Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Шумни гуми летни


sirko

Препоръчано мнение

След смяната на зимните гуми летните започнаха да шумят (при над 50-60 км) шумът е все едно съм с ремус особено при завои. Гумите съм ги държал една в/у друга монтирани на джанти, марката е унироял моделът - трабва да го видя на един сезон са и миналото лято нямаше пролем с тях, без посока са въртях ги вече лява-дясна и няма промяна все шумят, баланс им правих миналото лято при монтажа и нямам биене, тропане и дърпане на ляво-дясно та си мисля че не е от това.

Става въпрос за предните, задните са ми стари вече почти за боклука и не е от тях проверено с монтаж на зимните отзад - шум пак има.

Дайте мнение от какво може да е че не ми се изхвърял - нови са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на зимните гуми летните започнаха да шумят (при над 50-60 км) шумът е все едно съм с ремус особено при завои. Гумите съм ги държал една в/у друга монтирани на джанти, марката е унироял моделът - трабва да го видя на един сезон са и миналото лято нямаше пролем с тях, без посока са въртях ги вече лява-дясна и няма промяна все шумят, баланс им правих миналото лято при монтажа и нямам биене, тропане и дърпане на ляво-дясно та си мисля че не е от това.

Става въпрос за предните, задните са ми стари вече почти за боклука и не е от тях проверено с монтаж на зимните отзад - шум пак има.

Дайте мнение от какво може да е че не ми се изхвърял - нови са.

Купи си висок клас гуми и няма да шумят толкова много, а ако искаш да не се чува шум от тях, смени колата или мини на най- малкия размер който препоръчва производителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега смени колата - смешки. Гумите са 15-ки ... какво общо има шумът от цолажа? И ако беше прочел и вникнал в това което съм написал миналото лято нямаше шум! Друго и класа на гумите не е нисък!

Та не, че се заяждам ама по същество има ли да кажеш нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега смени колата - смешки. Гумите са 15-ки ... какво общо има шумът от цолажа? И ако беше прочел и вникнал в това което съм написал миналото лято нямаше шум! Друго и класа на гумите не е нисък!

Та не, че се заяждам ама по същество има ли да кажеш нещо?

Ами карай със шумните гуми, няма как да станат безшумни. Каучука старее, гумите се износват и от там почват да увеличават децибелите. А за високия клас, тази марка не спада към тях, не искам да споменавам конкретни гуми с които при мене шума изчезна наполовина, за да не излезе като реклама. И не го приемай като заяждане, споделям мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear Efficient Grip Performance е решението, Униройал са гуми специално разработени за дъжд и в повечето случай са шумни, може би миналата година когато са били нови са били и малко по- меки и за това да са били и по тихи, някои гуми много си променят характеристиките след година две на колата. А има и вариант да са се изкривили малко. Опитай да ги напомпиш повече и после по-малко от препоръчаното налягане и пробвай дали има разлика в шума при различните налягания на въздуха в тях. Може също така да ги сложиш отзад и да се ослушваш дали шумът се е преместил от зад, да не би нещо лагерите да те лъжат.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear Efficient Grip Performance е решението, Униройал са гуми специално разработени за дъжд и в повечето случай са шумни, може би миналата година когато са били нови са били и малко по- меки и за това да са били и по тихи, някои гуми много си променят характеристиките след година две на колата. А има и вариант да са се изкривили малко. Опитай да ги напомпиш повече и после по-малко от препоръчаното налягане и пробвай дали има разлика в шума при различните налягания на въздуха в тях. Може също така да ги сложиш отзад и да се ослушваш дали шумът се е преместил от зад, да не би нещо лагерите да те лъжат.

Успех

 

Подкрепям ти мнението, с такива гуми съм и резултата е страхотен-нормален шум, голяма стабилност в завоите,но трябва да се карат на топло, защото на 10-15 градуса на въздуха,с 40 км/ч успя да ми се включи ABS-а при рязко натискане докрай на спирачката.

Предните ми бяха с V образна водна шарка и наистина бяха много шумни, ако и твоите са такива, еми не очаквай чудеса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Летните гуми се произвеждат с по-твърди смеси поради това, че са предвидени да работят на по-високи температури. При температури като например днешните около 5-10 градуса лятната гума особено без да се е загряла е нормално да има по-високо ниво на шум. Зимните гуми са направени от далеч по-меки смеси и това ги прави и по-тихи при търкаляне.

 

Както казаха вече няколко от колегите най-важното за шума на гумата е типа на шарката, това дали е симетрична или асиметрична, сместа на каучука и естествено марката на гумите. Без да се заяждам, но Унироял не спадат към високия клас автомобилни гуми, а са среден клас бюджетни гуми. Можеш ли да провериш твоите гуми с какво ниво на шум ги дават, като нови. Износването и стареенето на каучука също води до увеличаване нивото на шум при движение. Имай в предвид, че за "добре" обезшуменият по дизайн Галант летни гуми на 68dB пак си се чуват в купето :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на зимните гуми летните започнаха да шумят (при над 50-60 км) шумът е все едно съм с ремус особено при завои.

Когато шумът се увеличава при завои, обикновено причината не е в гумите, а в лагерите .;)

Шумните гуми увеличават виенето най вече при натискане на спирачката когато намаляваш скоростта, провери си лагерите .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега смени колата - смешки. Гумите са 15-ки ... какво общо има шумът от цолажа? И ако беше прочел и вникнал в това което съм написал миналото лято нямаше шум! Друго и класа на гумите не е нисък!

Та не, че се заяждам ама по същество има ли да кажеш нещо?

 

Така е момчета! Днес ми предложиха да си сменя колата с Волксваген, защото не могат да ми доставят (камо-ли да поддържат на склад) гайки за джанти :icon_clap:

 

А сега сериозно - или проблема ти не е от гумите или щ излезе вярно твърднието, че Гудиър вече не произвеждат качествени гуми. Само едно сигурно - нито за дна година нито за малкото километри които си изминал, сравнително добрите гуми си променят параметрите - напротив: след първия сезон стават "по-добри"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear имат много добри гуми, Uniroyal също не са лоши, специално са за дъжд, но са шумни малко повече от останалите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен задните бучат при скорост между 30 и 45 км/ч. Под и над тази скорост се чува търкалянето. 17-цолови 205/50 нокиан Z-line. Предните са добре засега - континентал еко спорт контакт 2. Задните са 2013-та, а предните 2014-та. Карам втори сезон с тях и все са си така. Дават им много високи оценки в дъжд. 225 кинта е парчето. Не знам какъв клас се водят, но задните са до 300 км/ч. Вече ги бях купил и прочетох негативни мнения за произведените в румъния. Проверих и да, точно там са произведени :icon_doh: .

Когато ги заложих веднага след зимните ми стана любопитно защо не бучат след като миналия сезон ми бучаха на главата. Оказа се, че са били спаднали и след като ги напомпих до 2,6 атмосфери бученето си дойде. На 1,5 бара не шумят обаче, ама на първия по-голям трап джантетата ще станат на триъгълници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...