Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Сваляне на предна лява седалка


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Тези дни ми се счупи под шофьорската седалка (пружината) едни телчета сплетени така че поддържат дъното на седалката. Трябва да я сваля и да огледам какво и как точно се е счупило за да опитам да намеря решение и да оправя проблема.

 

Въпроса ми е само на четирите болта които държат релстите ли се държи седалката и маха ли се от релсите или се вади с тях? Гледам, че от едната страна има декоративни пластмаси които скриват болтовете.

 

Ако имате идея и за проблема с решение с какво се замества въпросната пружина примерно от друга седалка или марка ще съм благодатен за споделеното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само 4-те болта са, да. Вадиш я направо с релсите. Отдолу "пружината" става и от каризма ... може би от Волво В40. Само не слагай шперплат или нещо подобно, че става много твърдо.

Аз го бях направил с пружини от механизми за матраци - същата дължина са и куките влизат в дупките. Беше по-меко от оригиналната и много удобно.

Или да си изработиш същата телена мрежа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Тези дни ми се счупи под шофьорската седалка (пружината) едни телчета сплетени така че поддържат дъното на седалката. Трябва да я сваля и да огледам какво и как точно се е счупило за да опитам да намеря решение и да оправя проблема.

 

Въпроса ми е само на четирите болта които държат релстите ли се държи седалката и маха ли се от релсите или се вади с тях? Гледам, че от едната страна има декоративни пластмаси които скриват болтовете.

 

Ако имате идея и за проблема с решение с какво се замества въпросната пружина примерно от друга седалка или марка ще съм благодатен за споделеното.

Здравей,колега,развиваш четирите болта и вадиш седалката,после изчистваш накъсаните телчета,намираш си мека тел и правиш решетка,като я изпъваш добре :icon_thumbup: Аз така реших проблема,защото не можах да намеря седалка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, през уикенда ще я сваля и ще я оправя :-).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

 

Благодаря колега за линка. Аз реших проблема със седалката миналата седмица но не ми остана време да кача снимки. Играчката беше голяма но се получи добре.

 

Ето преди: IMG_1296.jpg

 

Ето след: IMG_1307.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз го направих с колани,нонапречно.Може би е добре да седнеш пробно преди монтирането,че този телбод малко е притеснителенhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif.Аз връзвах едни морски възли....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми престои това упражнение, но .....изниква въпроса: Трябва ли да се откачи акумулатора, заради възд. възглавница в седалката, или просто не трябва да се дава ключа на контакт, докато трае манипулацията и е откачена буксата на възглавницата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали трябва да откачиш клемата ,но с ключа няма да стане при мен светна SRS след като извадих буксата при върнат в нулево положение ключ :callgsm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бе и аз го правих това упражнение със седалката. Само че аз сложих и фитил, и по -късно си добавих телената система (ръчно изработена). 2 пъти свалях седалката, ама никъде не видях букси, възглавници...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно нямаш странични възглавници на седалката(които се задействат при страничен удар). Ако имаш такива под седалката има и букса с кабел за тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мойта я позакрепих със свински опашки. Навързах ги по две, че бяха къси. Но вероятно ще търся нова седалка, в смисъл стара от някоя морга.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

И аз го направих с колани,нонапречно.Може би е добре да седнеш пробно преди монтирането,че този телбод малко е притеснителенhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif.Аз връзвах едни морски възли....

 

Това с телбода което се вижда е края на колана и съм го хванал да не провисва. На всяка врътка отстрани в желязото са хванати самонарезни винтове през планка притискщи колана. Вече доста километри минах и седалката я чувствам перфектно. Като оригинална е. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...