Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Да гласуваме за Eclipse Cross


Препоръчано мнение

  • Admin

Дай да не сравняваме Ауди с Мицу, че ще станем за смях!

 

Групата ВАГ достатъчно си станаха за смях. Ауди не ме интересува.

Става въпрос, че Eclipse Cross на изложението e show automotivе car - тоест кола за снимки - макет.

Нали си даваш сметка, че няма как да се произведе кола от конвейера в Япония със стърчащи табла от по 4 см разминаване?

Или си мислиш, че така ще се продава с огромни луфтове?

 

 

Така трябва да е от завода.

 

Има джобове и от двете страни. Аз пък не искам да ми ги махат, защото може да ми потрябват.

Като ходя на ски там си слагам термоса.

Казах ти, че ако искаш може да ти сложат там капаци.

На мен пък ми пречи колоната на субуфера, защото "думка" в ушите на пасажерите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой от форума да си е поръчал Еклипса ? Интересно ми при продадени бройки до март месец, колко от форума ще си го купят ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

http://clubs1.bg/images/uploads/Eclipse_Cross_Euro_NCAP.jpg

 

 

 

 

 

https://www.euroncap.com/en/results/mitsubishi/eclipse-cross/28678

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, ти сам го каза - лош мениджмънт. Компанията реално беше купена от Нисан-Рено заради лошото си финансово положение.

Супер лошо впечатление ми направи този дефект на таблото на демо колата. Не говори въобще добре за качествения контрол.

 

Друго нещо, което много ме издразни и просто ми се видя страшно неразумно и глупаво... Outlander PHEV модела, който исках също да разгледам, както знаете се продава само с 5 места, демек трети ред седалки няма. Това хубаво, обаче как са могли да оставят поставките за чаши върху задния калник за третия ред седалки, като там никога няма да седне човек?!?!? Това се пад зад втория ред седалки и практически няма как да се ползва, просто е абсурдно!

Представете си за какъв cost saving говорим щом една пластмаска за $10 не са сложили на мястото на дупките за чаши......

Трети ред седалки няма, защото там са батериите. Писано е много пъти в ревюто на аутландър PHEV. Поставките за чаши са там, защото това е унифицирана кола т.е. в производственото хале се слагат по подразбиране. Това е и причината да ги виждам и в десетките руски ревюта на аутландъра, въпреки че там предлагат само 5 местната версия ;-) от завода в Калуга.

Като си тръгнал с поставките за чаши, да допълня -другото много дразнещо нещо по ревютата това са "фейк бутоните" тоест там би трябвало да има нещо, но след като не си си платил за екстрите ги няма! :-), а бутоните са доста...

За мене това е прекалено голямо унифициране и най-вече пестене на ресурси, а цената е доста висока. В личен план, пък най-ме дразни това че не може да се поръча базовия вариант + 2-те допълнителни места на 3-тия ред, трябва да закупиш по-високото оборудване с близо 19 000 отгоре(най-голямата глупост), а на мен тези седалки са ми необходими. Затова пък един конкурент Шкода кодяк -ги предлага само като отделна опция, нали е "симпли клевър".

Въобще има доста недомислици, последното за което дочуь е че ако имаш андроид ауто или ейпъл кар плей, то нямаш опция за вградената им навигация и обратно. Тоест по подразбиране трябва да ползваш само гугъл мапс/ейпъл мапс което ще рече че трябва имаш стабилно 3/4G, за постоянно точене на мобилен нет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интереса към Mitsubishi Eclipse Cross за България е доста голям.

Всички коли до края на Март са предварително разпродадени.

Очаква се нова квота, която да покрие желанията на клиентите.

Да се надяваме Eclipse Cross да стане успешен модел.

През Декември ще има и тестова кола. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

 

А какво става с новото Mitsubishi Xpander MPV?

Излезнаха доста ревюта със 7 местния нов миниван, тук нищо не се дочува -все едно не е форум на мицубиши...

Mitsubishi Xpander

Редактирано от Pepo Pepino
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

А какво става с новото Mitsubishi Xpander MPV?

Излезнаха доста ревюта със 7 местния нов миниван, тук нищо не се дочува -все едно не е форум на мицубиши...

Mitsubishi Xpander

 

Нямам представа какво става с Xpander.

Мицубиши са известни с това, че предлагат доста прототипи, но след това малко виждат реализация.

Xpander обаче явно ще се реализира в продажби с двигател 1.5 L 4A91 I4 MIVEC.

Добрата новина е, че след Нова година в България ще се продава и L200.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Темата е малко стара, но да кажа, че е много приятно за каране това нещо - cvt куията има стъпки и не седи в обороти. Лагва почти неусетно. Малко с нивата на оборудване са усложнили нещата за България, но автомобилът е доста добър.

Редактирано от entwickler
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Здравейте:) Може ли някой да ми каже нещо отностно двигателя, който се монтира на Eclipse Cross ( 1.5Т 163hp). Интересуваме ме това техен двигател ли е и да ли е надежден? Много ми харесва колата ,но нямам никаква представа за двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Здравейте:) Може ли някой да ми каже нещо отностно двигателя, който се монтира на Eclipse Cross ( 1.5Т 163hp). Интересуваме ме това техен двигател ли е и да ли е надежден? Много ми харесва колата ,но нямам никаква представа за двигателя.

 

Здравей колега.

 

Да, това е двигател на Мицубиши произведен в Япония с код 4В40ТС. Той е 4-цилиндров - 1.5-литра бензинов с 163к.с/ 5500об/м. с турбокомпресия и система за директно впръскване на горивото. Този агрегат реагира моментално, защото има интегралната конструкция на изходящия колектор и главите на цилиндрите със системата MIVEC за безстепенно регулиране на фазите на газоразпределение при смукателните и изпускателните клапани.

 

Характерното също за него е и спецификацията на моторното масло.

По данни на производителя задължително трябва да се спазва вискозитета от 0W-20.

 

Ако искаш може да прочетеш тези две ревюта от нашия сайт.

http://mitsubishibg....reviews/view/32

http://mitsubishibg....reviews/view/31

Успех! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

 

Да, това е двигател на Мицубиши произведен в Япония с код 4В40ТС. Той е 4-цилиндров - 1.5-литра бензинов с 163к.с/ 5500об/м. с турбокомпресия и система за директно впръскване на горивото. Този агрегат реагира моментално, защото има интегралната конструкция на изходящия колектор и главите на цилиндрите със системата MIVEC за безстепенно регулиране на фазите на газоразпределение при смукателните и изпускателните клапани.

 

Характерното също за него е и спецификацията на моторното масло.

По данни на производителя задължително трябва да се спазва вискозитета от 0W-20.

 

Ако искаш може да прочетеш тези две ревюта от нашия сайт.

http://mitsubishibg....reviews/view/32

http://mitsubishibg....reviews/view/31

Успех! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

Благодаря ти много :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

За сега няма да се предлага по-мощен двигател.

 

Световните тенденции от години за бензиновите двигатели са с по-малка кубатура, но с една или две турбини.

Според мен този двигател е абсолютно достатъчен, като мощност и динамика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега няма да се предлага по-мощен двигател.

 

Световните тенденции от години за бензиновите двигатели са с по-малка кубатура, но с една или две турбини.

Според мен този двигател е абсолютно достатъчен, като мощност и динамика.

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Боже мили. По-добре да отида да гласувам за изборите отколкото за това нещо.

 

Най-първо, един автомобил трябва да ти грабва окото и да те стопля отвътре когато го погледнеш. Този Крос (даже няма да го наричам и Еклипс защото така бих оплюл името на истинския Еклипс) не се отличава със абсолютно нищо спрямо всички други модели на пазара; впрочем доста си прилича и е сходен към много други, и типичния средностатистически човек, който си търси нова кола, лесно би го объркал с другите модели.

 

Освен това така наречените crossover-и са най-голямата измишльотина след така наречените "купе"-та с 4 врати (визирам Беенве). Или си взимаш баш джип/SUV, или нормален градски автомобил тип седан или комби. Все още ги правят и тях.

 

Въобще като марка в днешно време Мицубиши почти не съществува. Сегашните модели се броят на пръсти и са изключително оскъдни. Не знам защо има все още хора живеещи със заблудата че :mitsu-smiley: е релевантно и интересно.

 

Нека да си караме истинските Мицута до периода 2000 и да им се наслаждаваме колкото можем; защото те са наистина автомобили с класа, дух, и замисъл зад тях.

 

Хубав ден ви желая :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Хубаво е човек да има мнение, но да се твърди, че Мицубиши почти не съществува, като марка и че Eclipse Cross не се отличава с нищо от другите модели на пазара е слабо казано несериозно.

Още повече някой, който е виждал модела само на картинка в интернет. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_bye.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На всички, които се дразнят на модела препоръчвам да седнат и да покарат. Да сравнят и с другите в класа.

От 2005та слушах кал автоматичните скоростни кутии са гадни от хора, които не са карали никога. Слушах как пералня комбинирана със сушилня "не става". Ползвах и двете неща повече от 10 години с удоволствие. За да имаш мнение поне трябва да го базираш на личен опит - още по-добре на сериозни проучвания. Иначе както казах и в друга тема можеше да го кръстят по друг начин автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Много е трудно да кръщаваш автомобила на каквото си име искаш.

 

От близо 15 години има запазени и патентовани имена не само в автомобилостроенето.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.5 мотора според мен е доста добре помислен.

Освен Direct Injection има добавен и Port Injection за да елиминира проблема с Carbon Buildup, от който страдат май-всички мотори с Direct Injection в по-голяма или по-малка степен.

VW например не слагат Direct and Port Injection на 1.0 и 1,5 TSI. Само на мотори 2.0 TSI и нагоре са добавили port injection от края на 2017.

 

Това е знак, че Mitsubishi са помислили много преди да пуснат двигатела на пазара, и са се опитали да създадат от самото начало безпроблемен автомобил.

Поне аз така си мисля.

Редактирано от GMM
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...
  • Admin

 

Mitsubishi Eclipse Cross стана SUV №1 в Германия за годината!

 

http://mitsubishibg.com/news/view/72

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Кое е това немско списание, сложило в една категория Outlander PHEV и Jaguar i-Pace?? Аман от пишман класации!

 

 

Mitsubishi Eclipse Cross вече има статут на Off Road Awards, ставайки „номер едно“ в Германия сред SUV според читателите на изданието Off Road.

Победителите бяха избрани в 13 категории от 170 кандидати.

Като цяло организаторите взеха предвид повече от 43 500 гласа.

Трябва да се отбележи, че 9,7% от анкетираните са гласували за Mitsubishi Eclipse Cross, на второ място – Audi A6 Allroad quattro (9,2%), а на трето – Volvo V90 Cross Country (8,7%).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mitsubishi Eclipse Cross е уникална кола.Имам удоволствието да я притежавам и карам от 3 седмици и съм възхитен.Дизайнът,въпреки критиците, според мен е уникална комбинация между купе и SUV.Живея сега в Швеция и колата се представя отлично на студеното време и снега.Да не говорим колко е маневрена...особено след предишната ми кола/Пасат комби/.Отоплението на предното стъкло,волана и седалките става за секунди.И накрая ще добавя,че на пробно шофиране опитах Honda Executive последен модел и Mitshubishi-то ме спечели категорично-много по-пъргаво и маневрено!И е произведено в Япония за разлика от Хондата,която се сглобява в Англия.

Редактирано от GBD
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...