Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с работата на обортомера


Препоръчано мнение

Привет колеги,

Искам да се допитам до Вас за следния проблем, който имам от скоро с моята звездичка.

Преди около 2 месеца забелязах,че обортомера спира да отчита след потегляне за около 5 минути докато мотора достигне нормалната си температура. Иначе колата си работи нормално. Но от скоро отказа да показа окончателно. Не съм наясно дали проблема е чисто механичен или управлението му се извършва по електронен път. Двигателят си работи нормално без прекъсване или нещо притеснително, разхода е нормален. Ако някой е имал подобен проблем нека сподели как го е решил.

Благодаря на отзовалите се предварително. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продължение на темата: Вчера след запалването на двигателя изненадващо обортомера проработи от само себеси. Сега работи както преди - нормално. Но причината да почива цяла седмица остава загадка. Ще видим до кога ще работи....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да направиш тъй наречения "рестарт" на компютъра, колега?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оборотомера е изцяло електрически, освен стрелката.Свали таболото и огледай околко оборотомера, вероятно пропблема е там , я в системата на стрелката я някоя връзка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да направиш тъй наречения "рестарт" на компютъра, колега?

Не съм правил "рестарт". Но ще пробвам. Искаш да кажеш, че се дължи на грешка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Примерно... Моя оборотомер правеше номерца и откакто си смених акумулатора ( т.е направих рестарт ) не съм имал проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оборотомера е изцяло електрически, освен стрелката.Свали таболото и огледай околко оборотомера, вероятно пропблема е там , я в системата на стрелката я някоя връзка.

Благодаря за отговора колега. Ако е проблема е механичен ще се опитам да намеря табло от някоя морга и да пробвам. В тоя случай не се сещам за друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Примерно... Моя оборотомер правеше номерца и откакто си смених акумулатора ( т.е направих рестарт ) не съм имал проблеми.

Благодаря за отговора. Ще се възползвам от съвета. Мисля, че акумулатора ми е добре. Алтернатора също зарежда както трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То въпроса не е до акумулатора дали бачка или не. Откачи го за около 5 10 мин. и след това го закачи и виж дали има промяна. Ако няма промяна тогава виж връзките зад таблото. Но според мен проблема е зад таблото във връзките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То въпроса не е до акумулатора дали бачка или не. Откачи го за около 5 10 мин. и след това го закачи и виж дали има промяна. Ако няма промяна тогава виж връзките зад таблото. Но според мен проблема е зад таблото във връзките.

Рестарта не помогна. Минаваме на план Б - сваляне на таблото. Аз също не очаквах, че след рестарта да проработи обортомера, но бях длъжен да пробвам. А как най-лесно мога да демонтирам таблото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рестарта не помогна. Минаваме на план Б - сваляне на таблото. Аз също не очаквах, че след рестарта да проработи обортомера, но бях длъжен да пробвам. А как най-лесно мога да демонтирам таблото?

И при мен беше така/Каризма 1,6/-свалиха ми майстори оборотомера,презапоиха го и се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е датчик който е на главата 60572

Според мен ако е датчик, той или работи или не работи. А обортомомера в началото само прекъсваше т.е. при запалване първоначално работи, след което спира за около 5 минути и след това си работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи от друга кола и пробвай.Работа за 2 минути

Благодаря ти колега! Направих така както ме посъветва. Смених сензора MD374437 (IFS J5T60572A) и обортомера си заработи както преди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...