Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте на всички собственици и фенове на марката "Mitsubishi"! Имам нужда от съвет и информация за двата модела от тази марка, които посочих в заглавието, и се надявам да ми помогнете :help: . Така де, къде на друго място, ако не тук, човек би могъл да получи отговори на въпросите, които има, във връзка със закупуването на семеен автомобил? Ако не съм уцелил правилното място за темата, моля модераторите да я преместят.

 

И така: предстои ми смяна на автомобила, и от известно време ровя из нета за всякаква информация за различните марки и модели. Общо взето, търся автомобил с добра визия, комфорт, с достатъчно мощност, здрав, и, по възможност, с евтина поддръжка :icon_crying: . Първоначално се бях ориентирал към търсене на лек автомобил с 4/5 врати, но след като се повозих във Зафирата на приятел, и в CR-V-то на друг, реших, че трябва да търся нещо от този род - по-висок автомобил. Понеже Опел никак не ми е по сърце, нито разните му там шарани, галаксита и тем подобни, и понеже съм фен на японското :first: , първоначално започнах да се оглеждам за Авенсис Версо или Мазда 5. Ходих по автокъщите, гледах, но все нещо тези два автомобила не можеха да ми хванат окото. Докато един ден, при поредния оглед на "петица", не съзрях до нея един лъскав Outlander. И тогава си казах, че това е колата, която търся! Жена ми и тя го хареса, което още повече наклони везните! Оказа се обаче, че точно този екземпляр е пристигнал от Австрия, и си тръгнахме разочаровани. В търсене на информация за модела, няколко пъти попадам на този форум, и накрая реших да се регистрирам и, срам не срам, да питам. Междувременно попаднах и на друг модел на марката - Грандис, който също много ни хареса, и сега сме изправени пред тази дилема - GRANDIS или OUTLANDER???

 

Ще се радвам адски много и ще бъда безкрайно признателен, ако Вие, собствениците и феновете ми дадете съвет, кое от двете е по-по-най? Нека се има предвид, че автомобила ще се ползва за движение предимно по асфалтирани пътища, но, макар и рядко, понякога се налага излизане и по черни такива - било на пикник, до язовир, или просто затънтена селска улица. Тъй като никога не съм имал личен ав-л с дизелов двигател, и впечатления покрай приятели, които имат/са имали/ такъв, съм се ориентирал единствено към бензиновите варианти. Големия въпрос е :кой?"? Дали дву-литровия със 136 к.с., или по-пъргавия (предполагам)2.4-литров със 165 к.с.? Предпочитанията ми са, естествено, към по-големия, но вашите мнения може и да ме преориентират.

 

п.п. искрено се надявам отношение по темата да вземе и колегата DJ-TUMBI, тъй като, доколкото съм разбрал, четейки из форума, е доста наясно с марката Mitsubishi. Към него имам и едно конкретно питане - колега, извършвате ли оглед на автомобил в рамките на град София, разбира се, срещу заплащане? Също така се надявам на коментари и от собственици (бивши и настоящи) на тези два модела. С две думи - всяко мнение ще ми бъде от огромна полза, за което Ви Благодаря предварително!

 

п.п.2. бюджет - до 7 000 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....много дълго докато го прочета, и сякаш темата е за мен.... :D

Личното ми мнение е ,че Грандиса е по доброто решение, тъй като ще се кара само на асфалт ) е , и тук там по селски пътища)...Грандиса има много голям багажник,ще ти стигне за всичко -газова бутилка,много багаж и т.н....комфорта е на много високо ниво, особено по хубав път извънградско каране....при него има само един бен. мотор. 2.4 Мивек 160 коня,който ако е с ръчна ск. кутия, харчи към 13-14 градско газ ,и към 9 извънградско,можеш да го свалите и още този разход, но аз нямам валерианчета в жабката :D Купето е доста голямо и дълго,с голяма обтекаемост, и поради това, при първото ви каране на такъв автомобил, ще ви се струва доста странно....но после ще ви хареса доста....Грандис не съм срещал 4х4 в БГ ,въпреки че има такава модификация......

Оутлендър се среща с два мотора бензинови, 2.0 и 2.4 Мивек, същия като на Грандиса.....модела е по къс и багажника му е доста по малък, но е достатъчен....динамиката му е по малка,особено с малкия мотор,но ако не си "карач" ще ти стигне....плюса на този модел е ,че е 4х4 и е малко по висок ,което го прави и по проходим ( нещо,с което Грандиса не се слави въобще)и е доста по добре през зимата (ако ходите на ски, планина и т.н.)....разхода е малко по голям или идентичен като на грандиса, но съм чувал от собственици че им стигал до 17-20 л. газ......това обаче е с автомат....моя съвет е да не си взимате автомат ако държите много на разхода....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

grandis 11k lv

Тая обява виси от 5 месеца във форума. Въпреки, че е форум за Мицубиши, щом си наблегнал на ванче огледай се за Тойота Превия/Сиена имат и с 3.5 V6 двигател, който е убиец.

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се.

 

Да допълня някои подробности. Деца няма да пътуват с нас - пораснаха и вече пътуват със собствени автомобили. Някога, дай Боже, може да се появят внуци, но засега няма. Де факто пътуваме само двамата с жена ми за по два-три-четири дни, а не сме от хората, които влачат целия гардероб със себе си. Автомобила на този етап няма да се газифицира, освен ако не го купя с монтиран вече ГИ. Поради тези причини големината на багажното отделение не е от особена важност. Стила ми на каране е бих казал нормален - по магистрала - 150-160км.ч., рядко повече. Но по принцип предпочитаме да пътуваме не по магистрали, твърде скучно е. Извънградско се движим с около 120км.ч., и често се налага да изпреварвам, а това не винаги е възможно при по-натоварено движение, за това ми се иска и по-пъргав автомобил. По принцип съм привърженик на автомата, сегашната ми кола е автоматик, и я карам с удоволствие, и бих предпочел и следващата да е така. Но това не значи, че държа на 100% да е автомат. Причината да търсим по-висок автомобил (ван или suv), е че вече сме хора на над средната възраст, а аз и с над средните килограми :icon_shh: , и сядането и ставането в лек автомобил е малко "трудоемко". :) Общо взето смятам, че Аутлендъра би бил по-подходящ за мен, но според това, което съм чел тук, при скорост към 130 км.ч. и повече били доста шумни. Дали това е така, или..? Друго, което ме притеснява, е намирането на място за паркиране в града за грандиса. Разликата между двете е някакви си 30 см.... Но пък грандиса, до колкото съм разбрал, има доооста по-добра возия. И накрая, не трябва да се пренебрегва факта, че зимата, в студ и сняг, се налага задължително да пътувам през ден-два до село, тъй като там живее майка ми, която е на преклонна възраст, а често пътищата не са почистени...

 

За съжаление, нямам приятели с такива автомобили, за да направя пробно шофиране и да преценя кое от двете возила би било най-подходящо за нас...

 

п.п. DJ-TYMBI, не каза дали извършваш огледи? Принципно, ако имах възможност за пробно шофиране, да покарам десетина километра, не бих търсил помощ, но без рег. номера това няма как да стане. А да направя едно кръгче по чакъла В автокъщата и да купя колата някак си не ми допада... Пък и не разбирам много от двигатели.. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се.

 

Да допълня някои подробности. Деца няма да пътуват с нас - пораснаха и вече пътуват със собствени автомобили. Някога, дай Боже, може да се появят внуци, но засега няма. Де факто пътуваме само двамата с жена ми за по два-три-четири дни, а не сме от хората, които влачат целия гардероб със себе си. Автомобила на този етап няма да се газифицира, освен ако не го купя с монтиран вече ГИ. Поради тези причини големината на багажното отделение не е от особена важност. Стила ми на каране е бих казал нормален - по магистрала - 150-160км.ч., рядко повече. Но по принцип предпочитаме да пътуваме не по магистрали, твърде скучно е. Извънградско се движим с около 120км.ч., и често се налага да изпреварвам, а това не винаги е възможно при по-натоварено движение, за това ми се иска и по-пъргав автомобил. По принцип съм привърженик на автомата, сегашната ми кола е автоматик, и я карам с удоволствие, и бих предпочел и следващата да е така. Но това не значи, че държа на 100% да е автомат. Причината да търсим по-висок автомобил (ван или suv), е че вече сме хора на над средната възраст, а аз и с над средните килограми :icon_shh: , и сядането и ставането в лек автомобил е малко "трудоемко". :) Общо взето смятам, че Аутлендъра би бил по-подходящ за мен, но според това, което съм чел тук, при скорост към 130 км.ч. и повече били доста шумни. Дали това е така, или..? Друго, което ме притеснява, е намирането на място за паркиране в града за грандиса. Разликата между двете е някакви си 30 см.... Но пък грандиса, до колкото съм разбрал, има доооста по-добра возия. И накрая, не трябва да се пренебрегва факта, че зимата, в студ и сняг, се налага задължително да пътувам през ден-два до село, тъй като там живее майка ми, която е на преклонна възраст, а често пътищата не са почистени...

 

За съжаление, нямам приятели с такива автомобили, за да направя пробно шофиране и да преценя кое от двете возила би било най-подходящо за нас...

 

п.п. DJ-TYMBI, не каза дали извършваш огледи? Принципно, ако имах възможност за пробно шофиране, да покарам десетина километра, не бих търсил помощ, но без рег. номера това няма как да стане. А да направя едно кръгче по чакъла В автокъщата и да купя колата някак си не ми допада... Пък и не разбирам много от двигатели.. :(

...в такъв случай Оутлендъра е твоята кола......да извършвам огледи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Outlander според мен ще свърши по-добра работа. Моят съвет е да си вземете автоматик 2.4 , супер готино се кара и е доста пъргав. Разход на гориво няма как да бъде малък, постоянно 4х4 , но пък е удоволствие да се шофира, а тази кола обича лошото време и лошите пътни условия. Возията е малко твърда, а за шума те всички мицубишита са шумни. За скоростта , 150-160 км/ч са много висока скорост според мен, но ако свикнете да карате с около 120/кмч по магистрала и я обуете с добри гуми ще бъде комфортно.

Успех 👍

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз предпочитам автомата, но в мобилето излизат точно 6 с този двигател - три обратни, едно ужасно червено, едно на метан, и едно с различни на цвят брони... :icon_crying: Със 120 по магистрала ще ме изпреварват и баничарките :icon_doh: . Това ще бъде наказание за мен, а и жената няма да пропусне да ме подиграе по този повод... :icon_n_lol_2: . Разход от 10-12 мисля че е нормално за такъв автомобил, който иска по-нисък, да си купи polo, корса, фиеста, или смарт "for two" :icon_n_gathering: Благодаря за коментарите, давате ми надежда и най-вече смелост да взема решение кое от двете да избера. Ще се радвам да се включат и други колеги, да изкажат мнения и да ме ориентират какви изненади би трябвало да очаквам от този автомобил, както се казва, къде са им болежките... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да караш с 150-160 Аутлендър 1 не е твоята кола.При 160 ще си над 5000 х.об и разхода ще ти се качи значително.От опит с 2,0 куб но мисля че и с 2,4 няма да е много различно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги..,отдавна не съм писал..,но "пу..пу.."http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drive.gif,като нямам проблеми за сега..,няма и какво да пиша..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif! По принцип..,не би трябвало да давам мнение..,понеже от известно време съм в кампания на продажба на моя..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/bang.gif/мъка..мъка../,но както и да е.. Не знам как е при по-слабия двигател..,но при моя 2.4 автомат..,такива скорости като 150-160 км/h..,си ги няма за нищо.. и също така.. оборотите при тази скорост са около 4500 и не е чак пък толкова шумно в салона..! Така че ..,човека ,ако не го притеснява разхода при тази скорост.. /около 12-13 л. на 100км "газ"/..,по-добре да се ориентира към по-мощния двигател... П..П.. И има такива коли в нета.. ,кой е казва че няма..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/typing.gif,http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/beer.gif!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С ваша помощ, за което Ви благодаря, решението е взето- Outlander! Но сега пък изникна друг въпрос - кой агрегат? Дали 2.0 Турбо със 202 к.с., или 2.4 със 160 к.с.? Кой от двата е по-добрия, по-здравия така да се каже, и голяма ли е разликата в цената по поддръжката и обслужването им?? Също така да попитам, турбо-мотора подлежи ли на газификация, или е проблемно? Както вече писах по-горе, за сега няма да монтирам газова, но за в бъдеще може и да предприема тази стъпка, и за това питам. Ще се радвам на всяко едно мнение...

 

Здравейте Колеги....... Така че ..,човека ,ако не го притеснява разхода при тази скорост.. /около 12-13 л. на 100км "газ"/..,по-добре да се ориентира към по-мощния двигател... П..П.. И има такива коли в нета.. ,кой е казва че няма..

 

Разход 12-13 газ не ме плаши, тя и сегашната ми гори толкоз при тази скорост, а е лек автомобил, не 4х4. Че има такива коли в нета - има, но не и до определения първоначално бюджет от 7 хил. лева. :yes3: За това и вдигнах малко мизата... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма да слагаш газ..,вземи си турбо-мотора..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif,за да изпиташ истинското удоволствие при управление на "MITSUBISHI".http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drive.gif.! Предполагам.. знаеш ,че "OUTLANDER" е изграден на базата на спортния Митсубиши Лансер Еволюшън -8..или 9..не си спомням точно.., и наистина се слави с пословичната здравина на този състезателен автомобил..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif,http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/first.gif..! Е.., има само един малък проблем..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif, разхода няма да е 12-13..,а малко повечко.. 15-16-17.. говорим за магистрално каране..,но както е казал народа.. - кеф цена няма..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif! Успех в намирането на подходящия екземпляр..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_n_lamo.gif!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма да слагаш газ..,вземи си турбо-мотора..

 

Да разбирам ли, че с турбото не е подходящ за газификация? Тъй като и сегашната ми кола я карах 6 години, преди да я газифицирам, смятам, че в даден момент може и да се реша на тази стъпка спрямо Мицуто... :icon_n_dunno:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип..,не би трябвало да има проблем с газифицирането на турбо-мотора..,най-много да е по скъпа газовата.., НО.оо.., се губи ефекта../тръпката/ от състезателния характер на http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif с този двигател..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/nono.gif! Ако мислиш да газифицираш..., търси си "Дубайски"..като моя.. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/specool.gif, те са 181 кс. и са със само една ламбда сонда../преди катализатора/..,а не като другите с по 4 /четири/бр... и се газифицират елементарно..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif..!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Ако искаш да караш с 150-160 Аутлендър 1 не е твоята кола.При 160 ще си над 5000 х.об и разхода ще ти се качи значително.От опит с 2,0 куб но мисля че и с 2,4 няма да е много различно.

Колега аз имам точно този автомобил с 2.4 мотор автомат.Извънградско с скорост до 180 ми дава разход на гас 15.Най-икономично ми е давало 11 литра но нямам нерви с 100 да карам магострала.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...