Премини към съдържание

Шумни гуми летни


sirko

Препоръчано мнение

След смяната на зимните гуми летните започнаха да шумят (при над 50-60 км) шумът е все едно съм с ремус особено при завои. Гумите съм ги държал една в/у друга монтирани на джанти, марката е унироял моделът - трабва да го видя на един сезон са и миналото лято нямаше пролем с тях, без посока са въртях ги вече лява-дясна и няма промяна все шумят, баланс им правих миналото лято при монтажа и нямам биене, тропане и дърпане на ляво-дясно та си мисля че не е от това.

Става въпрос за предните, задните са ми стари вече почти за боклука и не е от тях проверено с монтаж на зимните отзад - шум пак има.

Дайте мнение от какво може да е че не ми се изхвърял - нови са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на зимните гуми летните започнаха да шумят (при над 50-60 км) шумът е все едно съм с ремус особено при завои. Гумите съм ги държал една в/у друга монтирани на джанти, марката е унироял моделът - трабва да го видя на един сезон са и миналото лято нямаше пролем с тях, без посока са въртях ги вече лява-дясна и няма промяна все шумят, баланс им правих миналото лято при монтажа и нямам биене, тропане и дърпане на ляво-дясно та си мисля че не е от това.

Става въпрос за предните, задните са ми стари вече почти за боклука и не е от тях проверено с монтаж на зимните отзад - шум пак има.

Дайте мнение от какво може да е че не ми се изхвърял - нови са.

Купи си висок клас гуми и няма да шумят толкова много, а ако искаш да не се чува шум от тях, смени колата или мини на най- малкия размер който препоръчва производителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега смени колата - смешки. Гумите са 15-ки ... какво общо има шумът от цолажа? И ако беше прочел и вникнал в това което съм написал миналото лято нямаше шум! Друго и класа на гумите не е нисък!

Та не, че се заяждам ама по същество има ли да кажеш нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега смени колата - смешки. Гумите са 15-ки ... какво общо има шумът от цолажа? И ако беше прочел и вникнал в това което съм написал миналото лято нямаше шум! Друго и класа на гумите не е нисък!

Та не, че се заяждам ама по същество има ли да кажеш нещо?

Ами карай със шумните гуми, няма как да станат безшумни. Каучука старее, гумите се износват и от там почват да увеличават децибелите. А за високия клас, тази марка не спада към тях, не искам да споменавам конкретни гуми с които при мене шума изчезна наполовина, за да не излезе като реклама. И не го приемай като заяждане, споделям мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear Efficient Grip Performance е решението, Униройал са гуми специално разработени за дъжд и в повечето случай са шумни, може би миналата година когато са били нови са били и малко по- меки и за това да са били и по тихи, някои гуми много си променят характеристиките след година две на колата. А има и вариант да са се изкривили малко. Опитай да ги напомпиш повече и после по-малко от препоръчаното налягане и пробвай дали има разлика в шума при различните налягания на въздуха в тях. Може също така да ги сложиш отзад и да се ослушваш дали шумът се е преместил от зад, да не би нещо лагерите да те лъжат.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear Efficient Grip Performance е решението, Униройал са гуми специално разработени за дъжд и в повечето случай са шумни, може би миналата година когато са били нови са били и малко по- меки и за това да са били и по тихи, някои гуми много си променят характеристиките след година две на колата. А има и вариант да са се изкривили малко. Опитай да ги напомпиш повече и после по-малко от препоръчаното налягане и пробвай дали има разлика в шума при различните налягания на въздуха в тях. Може също така да ги сложиш отзад и да се ослушваш дали шумът се е преместил от зад, да не би нещо лагерите да те лъжат.

Успех

 

Подкрепям ти мнението, с такива гуми съм и резултата е страхотен-нормален шум, голяма стабилност в завоите,но трябва да се карат на топло, защото на 10-15 градуса на въздуха,с 40 км/ч успя да ми се включи ABS-а при рязко натискане докрай на спирачката.

Предните ми бяха с V образна водна шарка и наистина бяха много шумни, ако и твоите са такива, еми не очаквай чудеса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Летните гуми се произвеждат с по-твърди смеси поради това, че са предвидени да работят на по-високи температури. При температури като например днешните около 5-10 градуса лятната гума особено без да се е загряла е нормално да има по-високо ниво на шум. Зимните гуми са направени от далеч по-меки смеси и това ги прави и по-тихи при търкаляне.

 

Както казаха вече няколко от колегите най-важното за шума на гумата е типа на шарката, това дали е симетрична или асиметрична, сместа на каучука и естествено марката на гумите. Без да се заяждам, но Унироял не спадат към високия клас автомобилни гуми, а са среден клас бюджетни гуми. Можеш ли да провериш твоите гуми с какво ниво на шум ги дават, като нови. Износването и стареенето на каучука също води до увеличаване нивото на шум при движение. Имай в предвид, че за "добре" обезшуменият по дизайн Галант летни гуми на 68dB пак си се чуват в купето :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на зимните гуми летните започнаха да шумят (при над 50-60 км) шумът е все едно съм с ремус особено при завои.

Когато шумът се увеличава при завои, обикновено причината не е в гумите, а в лагерите .;)

Шумните гуми увеличават виенето най вече при натискане на спирачката когато намаляваш скоростта, провери си лагерите .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега смени колата - смешки. Гумите са 15-ки ... какво общо има шумът от цолажа? И ако беше прочел и вникнал в това което съм написал миналото лято нямаше шум! Друго и класа на гумите не е нисък!

Та не, че се заяждам ама по същество има ли да кажеш нещо?

 

Така е момчета! Днес ми предложиха да си сменя колата с Волксваген, защото не могат да ми доставят (камо-ли да поддържат на склад) гайки за джанти :icon_clap:

 

А сега сериозно - или проблема ти не е от гумите или щ излезе вярно твърднието, че Гудиър вече не произвеждат качествени гуми. Само едно сигурно - нито за дна година нито за малкото километри които си изминал, сравнително добрите гуми си променят параметрите - напротив: след първия сезон стават "по-добри"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear имат много добри гуми, Uniroyal също не са лоши, специално са за дъжд, но са шумни малко повече от останалите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен задните бучат при скорост между 30 и 45 км/ч. Под и над тази скорост се чува търкалянето. 17-цолови 205/50 нокиан Z-line. Предните са добре засега - континентал еко спорт контакт 2. Задните са 2013-та, а предните 2014-та. Карам втори сезон с тях и все са си така. Дават им много високи оценки в дъжд. 225 кинта е парчето. Не знам какъв клас се водят, но задните са до 300 км/ч. Вече ги бях купил и прочетох негативни мнения за произведените в румъния. Проверих и да, точно там са произведени :icon_doh: .

Когато ги заложих веднага след зимните ми стана любопитно защо не бучат след като миналия сезон ми бучаха на главата. Оказа се, че са били спаднали и след като ги напомпих до 2,6 атмосфери бученето си дойде. На 1,5 бара не шумят обаче, ама на първия по-голям трап джантетата ще станат на триъгълници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...