Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Некоректен сервиз в София


Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Имам нужда от компетентно мнение за цената на авточасти и сервизни услуги в София.

 

Автомобилът е Outlander 2008 бензин 2.4

 

В известен сервиз в Княжево ми взеха 1047 лева за смяна на масло на двг, филтри, накладки и спирачни дискове. Все си патя от некоректни сервизи, особено като видят сама жена все им идва да ме измамят.

 

Такова е усещането ми и сега, струва ми се, че многократно са завишили цената на частите и консумативите. Моля да споделите дали тези цени ви се струват реални:

 

Масло Castrol Edge 5W30 C3 5л . = 173 лв

 

Спирачен диск преден ( Ate 24.0124-0215.1) 2х145 = 290 лв

 

Спирачен диск заден (Ate 24.0110-0330.1) 2х100 = 200 лв

 

Предни накладки (Ate 13.0460-5958.2) 103 лв

 

Задни накладки (Ate 13.0460-5855.2) 70 лв

 

Филтри маслен 12лв, купе 17лв, въздушен 22 лв

 

Труд 160 лв

 

 

 

 

Благодаря!

Редактирано от Bili
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената на маслото е нереално висока. Същият продукт в известни и неизвестни магазини се намира за 100 лв надолу. И при скъпата и евтината цена обаче, се съмнявам какво има в тубата. Иначе като поддържани стандарти на маслото потвърждавам, че то е правилно за този двигател.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като /сама жена/ :rolleyes: не мисля че правят цени само заради Вас.Можете да го проверите като отидете с мъж/може и близък :icon_angel: .в София имате доста сервизи,идете при DJ,сравнете цените,първо обърнете внимание какви части слагат/Ви калкулират/значи за моя Галант има примерно съединител за 580/420/328лв,, различен производител ,от там различно качество и т.н. :drive:

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като оставих колата сутринта попитах каква марка дискове и накладки ще ми сложат и тогава все още нямах представа дали сумата която ми казват е нормалнал Според мен всеки един ред от платежния документ е със завишена цена, проверих цените в няколко интернет магазина още шом ми съобщиха по телефона, че колата е готова и дължа 1047 лв.

 

Когато отидох да си взема колата ги помолих още веднъж да проверят дали няма грешка и им казах че цените им са доста по високи от пазарните и съм се осведомила предварително за реалните цени на точно тези части – Те отговориха, че сами си внасят частите и това била доставната цена без надценка...така ме врътнаха нямам думи, но платих какво друго можех да направя. Помолих ги да ми запишат марката и модела на частите и те ги написаха на хвърчащо листче. Според мен тези двамата приемчици и касиер са чисто и просто двама недобросъвестни служители, които най-вероятно си трупат лични дивиденти на гърба на фирмата, иначе не ми се вярва чак такива абсурди да съществуват в горе долу реномиран сервиз.

 

Незнам къде да се жаля за тази несправедливост, дайте ми съвет ако има препатили в подобна случка.:help:

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. На хвърчащо листче бих Ви дал само телефона си....това на шега,

издава се документ нарича се констативен протокол,там е описано кои части са сменени с какви и новите с каква гаранция са.Хиляда лева са си хиляда лева,всъщност сега никой госпожо /це,не може да докаже че на вашата кола са монтирани части за хиляда лева,работил съм в Белгия,това там граничи с престъпление,ако утре вие натиснете спирачки и колата не спре или се повреди и вие се убиете тия ще се крият като мишки,а там в Белгия ...влизат директно в затвора...

разликата е огромна...

Вариант 1.Срещате се с управителя на сервиза,и питате защо..така..

Вариант 2.....нямате вариант 2.

Редактирано от nikovas
Главни букви
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Масло Castrol Edge 5W30 C3 5л . = 173 лв

 

Спирачен диск преден ( Ate 24.0124-0215.1) 2х145 = 290 лв

 

Спирачен диск заден (Ate 24.0110-0330.1) 2х100 = 200 лв

 

Предни накладки (Ate 13.0460-5958.2) 103 лв

 

Задни накладки (Ate 13.0460-5855.2) 70 лв

 

Филтри маслен 12лв, купе 17лв, въздушен 22 лв

 

Труд 160 лв

 

Цената на маслото е завишена доста в Маxcar същото масло е 80 лв ,в друг магазин е 135 лв.

Иначе цените са такива ето за справка :

 

Спирачен диск преден ( Ate 24.0124-0215.1) 2х143 = 286 лв

 

Спирачен диск заден (Ate 24.0110-0330.1) 2х121 = 242 лв

 

Предни накладки (Ate 13.0460-5958.2) 69 лв

 

Задни накладки (Ate 13.0460-5855.2) 103 лв

 

Цените на предните и задните са разменени ,задните дискове са с 20 лв по скъпи ,предните с 6 лв по евтини ,цените на филтрите е горе-долу такава (зависи какви са сложили ),за труд някой който работи в сервиз може да каже дали е такава или завишена !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствени според мен завишени цени са на маслото. На друго място щяхте да платите повече

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не се засегне конкретно жената пуснала темата, но специално при такова -стандартно обслужване, досега винаги ПЪРВО съм питал за цената преди да започнат да работят. Хората се обаждат за частите и ми казват общо колко ще струва -събрани едно по едно + работата за всичко.

А и в повечето случаи аз почти никога не нося в мен пари като ходя, затова и питам първо кое колко ще струва, за да знам колко после да отида да изтегля точно. Без цена не се почва работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...