Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Тресе над 100..


Препоръчано мнение

Здравейте та проблема е следният: днес с надеждата че с нови гуми всичко ще е ок, понеже бях с едни много зле та си купих две нови за предни, монтажа ми го прави приятел пред мен и изправи едната джанта малко и направи перфектен баланс.., тръгвам и до 100 колата спи, след това започва едно тресене като на моменти чак ме притеснява (с предишните гуми се появи това и се надявах да е от тях), при връщане или задържане на газта обаче колата пак вози супер, при подаване на газ обаче си ебава майката. Та какво би могло да е и някой имал ли е подобен проблем?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем - над 80, при ускорение, се усещат леки тласъци (може и тресене да се нарече), или по-скоро вибрации, не знам как да ги нарека точно. При връщане на газта изчезват. Според мен проблема е в някое каренце. Колата не е Галант и се кара предимно на газ, с обикновена газова. Възможно е и да се дължи на неравномерна работа на мотора на газ, въпреки че вибрации принципно няма. Отделно имам и тропане, което е някъде по макферсона и/или амортисьора. Споделям за да станем двама, ще се радвам за идеи за тресенето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте та проблема е следният: днес с надеждата че с нови гуми всичко ще е ок, понеже бях с едни много зле та си купих две нови за предни, монтажа ми го прави приятел пред мен и изправи едната джанта малко и направи перфектен баланс.., тръгвам и до 100 колата спи, след това започва едно тресене като на моменти чак ме притеснява (с предишните гуми се появи това и се надявах да е от тях), при връщане или задържане на газта обаче колата пак вози супер, при подаване на газ обаче си ебава майката. Та какво би могло да е и някой имал ли е подобен проблем?!

 

Само при подаване на газ ли е? Пробвал ли си след ускорение да изключиш от предавка? - спира ли? ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това и при мен го правеше и не мога да се сетя, което точно реши проблема. По спомени смених гумаджийницата и директно влязох с това оплакване и после колата заспа...

Не се хвърляй на каретата, пробвай първо с реглаж на преден мост + пак баланс на гумите, ако трябва завърти джанти, промени цялата схема преди да се набутваш с повече пари.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само при подаване на газ..

Дааа само при подаване на газ!

Пускаш газта и спира... Много странно беше, както изведнъж се появи, така и след 2 месеца изчезна и да чукам на дърво от 2г. го няма...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ме кефят фебест, преди година смених шарнири и тампони с такива. Шарнирите ОК ама тампоните на носача за 9 месеца са в по-лошо състояние от 20 годишните оригинални които свалих. Май във форума някой продаваше за галант нови вътрешни карета. Аз си реших, по скоро Миро от Ратола ми реши проблема с оригинални такива. Цената беше дори по ниска от тази на Фебест (в България де, че тука са поне с 30% отгоре).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Фебест са 120 лева едното, но ги нямат и доставката им е за малко повече от месец. Милене, колко ти излезе при Миро оригиналното каре?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По спомен към 130, записал съм си смяна на вътрешни карета и предни накладки 300 гроша ;)

а вътрешните карета колеги заедно с чашките ли вървят,к-т?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи да се ориентирам със сигурност към вътрешни карета?! Усещат се някакви луфтове (придърпване и почукване) при ниски обороти и висока предавка също така.. Когато има спускане не е проблем и да набере 150 примерно без тресене ако е плавно подаването на газта, но на равно и байр се клати много :) Колко време още мога да карам така ако карам бавно да речеме?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същите симптоми и като при мен. Аз изкарах така цяла година ;) Износването беше яко, чашките имаха по 3-4мм вдълбаване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи да се ориентирам със сигурност към вътрешни карета?! Усещат се някакви луфтове (придърпване и почукване) при ниски обороти и висока предавка също така.. Когато има спускане не е проблем и да набере 150 примерно без тресене ако е плавно подаването на газта, но на равно и байр се клати много :) Колко време още мога да карам така ако карам бавно да речеме?

Колега имах същия проблем със спейс стара,оказа се вътрешно каре,преди това си мислех за баланс на гуми или джанти/криви/,но майстора-отсече каре и така излезе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...