Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Да гласуваме за Eclipse Cross


Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, нека подкрепим Mitsubishi Eclipse Cross в анкетата „Златен волан 2017 на AUTO BILD". http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

 

https://www.autobild...auto-bild-2017/

 

Другите класове са по личен избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Анкетата се нарича "Златен волан на AUTO BILD" или още наречена "Златна есен", защото се избират най-добрите предложения за нови автомобили и след това се правят тестове.

Това става през октомври.

Тъй като Eclipse Cross е вече при дилърите първо в САЩ с цена започваща от 21000 долара се очаква колата скоро да се продава в Европа и други континенти. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Още малко информация:

 

4 дена до премиерата. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

 

http://www.mitsubish...lareclipse2017/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Прикачам ценовата листа, като цяло мисля че най-ниското ниво на оборудване има доста екстри.

003_Mitsubishi_NEW_Eclipse Cross_NS_18MY_11.10.2017.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледах я на изложението... абсолютна излагация! На таблото над клъстера имаше подута пластмаса, като балон с големина 2х4 см. За какво качество говорим, щом демо колата е калпава!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ги разбирам тея от Мицубиши, звучим като някви стари хейтъри, обаче тая коля си е направо олд скул :).

Само погледнете Коната на Хюндай, T-ROCK-а на VW, малкия джип на KIA... въобще коли около поне 2 класи над тази и с някакво разнообразие от двигатели - на същите цени.

 

Според мен - просто не ги влече вече автомобилостроенето. Можеш ли да съсипеш легендарни модели като ГАЛАНТ, ЛАНСЪР, ПАДЖЕРО... въобще ужас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, беше отстрани.

 

Мда, и аз го видях това и не създава добро впечатление... на всичкото отгоре в началото не искаха да ме пуснат да седна в него да го видя.... чак след коментар от моя страна , че седалките са малки и го отвориха.

Незнам докъде ще стигнат БС с това отношение, след като им отнеха Мерцедес....

 

Както и да е, колата не е толкова вълнуваща, но е по - добре като пластмаси от Лансера. Има много як панорамен покрив, който естествено няма да го има като опция в България...

 

Като цяло не съм впечатлен. От всичките кросоувъри(компакти SUV), най - много ми хареса Mazda CX5. Но пък и цената му е доста брутална 75к+ с топ обурудване. След него като че ли, най - смислен беше Hyundai Tucson.

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Интереса към Mitsubishi Eclipse Cross за България е доста голям.

Всички коли до края на Март са предварително разпродадени.

Очаква се нова квота, която да покрие желанията на клиентите.

Да се надяваме Eclipse Cross да стане успешен модел.

През Декември ще има и тестова кола. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интереса към Mitsubishi Eclipse Cross за България е доста голям.

Всички коли до края на Март са предварително разпродадени.

Очаква се нова квота, която да покрие желанията на клиентите.

Да се надяваме Eclipse Cross да стане успешен модел.

През Декември ще има и тестова кола. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

 

Минах покрай него, не съм спирал изобщо. Отдавна чаках да видя, пипна и покарам плъг ин аутлендъра. Звънях на БС преди година, нямаха тестови, нямаха изложбен, предлагаха го с поръчка и 3 месеца доставка за 100 000 лв.

Приятен е, беше намален от 115 000 на 100 000, ама пак твърде скъп.

В Германия има за малко над 40 000 евро нови и прилични за по 16, 17 к евро на по около 150 000 км.

Ако карам само на ток в града, не плащам синя зона аутлендърът би се оказал чудесен избор за употребявана кола.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Минах покрай него, не съм спирал изобщо. Отдавна чаках да видя, пипна и покарам плъг ин аутлендъра. Звънях на БС преди година, нямаха тестови, нямаха изложбен, предлагаха го с поръчка и 3 месеца доставка за 100 000 лв.

Приятен е, беше намален от 115 000 на 100 000, ама пак твърде скъп.

В Германия има за малко над 40 000 евро нови и прилични за по 16, 17 к евро на по около 150 000 км.

Ако карам само на ток в града, не плащам синя зона аутлендърът би се оказал чудесен избор за употребявана кола.

 

 

Имах щастието да направя тест драйв на Outlander PHEV. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drive.gif

 

http://mitsubishibg....reviews/view/28

 

Със сигурност от Мицубиши имат намерение да сложат PHEV и на Eclipse Cross.

Ако искаш обади се другата седмица, да пием по кафе и да поговорим за модела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Със сигурност от Мицубиши имат намерение да сложат PHEV и на Eclipse Cross.

 

 

От къде си толкова сигурен? От всичките интервюта и статии, които четох за модела нямат такова намерение, даже точно обратното, казват че няма да има хибридна версия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Mitsubishi Eclipse Cross е реализиран от концепциите XR-PHEV и XR-PHEV II, които бяха представени през 2013 и 2015 г.

Той е на базата на Outlander.

Няма да има никакъв проблем да е PHEV.

Има обаче противоречиви данни какво ще се случи с хибридите, защото според мнозина те са нерентабилни на този етап.

Това е и моето мнение.

Все още нещата са доста на кантар.

Скоро бях на лекция на Проф. Мотошиге Ито, който подробно обясни какво се случва с технологиите в момента и в близко бъдеще.

Но това е дълга тема...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mitsubishi Eclipse Cross е реализиран от концепциите XR-PHEV и XR-PHEV II, които бяха представени през 2013 и 2015 г.

Той е на базата на Outlander.

Няма да има никакъв проблем да е PHEV.

Има обаче противоречиви данни какво ще се случи с хибридите, защото според мнозина те са нерентабилни на този етап.

Това е и моето мнение.

Все още нещата са доста на кантар.

Скоро бях на лекция на Проф. Мотошиге Ито, който подробно обясни какво се случва с технологиите в момента и в близко бъдеще.

Но това е дълга тема...

 

 

Има ли къде да прочетем евентуална насока на производителя в близко бъдеще? Честно казано ще е интересно ако имаме такава информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Има ли къде да прочетем евентуална насока на производителя в близко бъдеще? Честно казано ще е интересно ако имаме такава информация.

 

Няма. Всичко е противоречиво. Мицубиши Мотърс е една от най-непредвидимите компании на света.

Имам чувството, че маркетинговият им отдел работи за други конкурентни компании.

Също така имам наблюдения и контактни с доста хора работещи в Мицубиши.

Може би 99 процента са на мнение, че управлението им е под всякаква критика.

 

Моите примери са:

 

Защо спряха супер харесвания и успешен модел Galant и Lancer (Evolition)?

Защо няма Grand lancer на пазара в Европа?

Защо не се предлагат в България и други страни L200, Pajero Sport, Space Star (Mirage), Ek Wagon?

Защо хубавият модел ASX се предлага само с малък бензинов двигател?

Има поне още 10 защо-та. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, ти сам го каза - лош мениджмънт. Компанията реално беше купена от Нисан-Рено заради лошото си финансово положение.

Супер лошо впечатление ми направи този дефект на таблото на демо колата. Не говори въобще добре за качествения контрол.

 

Друго нещо, което много ме издразни и просто ми се видя страшно неразумно и глупаво... Outlander PHEV модела, който исках също да разгледам, както знаете се продава само с 5 места, демек трети ред седалки няма. Това хубаво, обаче как са могли да оставят поставките за чаши върху задния калник за третия ред седалки, като там никога няма да седне човек?!?!? Това се пад зад втория ред седалки и практически няма как да се ползва, просто е абсурдно!

Представете си за какъв cost saving говорим щом една пластмаска за $10 не са сложили на мястото на дупките за чаши......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обяснението е съвсем просто, Outlander PHEV не е новоразработен автомобил, това е просто преработен Outlander в хибриден автомобил (предполагам да се пробва търсенето на такъв тип автомобил). Всичките пластмаси, кори и т.н са еднакви със стандартния.

Седем местни автомобили не са особенно търсени освен в държави (като при нас) със специфично законодателство, за да се ползват данъчни преференции при регистрация на такива автомобили на фирми - в Европа мисля, че сме една от малкото страни с това изискване. Масово се ползват автомобили N1 и по-голяма част от фирмите в Европа пускат точно такива автомобили - например 3+1 с N1.

Миро, аз не търся обяснение. Факт е, че са некадърници и са си спестили направата на едно капаче. Причините въобще не ме интересуват. Аз като клиент, който иска да си купи нова кола, едно такова нещо веднага ме отблъсква от покупката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Супер лошо впечатление ми направи този дефект на таблото на демо колата. Не говори въобще добре за качествения контрол.

 

На изложението си гледал ръчно сглобена кола.

Това е модел, който е изработен само да се придобие обща представа.

 

Друго нещо, което много ме издразни и просто ми се видя страшно неразумно и глупаво... Outlander PHEV модела, който исках също да разгледам, както знаете се продава само с 5 места, демек трети ред седалки няма. Това хубаво, обаче как са могли да оставят поставките за чаши върху задния калник за третия ред седалки, като там никога няма да седне човек?!?!? Това се пад зад втория ред седалки и практически няма как да се ползва, просто е абсурдно!

Представете си за какъв cost saving говорим щом една пластмаска за $10 не са сложили на мястото на дупките за чаши......

 

Може да си поръчаш да ти сложат тази пластмаса без дупки за чаши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Компанията реално беше купена от Нисан-Рено заради лошото си финансово положение.

 

Всъщност Рено-Нисан направиха много гаден номер на Митсубиши, след като обявиха, че уж Митсубиши не спазвали правила за тестове на разход на гориво (примерно гумите на тестовите коли били много напомпани) и когато акциите им се сринаха, Рено-Нисан ги изкупиха на безценица. А, уж двете компании развиваха обща дейност. Пък тези обвинения изобщо не могат да се сравняват с VW и останалите, които директно манипулират компютрите, когато колата е в тестов режим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На изложението си гледал ръчно сглобена кола.

Това е модел, който е изработен само да се придобие обща представа.

 

Светльо, какви са тези глупости? Защо нямаше такъв дефект на някое Ауди ръчно сглобено примерно. Гафа си е гаф и то сериозен.

 

 

Може да си поръчаш да ти сложат тази пластмаса без дупки за чаши.

 

Не стига, че е невъзможно да се ползва, а отгоре на всичко и да доплащам за да ми сложат друга пластмаса? Пълен абсурд.... нещо което не се ползва не трябва да го има!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Рено-Нисан направиха много гаден номер на Митсубиши, след като обявиха, че уж Митсубиши не спазвали правила за тестове на разход на гориво (примерно гумите на тестовите коли били много напомпани) и когато акциите им се сринаха, Рено-Нисан ги изкупиха на безценица. А, уж двете компании развиваха обща дейност. Пък тези обвинения изобщо не могат да се сравняват с VW и останалите, които директно манипулират компютрите, когато колата е в тестов режим.

 

Мажоритарен брой дялове не се купуват така просто. Първо отсрещната страна трябва да иска да ти ги продаде. И да им е ниска цената, ако Мицу не са искали да продават нямаше и да ги купят.

Цената? Тя е въпрос на договорка и е съвсем нормално купувача да иска да плати по-малко. Но хайде да не се отклоняваме от темата....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Светльо, какви са тези глупости? Защо нямаше такъв дефект на някое Ауди ръчно сглобено примерно. Гафа си е гаф и то сериозен.

 

Кое Ауди е ръчно сглобено на принципа show automotivе car?

 

 

Не стига, че е невъзможно да се ползва, а отгоре на всичко и да доплащам за да ми сложат друга пластмаса? Пълен абсурд.... нещо което не се ползва не трябва да го има!

 

Няма да доплащаш, а просто там няма да има 2 дупки за чаши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое Ауди е ръчно сглобено на принципа show automotivе car?

Дай да не сравняваме Ауди с Мицу, че ще станем за смях!

 

Няма да доплащаш, а просто там няма да има 2 дупки за чаши.

Така трябва да е от завода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...