменявам поне на първо четене

Но само леко се разочаровах от антикоризионното покритие отдоло след като я вдигнахме на подемника, явно очакванията спрямо предишните ми коли леко се размина, но явно всяка марка и модел с нейните плюсове и минуси

Също така от днес е с монтирана и газова уредба , с Обд и система за смзване на клапаните за скромната на сума малко над 1000 лв

Общо взето след като смених и регистрацията и талона сега ми остава вече спокойно да я подкарам

Само за допълнение да споделя с вас, че за съжаление не успявам да открия хора или начин да кача новите карти на навигацията за по малко от 150лв

все едно всички са се наговорили :) няма значение Пловдив, Варна или София цената, и на на трите места е тази, отново се обръщам към вас ако някой е запознат с някакви по нарадони цени да сподели

Лека вечер и Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...