Премини към съдържание

Канал да си смажа тампоните...


milenpi

Препоръчано мнение

Привет, явно тая година след 7 години безгрижно каране, много неща накуп се износиха, спуках гума, дето 7 години си карах всесезонно, нови четки стартер, нов акумулатор, новостар дросел, леко почистен със спрей, съединител, ново масло за него, взех че и антифриза ( поръчах си от емаг Mobil Antifreeze Extra за 55 лв) си смених след 3-4 години. Накладки началото на годината. Маслото само лики моли 10-40 с добавката.:)

 

Та търся си свободен канал в София, да си я огледам и да пръсна с един силиконов спрей от лилд всички тампони и връзки. Щото като смених гумите от 185/65 на 175/75 65 ли беше(уви втора ръка, ама кола на 300 к, да слагам гуми за 300 лв...) вози много твърдо, и като че ли тропа. Може и като е сменян съединителя като в висяла на канала 2-3 дни...знам ли.

 

Ще се радвам да ми кажете къде има канали в периметъра около Руски пам, все пак е не ми се пътува чак до Богров, Банкя или Перник:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно, ще трябва да ходя при майстор, който по-принцип е инжинер, професор, но временно работи в сервиза и с отвращение на молбата ми да вдигне и да си я смажа за 5-10 лв, превенцията в Бг явно е, ти си луд щом работи, иначе надписи - Всичко можем, и компове вкарваме и четем, чисто работим...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инженерите не обичат да се цапат

 

има канал на ул. „Маслиново клонче“ 15-А (по адрес google maps). Между Модерно предградие и Надежда 3. Далеч, но ще ти свърши работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То тази гума, всесезонната, дето си я търкалял нон-стоп 7 години - пак доста те е изкарала....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега задните тампони направо ги сменяй,ако те тропат или я продавай.Ремонта само на тях ще ти струва около 400лв. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз затова си държа на Мицубишито, планират 100-150 к, но практиката показва, че изкарват 300 к км ( бенз. помпа, я механизъм прозорец...), аз карам едвам 5 к-макс 8 к на година, предимно градско, уикендно, и море чат пат. Ех, верно ли задните тампони ремонта е 400 лв? Що толкова? уфф . Иначе онези гуми бяха зимни, така с колата си бяха като я купих, и оригинално радио Грундинг с касети имаше, и Варта силвър батерия. Катализатора още е оригиналния:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Работата са ми казвали че не е проблем но ако всичко се развие както трябва.Ако се закучи работата нещата придобиват съвсем друг вид.На мен цената която ми дадоха за части е около 220лв. и за работа около 160лв. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип в някое по-малко градче повечето ремонти са на по ниски цени...забелязъл го това. Даже части се намират по-евтино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип в някое по-малко градче повечето ремонти са на по ниски цени...забелязъл го това. Даже части се намират по-евтино.

Така е по-принцип.Живея във Варна,цял ден съм в движение,и понякога като видя сервиз спирам буса и питам за евентуален ремонт или услуга,просто за информация се правя на ударен и винаги оставам потресен...

Имам един двама майстори,които не са в града,работят много добре и чуват нещата,и никога не питам колко ще ми излезе-винаги цената е поне с 20-30лв по-ниска...Не за сметка на качеството...Да спомена че от две години не съм правил окачване и единствено шарнирите, които пукат при тръгване и тампоните на стаб. щанга скърцат като застудее.

Тези цени за задното окачване на Каризмата са космически...

При положение,че носачи,6 бр,читави,можеш да намериш за 60-70лв,втора ръка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От известно време живея в София-в Сливен накладки Брембо 53лв. , а в София някви си там дет даже им забравих името към 80лв. Тука само крушки съм купувал...даже масло от сливен купих нямаше 40лв с филтъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един канал в кв. Овча Купел, може да се опитам да ти обясня горе-долу къде се намира, близо до НБУ - един приятел ми го показа. Каналът беше насред нищото и каза, че разни хора ходели да го ползват за да си гледат нещо под колата, или да си сменят маслото.

- ама съм ходил там последно преди 2-3 год., не знам дали в момента го има и в какво състояние е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мойта пък зема нещо да се чува като минавам прел легналите полицай. Нещо като стъргане се чуво, нито опира колата нито нищо...съмняват нещо тампоните по окачването какно и биалетките (видимо е че трябва да ги сменям вече)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мойта пък зема нещо да се чува като минавам прел легналите полицай. Нещо като стъргане се чуво, нито опира колата нито нищо...съмняват нещо тампоните по окачването какно и биалетките (видимо е че трябва да ги сменям вече)

Ако е започнала да го прави сега като застудя,значи скърцат тампоните на стабилизиращата щанга, мойта е така...

Още като ги смени майстора(понеже беше зима),започнаха да скърцат-нови... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...